OFE

Artykuły - OFE (2802)

 • OFE: Największe miesięczne zakupy od 2013 roku

  OFE: Największe miesięczne zakupy od 2013 roku

  Jak wynika z danych KNF, ​wartość aktywów zarządzanych przez OFE wzrosła w czerwcu o 3,2 proc. mdm. Łączna wartość aktywów pod zarządzaniem funduszy emerytalnych wzrosła na koniec czerwca do 131 mld zł. Zdaniem analityków DM Trigon, miesiąc czerwiec przyniósł największe miesięczne zakupy OFE od 2013 roku.
 • Analizy.pl: OFE odrabiają straty

  Analizy.pl: OFE odrabiają straty

  Jak podali analitycy portalu Analizy.pl, w czerwcu wszystkie OFE wypracowały zyski i są w połowie odrabiania spadków wywołanych przez pandemię. W czerwcu wszystkie OFE wypracowały dodatnią stopę zwrotu i zyskały średnio 3,1 proc. - poinformowały Analizy. pl w raporcie podsumowującym miesiąc na rynku funduszy emerytalnych. Jak podano, OFE są w połowie odrabiania spadków wywołanych przez pandemię.
 • Wdrożenie pierwszej tury PPK . Jakie wnioski?

  Wdrożenie pierwszej tury PPK . Jakie wnioski?

  Wdrożenie pierwszej tury PPK odbyło się płynnie i skutecznie dzięki ponadprogramowemu zaangażowaniu instytucji finansowych, a TFI i PTE chwalą współpracę z KNF i PFR - wynika z badania IZFiA i IGTE.
 • OFE: Obecna sytuacja nie zmienia założeń przekształcenia funduszy emerytalnych - MFiPR

  OFE: Obecna sytuacja nie zmienia założeń przekształcenia funduszy emerytalnych - MFiPR

  Miliony przyszłych emerytów mają się czego bać? https://biznes.interia.pl/raporty/raport-ofe/aktualnosci/news-ofe-obecna-sytuacja-nie-zmienia-zalozen-przeksztalcenia-fund,nId,4502546
 • Wyniki finansowe OFE i PTE w 2019 roku

  Wyniki finansowe OFE i PTE w 2019 roku

  Kluczowe dane dla milionów członków OFE https://biznes.interia.pl/raporty/raport-ofe/aktualnosci/news-wyniki-finansowe-ofe-i-pte-w-2019-roku,nId,4487552
 • ​Reforma OFE wstrzymana

  ​Reforma OFE wstrzymana

  ​Reforma OFE nie jest wdrażana, ale nie została zarzucona - powiedział wczoraj PAP wiceminister finansów Tomasz Robaczyński. Dodał, że decyzje o tym, na kiedy ją przesunąć będą podejmowane później, czyli po analizie tego, co się dzieje w gospodarce. Żeby obywatele nie stracili środków.
 • "DGP": Rząd odkłada zmiany w otwartych funduszach emerytalnych

  "DGP": Rząd odkłada zmiany w otwartych funduszach emerytalnych

  ​W dokumencie, który wyślemy do Komisji Europejskiej, przesunięta została likwidacja OFE i przekształcenie ich w indywidualne konta emerytalne - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".
 • KNF o stopach zwrotu OFE

  KNF o stopach zwrotu OFE

  Wysokość średniej ważonej stopy zwrotu wszystkich otwartych funduszy emerytalnych (OFE) za okres od 31 marca 2017 r. do 31 marca 2020 r. wynosi minus 25,141 proc. - podała w ostatnim raporcie Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).
 • OFE: Drastyczne straty funduszy emerytalnych w marcu

  OFE: Drastyczne straty funduszy emerytalnych w marcu

  Wartość aktywów pod zarządzaniem OFE spadła w marcu o 14,3 proc. mdm - wynika z danych KNF. Udział akcji spółek notowanych na GPW w portfelach OFE wyniósł 71,75 proc. i był o 268 pb niższy niż przed miesiącem. Średnia ważona jednostka funduszy emerytalnych spadła w marcu o 14,4 proc.. Najlepszy wynik zarządzania osiągnął Aegon OFE (-13,5 proc.), a najgorszy PZU OFE (-15,7 proc.).
 • Koronawirus. Pandemia opóźni likwidację OFE

  Koronawirus. Pandemia opóźni likwidację OFE

  Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) podtrzymał opinię o konieczności przesunięcia terminu przeniesienia aktywów z OFE na rachunki IKE.

Filmy - OFE (74)

 • Kto najbardziej skorzysta na przekształceniu OFE w IKE

  Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i Towarzystwa Ekonomistów Polskich prognozuje, kto najbardziej skorzysta z przekształcenia OFE w IKE.
 • Co oznacza planowana zamiana OFE na IKE

  Małgorzata Rusewicz, prezes IGTE o planowanej zamianie OFE na IKE. Co oznacza dla osób prywatnych, ale także dla instytucji finansowych?
 • Burzyński: Oszczędzanie długoterminowe a IKE

  Zdaniem Cezarego Burzyńskiego, dyrektora do spraw długoterminowego oszczędzania PKO Banku Polskiego przekształcanie OFE w IKE wpisuje się w widoczny już trend, bo coraz więcej osób interesuje się oszczędzaniem długoterminowym.
 • Prywatyzacja OFE doprowadzi do spadku dochodów przyszłych emerytów

  Likwidacja OFE oznacza przeniesienie odpowiedzialności za system emerytalny. Z instytucji państwowych na obywatela. Prawdopodobnie popełnimy taki błąd, jak Wielka Brytania, przed czterema laty.