ofiary śmiertelne

Artykuły - Ofiary śmiertelne (148)

 • Syria: Wybuch w szpitalu. Wśród ofiar śmiertelnych dzieci

  Co najmniej 25 osób zginęło, a 30 zostało rannych w wyniku serii eksplozji, do których doszło w niedzielę w szpitalu w kurdyjskiej miejscowości Al-Kamiszli na północnym wschodzie Syrii. Wśród ofiar są dzieci - podała lokalna telewizja.
 • Nepal: Tragiczny bilans ofiar tragedii

  Nepal: Tragiczny bilans ofiar tragedii

  ​39 zabitych - to jak dotąd oficjalny bilans lawin i śnieżyc w rejonie Annapurny w Nepalu. Według tamtejszego Stowarzyszenia Agencji Trekingowych, śmierć poniosły 43 osoby.
 • Algieria: 2 osoby zginęły w katastrofie samolotu

  Algierski samolot rozbił się dzisiaj na południu kraju podczas ćwiczeń. W wyniku katastrofy zginęło dwóch żołnierzy. Trwa dochodzenie mające ustalić przyczynę wypadku - donosi AFP.
 • Rosja: Trująca substancja w narkotyku. Zmarło 6 osób

  ​Sześciu Rosjan zmarło dzisiaj, a dziesiątki trafiły do szpitali, w wyniku spożycia trującej substancji, która znajdowała się w jednym z narkotyków. Ofiary do tej pory nie miały żadnych problemów ze zdrowiem. Nie wiadomo także, czy wcześniej miały styczność ze substancjami narkotyzującymi.
 • Japonia: 36 ofiar śmiertelnych po zejściu lawin ziemnych

  Japonia: 36 ofiar śmiertelnych po zejściu lawin ziemnych

  Co najmniej 36 osób zginęło, a siedem uważa się za zaginione po zejściu lawin ziemnych na przedmieściach Hiroszimy. Do osunięcia się ziemi doszło w nocy z wtorku na środę w wyniku silnych opadów deszczu.
 • Śmiertelny wypadek w Jejkowicach. Zginęła 17-latka

  Śmiertelny wypadek w Jejkowicach. Zginęła 17-latka

  Późnym popołudniem w Jejkowicach koło Rybnika (woj. śląskie) doszło do tragicznego wypadku. 17-letnia dziewczyna została potrącona przez samochód. Mimo prób reanimacji, nie udało się jej uratować.
 • ​Ukraina: Zmarła kolejna ofiara starć

  ​Ukraina: Zmarła kolejna ofiara starć

  Zmarła kolejna ofiara starć przeciwników byłych już władz Ukrainy z milicją, które rozpoczęły się 30 listopada ubiegłego roku. Tragiczny bilans wzrósł do 99 osób - poinformował w środę minister zdrowia Ukrainy Ołeh Musij.
 • Kolejna ofiara snajperów na Ukrainie

  Kolejna ofiara snajperów na Ukrainie

  Na Ukrainie zmarła w sobotę piąta osoba, postrzelona podczas zamieszek między przeciwnikami rządu a siłami MSW w środę na ulicy Hruszewskiego przy dzielnicy rządowej w Kijowie - podała opozycyjna, nacjonalistyczna partia Swoboda; to już szósta ofiara kryzysu.
 • Dziewiąta ofiara w Glasgow

  Dziewiąta ofiara w Glasgow

  Straż pożarna w Glasgow odnalazła ciało dziewiątej ofiary wypadku helikoptera, który w nocy z piątku na sobotę runął na pub w centrum miasta. Dotychczas podano nazwiska tylko dwóch mężczyzn zabitych w pubie oraz trzyosobowej załogi policyjnego helikoptera.
 • Poszukiwany kierowca, który śmiertelnie potrącił 16-latka, zatrzymany

  Poszukiwany kierowca, który śmiertelnie potrącił 16-latka, zatrzymany

  Świętokrzyscy policjanci zatrzymali w niedzielę 42-letniego mężczyznę, podejrzewanego o to, że śmiertelnie potrącił swoim BMW 16-letniego chłopca i uciekł z miejsca wypadku - poinformowała policja.

Filmy - Ofiary śmiertelne (4)

 • Huragan Matthew sieje spustoszenie na Karaibach

  Według nowego bilansu huragan Matthew, który przez ostatnie 7 dni pustoszył Karaiby, spowodował co najmniej 26 ofiar śmiertelnych. Po przejściu nad Haiti, Dominikaną i wschodnią częścią Kuby, huragan osiągnął w środę południowe Bahamy i zmierza w kierunku Florydy.
 • Niemcy: Powodzie po nawałnicach. Kolejne ofiary śmiertelne

  Do sześciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi, jaka w środę nawiedziła Bawarię na południu Niemiec. Dwie osoby wciąż uznaje się za zaginione.
 • Tak cierpią dzieci w Strefie Gazy

  Lista dziecięcych ofiar śmiertelnych konfliktu izraelsko-palestyńskiego cały czas się wydłuża. Sześciolatki ze Strefy Gazy cierpią z powodu trzeciej już wojny w ich krótkim życiu. Pozostawi ona głębokie ślady w ich psychice. Mała Esra przeżyła bombardowanie, w wyniku którego zniszczeniu uległ jej rodzinny dom. – Pocisk spadł tuż obok nas. Wyleciały okna. Ja i mój młodszy brat zostaliśmy ranni, ale udało nam się uciec i ocalić życie – opowiada dziewczynka. Niestety, wielu jej rówieśników nie miało tyle szczęścia…
 • Tragiczny pożar w Sosnowcu. Pięć ofiar

  Pięć osób zginęło w pożarze starej kamienicy w Sosnowcu, gdzie zapaliło się jedno z mieszkań. Podczas akcji ratunkowej zostało też rannych dwóch strażaków. Nie wiadomo, jakie były przyczyny pożaru. Nie jest znana również tożsamość ofiar. W czasie akcji gaśniczej, którą utrudniała niska temperatura oraz trudna lokalizacja mieszkania, ewakuowano trzy osoby. Jedna z nich - starsza kobieta - trafiła do szpitala. Poszkodowanych zostało dwóch strażaków. Obaj zostali porażeni prądem. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Akcję komentuje st. bryg. Grzegorz Nowak, komendant Straży Pożarnej w Sosnowcu.