oglądanie telewizji

Artykuły - Oglądanie telewizji (32)

 • Jak siedzieć przed telewizorem, by nie uszkodzić kręgosłupa?

  Jak siedzieć przed telewizorem, by nie uszkodzić kręgosłupa?

  Pandemia koronawirusa zmusiła nas do siedzenia w domu. Pracujemy zdalnie, a wolny czas często spędzamy przed telewizorem. W ten sposób narażamy nasz kręgosłup na poważne kontuzje. Jak ich uniknąć?
 • Długotrwałe oglądanie telewizji grozi śmiercią

  Długotrwałe oglądanie telewizji grozi śmiercią

  Naukowcy odkryli, że długotrwałe oglądanie telewizji zwiększa ryzyko zgonu, bowiem wiąże się z 8 częstymi przyczynami zgonu.
 • Wielogodzinne oglądanie telewizji może grozić śmiercią

  Wielogodzinne oglądanie telewizji może grozić śmiercią

  Osoby spędzające wiele godzin na oglądaniu telewizji są bardziej narażone na wystąpienie zatorowości płucnej. Wynika to z badań prowadzonych przez ostatnie 18 lat.
 • RMF 24: Wstań od telewizora bo... umrzesz

  RMF 24: Wstań od telewizora bo... umrzesz

  Dorośli, którzy oglądają dużo telewizji, zwiększają swoje ryzyko śmierci w relatywnie młodym wieku - przestrzegają naukowcy z Uniwersytetu Navarry w hiszpańskiej Pampelunie. Wyniki badań, opublikowane na łamach czasopisma "Journal of the American Heart Association" pokazują, że efekt jest znaczący. Jeśli przesiadujemy przed telewizorem trzy godziny dziennie lub więcej, ryzyko rośnie nawet dwukrotnie.
 • Oglądanie telewizji gorsze od... palenia papierosów?

  Oglądanie telewizji gorsze od... palenia papierosów?

  Okazuje się, że długie siedzenie przed telewizorem może nie tylko negatywnie wpłynąć na naszą wagę, ale także na pracę wielu narządów wewnętrznych. Według najnowszych badań oglądanie telewizji może prowadzić do choroby, którą dotychczas kojarzyliśmy głównie z palaczami.
 • Tyjemy przez... "Grę o tron"?

  Tyjemy przez... "Grę o tron"?

  Oglądanie telewizji przez jedną godzinę powoduje - jak wynika z badań - skrócenie życia aż o 22 minuty. Od tego co serwuje nasza ulubiona stacja zależy też... jak bardzo przytyjemy.
 • Twoje dziecko ogląda dużo telewizji? Rośnie ci przestępca!

  Twoje dziecko ogląda dużo telewizji? Rośnie ci przestępca!

  Dzieci i nastolatki, które oglądają dużo telewizji częściej przejawiają zachowania antyspołeczne i przestępcze w wieku dorosłym, niż rówieśnicy, którzy nie spędzali zbyt dużo czasu przed ekranem TV.
 • Nieregularna ekspozycja na światło może wywołać depresję

  Używanie w nocy iPada lub długie oglądanie telewizji może wywołać depresję - wynika z opublikowanych w środę badań amerykańskich naukowców. Według nich nocna ekspozycja na światło zaburza rytmy okołodobowe i wpływa niekorzystnie na poziom hormonu stresu.
 • CBOS: emeryci w wolnym czasie najczęściej oglądają telewizję

  Najbardziej popularne sposoby spędzania czasu na emeryturze to oglądanie telewizji, spotkania ze znajomymi, chodzenie do kościoła, słuchanie radia i muzyki, a także czytanie książek, czasopism i gazet - wynika z najnowszego badania CBOS.

Filmy - Oglądanie telewizji (2)