ofiary.

Artykuły - Ofiary. (85)

 • Złoty stał się ofiarą

  Najgorsze rynkowe demony z miesięcy letnich poprzedniego roku powracają na początku roku.
 • Solska: Ofiary wypadków nie są konsumentami

  Solska: Ofiary wypadków nie są konsumentami

  Zadośćuczynienia, jakie przyznają sądy osobom procesującym się z towarzystwami ubezpieczeniowymi, są przeciętnie czterokrotnie wyższe niż te, które gotów był od razu wypłacić ubezpieczyciel. To dane Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Wniosek z nich taki, że na krzywdzące warunki, proponowane przez sprzedawców polis nie warto się godzić. Lepiej dochodzić sprawiedliwości w sądzie.
 • Nawet ofiary losu mogą zarabiać miliony. Jaka jest recepta na bogactwo?

  Nawet ofiary losu mogą zarabiać miliony. Jaka jest recepta na bogactwo?

  Adam Smith zastanawiał się nad źródłem bogactwa narodów. A co jest źródłem bogactwa bądź przyczyną biedy konkretnych jednostek? Ekonomiści sami nie są w stanie do końca poradzić sobie z tym zagadnieniem i uciekają się do wsparcia biologów, socjologów, psychologów, a nawet filozofów. Niektóre odpowiedzi bywają bolesne.
 • Oto największe ofiary franka: Zabiją je marża i odsetki

  Oto największe ofiary franka: Zabiją je marża i odsetki

  Choć dziś większość osób zadłużonych w szwajcarskiej walucie może nazywać się pechowcami, to są tacy, dla których takie określenie to za mało. Jest ich około 953 tys., mają około 566 tys. kredytów we frankach, przeważają mężczyźni, których w tej grupie jest około 483 tys. - to ogólna charakterystyka frankowiczów, którą sporządziło właśnie Biuro Informacji Kredytowej.
 • Fiskus kontroluje i kwestionuje wydatki na opcje walutowe

  Fiskus kontroluje i kwestionuje wydatki na opcje walutowe

  Nasz fiskus upomniał się o toksyczne opcje. Skarbówka bada dawne ofiary pod kątem podatkowym. Grożą im kary.
 • Nigeryjski przekręt pożyczkowy

  Nigeryjski przekręt pożyczkowy

  W internecie pojawił się nowy rodzaj tzw. "nigeryjskiego przekrętu". Ofiary otrzymują e-maile z ofertami bardzo korzystnych pożyczek, a rzekomo jedynym warunkiem uruchomienia środków, jest wpłata pierwszej raty na zagraniczne konto, najczęściej w nigeryjskim banku. Po otrzymaniu pieniędzy afrykański bankier znika, a poszkodowany nie ma szans na ich odzyskanie.
 • Padają ofiarą operatorów

  Padają ofiarą operatorów

  Walczący na śmierć i życie o polski rynek operatorzy telefoniczni, broniąc swych miliardowych zysków, naciągają i oszukują klientów. Ofiarami są przeważnie ludzie starsi - czytamy w "Dzienniku Polskim".
 • Towarzystwa padają ofiarą oszustów

  Towarzystwa padają ofiarą oszustów

  Polacy coraz częściej próbują naciągnąć ubezpieczycieli na wypłatę nienależnych świadczeń i odszkodowań. Najczęściej zawyżana jest kalkulacja kosztów naprawy pojazdów i zgłaszane są fikcyjne uszkodzenia ciała.
 • Katalog ofiar macierzyńskiego

  Katalog ofiar macierzyńskiego

  Prywatne żłobki, opiekunki i producenci mleka modyfikowanego mogą stracić na wprowadzeniu rocznych urlopów dla rodziców. Przedsiębiorcy już badają rynek i przygotowują się na czarne scenariusze.
 • Czechy: Już 38 ofiar metanolu

  Czechy: Już 38 ofiar metanolu

  W Czechach ciągle umierają ludzie po spożyciu metanolu. Dziś poinformowano o 38. ofierze od początku września. Dwie ostatnio zmarłe osoby to mieszkańcy południowych Moraw.

Filmy - Ofiary. (10)

 • Strzelanina w Las Vegas

  Policja w Las Vegas poinformowała w niedzielę wieczorem czasu lokalnego, że bada doniesienia o trwającej w tym mieście strzelaninie. Według telewizji Sky News trwa wymiana ognia między grupą uzbrojonych mężczyzn i policją na koncercie rockowym w hotelu. Są ranni.
 • Barcelona wstrząśnięta po ataku terrorystycznym

  Furgonetka staranowała tłum ludzi w Barcelonie. Do zdarzenia doszło na Las Ramblas, w turystycznym sercu miasta. "To był atak terrorystyczny" - informuje hiszpańska policja. W zamachu zginęło 13 osób, a ponad 100 jest rannych - wynika z najnowszych danych. Zatrzymano już dwie osoby podejrzane o związek z atakiem, jak poinformowała katalońska policja, najprawdopodobniej żaden z nich nie jest kierowcą furgonetki. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.
 • Już 60 ofiar protestów w Wenezueli

  Już 60 osób zginęło w trwających od początku kwietnia w Wenezueli antyrządowych protestach. Jak podała prokuratura, w szpitalu w mieście Lecheria zmarł w niedzielę młody mężczyzna, który został rannych w starciach z policją podczas sobotniej demonstracji.
 • Już 60 ofiar protestów w Wenezueli

  Już 60 osób zginęło w trwających od początku kwietnia w Wenezueli antyrządowych protestach. Jak podała prokuratura, w szpitalu w mieście Lecheria zmarł w niedzielę młody mężczyzna, który został rannych w starciach z policją podczas sobotniej demonstracji.