off plus camera

Artykuły - Off plus camera (90)

 • OFF Camera 2015: Muzyczne atrakcje na OFF Scenie

  OFF Camera 2015: Muzyczne atrakcje na OFF Scenie

  Sleep Party People, When Saints Go Machine, We Were Evergreen, Gin Ga, Bite The Buffalo, Ivy & Gold oraz Papyllon to pierwsi ogłoszeni wykonawcy, którzy wystąpią OFF Scenie, muzycznym wydarzeniu funkcjonującym przy festiwalu OFF Camera.
 • Off Plus Camera 2015: Zgłoś swój film

  Off Plus Camera 2015: Zgłoś swój film

  Off Plus Camera czeka na zgłoszenia do Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi", Konkursu Polskich Filmów Fabularnych oraz sekcji From The Gut. Tegoroczna edycja krakowskiego festiwalu odbędzie się w dniach 1-10 maja.
 • Off Plus Camera: Benedict Cumberbatch z nagrodą "Pod Prąd"

  Off Plus Camera: Benedict Cumberbatch z nagrodą "Pod Prąd"

  Benedict Cumberbatch został laureatem nagrody "Pod Prąd", przyznawanej corocznie podczas festiwalu Off Plus Camera w Krakowie. W sobotę, 10 maja, brytyjski aktor osobiście odebrał osobiście w krakowskim kinie Kijów.Centrum. Wieczorem poznamy laureata Krakowskiej Nagrody Filmowej.
 • "Gra o tron": Żelazny tron w Krakowie!

  "Gra o tron": Żelazny tron w Krakowie!

  W Krakowie będzie można zasiąść na wielkim, żelaznym tronie i poczuć się, jak bohaterowie "Gry o tron". Festiwal Off Plus Camera przygotował niespodziankę dla fanów serialu - ma ponad 2 metry wysokości i waży ponad 100 kg.
 • Kino w odcinkach na Off Plus Camera

  Kino w odcinkach na Off Plus Camera

  "Gra o tron" , "The Wire", "Dziewczyny" - bohaterów tych seriali nikomu nie trzeba przedstawiać. Dotąd nie oglądaliśmy ich w kinie, ale dzięki krakowskiemu festiwalowi Off Plus Camera to się zmieni.
 • Polska kojarzy mi się z Gondorem

  Polska kojarzy mi się z Gondorem

  - Gdyby porównać Polskę do któregoś z państw w Śródziemiu, najbardziej przypomina Gondor - powiedział brytyjski aktor John Rhys-Davies, odtwórca roli krasnoluda Gimlego w ekranizacji "Władcy Pierścieni" Tolkiena.
 • "Nimfomanka" będzie filmową sensacją

  "Nimfomanka" będzie filmową sensacją

  Nowy film Larsa von Triera "Nimfomanka" wywoła sensację i będzie rewolucją w kinie - ocenił odtwórca jednej z ról w tym filmie Udo Kier, znany aktor niemiecki, mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Aktor jest gościem Off Plus Camera w Krakowie.
 • Off Plus Camera: Kino w kinie

  Off Plus Camera: Kino w kinie

  Pokazywany w sekcji Odkrycia na festiwalu Off Plus Camera dokument Rodneya Aschera "Pokój 237" to jeden z ambitniejszych filmów o filmie w historii kina. Przy okazji - manifest postmodernistycznej kinofilii.
 • Costa-Gavras: Po prostu starszy reżyser

  Costa-Gavras: Po prostu starszy reżyser

  "Chciałem zrobić film o tym, jak pieniądze wpływają na ludzkie życie" - mówi RMF FM znany francuski reżyser greckiego pochodzenia Costa-Gavras. Laureat dwóch Oscarów i Złotej Palmy w Cannes jest gościem specjalnym festiwalu Off Plusa Camera. Jego najnowszy film "Żądza bankiera" ("Le Capital") otworzył tegoroczną edycję imprezy.
 • Gwiazdy na Off Plus Camera

  Gwiazdy na Off Plus Camera

  Dwa konkursy, sekcje filmowe, retrospektywy, spotkania i koncerty złożą się na rozpoczynający się 12 kwietnia w Krakowie Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera. Tegorocznymi gośćmi festiwalu będą m.in. aktorzy Josh Hartnett, Udo Kier i reżyser Costa Gavras.

Filmy - Off plus camera (2)

 • "Prawdziwe życie jest ważniejsze"

  Rose McGowan przyznaje, że nie zawsze zachowuje się jak "prawdziwa aktorka", której całe życie skupia się wokół Hollywood.
 • Tim Roth z nagrodą "Pod Prąd"

  Brytyjski aktor Tim Roth otrzymał nagrodę "Pod Prąd", przyznawaną przez Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie. Odebrał ją z rąk Jerzego Skolimowskiego.