ofiary zamachów

Artykuły - Ofiary zamachów (26)

 • Prezydent informuje o zakończeniu walk, ogłasza 3-dniową żałobę

  Prezydent informuje o zakończeniu walk, ogłasza 3-dniową żałobę

  Prezydent Kenii Uhuru Kenyatta oświadczył we wtorek wieczorem, że oblężenie centrum handlowego Westgate w Nairobi, opanowanego przez islamistów w sobotę, zakończyło się. Ogłosił trzydniową żałobę po zdarzeniach, w których zginęło kilkadziesiąt osób.
 • Zamach w meczecie pod Bakubą. Zginęło 28 osób

  Co najmniej 30 osób zginęło, a 25 zostało rannych w piątek w wyniku eksplozji dwóch przydrożnych bomb przed sunnickim meczetem w Bakubie w środkowym Iraku - powiadomiła miejscowa policja.
 • 38 osób zginęło w atakach bombowych na społeczności szyickie

  38 osób zginęło w atakach bombowych na społeczności szyickie

  Co najmniej 38 osób zginęło w niedzielę wieczorem w serii skoordynowanych zamachów bombowych i strzelanin w miastach, w których przeważa ludność szyicka - poinformowała policja.
 • Zamachy na szyitów w Bagdadzie, co najmniej 15 ofiar

  Zamachy na szyitów w Bagdadzie, co najmniej 15 ofiar

  Co najmniej 15 osób zginęło we wtorek w dwóch skoordynowanych atakach samobójczych na szyicki meczet w Bagdadzie. Rannych zostało ok. 30 osób.
 • Bob Geldof wspiera rodziny ofiar zamachu w Omagh

  Bob Geldof wspiera rodziny ofiar zamachu w Omagh

  Bob Geldof, pochodzący z Irlandii muzyk i wokalista, były członek formacji Boomtown Rats, zdecydował się rozpocząć akcję charytatywną, mającą na celu pomoc rodzinom ofiar pamiętnego zamachu w Omagh, w Irlandii. Wraz z kilkoma innymi osobistościami chce doprowadzić także do wszczęcia procesu przeciwko domniemanym zamachowcom.
 • Producenci honorują "A Tribute To Heroes"

  Producenci honorują "A Tribute To Heroes"

  Joel Gallen, producent telewizyjnego programu "America: A Tribute to Heroes", zrealizowanego, by wesprzeć ofiary zamachów terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych z 11 września, zostanie uhonorowany przez Gildię Producentów Amerykańskich (Producers Guild of America).
 • Słaba sprzedaż płyt w hołdzie ofiarom zamachów w USA

  Słaba sprzedaż płyt w hołdzie ofiarom zamachów w USA

  Od czasu zamachów w Nowym Jorku i Waszyngtonie minęły już ponad trzy miesiące. Nadszedł więc czas na krótkie podsumowanie tego, co wydarzyło się w tym okresie. Oceniają siebie politycy, policja i służby ratownicze. Swój udział w akcji pomocy ofiarom zamachów zdecydowali się także ocenić przedstawiciele przemysłu muzycznego. W szczególności chodzi o płyty nagrane w hołdzie ofiarom zamachów, które - ku zaskoczeniu wszystkich - nie odniosły takiego sukcesu, jak się tego spodziewano.
 • Stone Temple Pilots dla ofiar zamachów w USA

  Stone Temple Pilots dla ofiar zamachów w USA

  Członkowie amerykańskiej formacji Stone Temple Pilots postanowili włączyć się do akcji pomocy ofiarom zamachów w Nowym Jorku i Waszyngtonie. W tym celu wydadzą na singlu swoją wersję przeboju "Revolution", z repertuaru grupy The Beatles. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na rzecz rodzin tych, którzy zginęli 11 września w World Trade Center.
 • "United We Stand": W hołdzie dla ofiar zamachów w USA

  "United We Stand": W hołdzie dla ofiar zamachów w USA

  Na amerykańskiej liście "Billboardu" na pierwszym miejscu najnowszego notowania zadebiutowała płyta "God Bless America". Dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany na rzecz rodzin ofiar zamachów w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Jednak już w listopadzie na rynku ukaże się kolejny tego typu album, zatytułowany "United We Stand".
 • Dochodowe koncerty na rzecz ofiar zamachów

  Dochodowe koncerty na rzecz ofiar zamachów

  W miniony weekend niemal cały amerykański świat muzyczny zjednoczył się w proteście przeciwko terroryzmowi i udzielił swojego wsparcia rodzinom ofiar tragicznych zamachów z 11 września. Stało się tak podczas dwóch koncertów, które odbyły się w Waszyngtonie i Nowym Jorku. Jak twierdzą organizatorzy obu imprez, w czasie ich trwania zebrano w sumie ponad 300 milionów dolarów!

Filmy - Ofiary zamachów (1)