OECD

Artykuły - OECD (259)

 • Dwa scenariusze OECD dla Polski: -7,4 proc. lub -9,5 proc. PKB w 2020 r.

  Dwa scenariusze OECD dla Polski: -7,4 proc. lub -9,5 proc. PKB w 2020 r.

  ​Najnowsza prognoza OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) zakłada dwa scenariusze zmiany PKB Polski w 2020 roku: -7,4 proc. lub -9,5 proc. w zależności od rozwoju pandemii Covid-19.
 • OECD ostrzega przed globalnym spowolnieniem

  OECD ostrzega przed globalnym spowolnieniem

  Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) ogłosiła w piątek, że każdy miesiąc zastoju dużej gospodarki, spowodowany pandemią koronawirusa oznacza spowolnienie rocznego wzrostu o 2 proc. PKB tego państwa.
 • OECD prognozuje poważny wpływ koronawirusa na gospodarkę

  OECD prognozuje poważny wpływ koronawirusa na gospodarkę

  W opublikowanym dzisiaj komunikacie OECD ostrzega, że epidemia koronawirusa będzie miała w tym roku ujemny wpływ na globalny wzrost gospodarczy. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w związku z epidemią koronawirusa obniżyła szacunki globalnego wzrostu PKB w 2020 r. do 2,4 proc. z 2,9 proc. - wynika z najnowszego raportu.
 • "Puls Biznesu": Świat chce pieniędzy od techgigantów

  "Puls Biznesu": Świat chce pieniędzy od techgigantów

  OECD zaproponowała sposób opodatkowania największych firm świata. Końca walki na tym froncie jednak nie widać - informuje środowy "Puls Biznesu".
 • OECD podwyższa prognozę PKB Polski w 2019 r. do 4,2 proc., rekomenduje zacieśnienie fiskalne

  OECD podwyższa prognozę PKB Polski w 2019 r. do 4,2 proc., rekomenduje zacieśnienie fiskalne

  OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2019 r. do 4,2 proc. z 4,0 proc., a w 2020 r. do 3,5 proc. z 3,3 proc. - wynika z majowej edycji raportu "Economic Outlook". Ekonomiści OECD podtrzymali, że CPI i bazowy CPI w 2020 r. wzrośnie w okolice 3 proc. OECD rekomenduje zacieśnienie polityki fiskalnej w Polsce.
 • Gospodarka spowalnia, w tle napięcia handlowe i polityczne

  Gospodarka spowalnia, w tle napięcia handlowe i polityczne

  Szacunki dotyczące światowej gospodarki zakładają spowolnienie wzrostu. Wpływ na to mają między innymi napięcia w handlu międzynarodowym, zaostrzenie warunków finansowania i osłabienie produkcji przemysłowej.
 • Polska gospodarka - ze szczytu na dno?

  Polska gospodarka - ze szczytu na dno?

  Polska będzie w tym roku drugą po Irlandii najszybciej rozwijającą się gospodarką wśród 34 krajów badanych przez OECD. Niestety, wkrótce nasza pozycja zacznie drastycznie spadać i w latach 2030-2060 wzrost gospodarczy nad Wisłą będzie najwolniejszy wśród wszystkich państw OECD - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 r. do 5,2 proc. z 4,6 proc.

  OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 r. do 5,2 proc. z 4,6 proc.

  OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2018 r. do 5,2 proc. z 4,6 proc. w prognozie majowej, a w 2019 r. - do 4,0 proc. z 3,8 proc. - wynika z komunikatu OECD. Ekonomiści organizacji uważają, że NBP powinien zacząć podnosić stopy procentowe na początku 2019 r.
 • NIK wygrała przetarg na audyt OECD w Paryżu

  NIK wygrała przetarg na audyt OECD w Paryżu

  Najwyższa Izba Kontroli wygrała właśnie przetarg na audyt Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z siedzibą w Paryżu - poinformował wczoraj w Sejmie prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiając sprawozdanie o działalności Izby w 2017 r.
 • Rodzice docenieni podatkowo

  Rodzice docenieni podatkowo

  Niezbyt zamożne rodziny z dziećmi dostają u nas od państwa więcej niż płacą - podaje raport OECD. To największa skala wsparcia z krajów tej organizacji - informuje w piątek "Rzeczpospolita".

Filmy - OECD (2)

 • Dlaczego polscy pracownicy mają gorzej

  Polska zajmuje dopiero 30. miejsce wśród 41 krajów UE i OECD w Indeksie Elastyczności Zatrudnienia 2018, mierzącym elastyczność umów o pracę. Do czołówki Indeksu należą W. Brytania i Irlandia, czyli kraje, do których wielu Polaków emigruje w poszukiwaniu pracy.
 • OECD zawiesza rozmowy o członkostwie z Federacją Rosyjską

  Rada Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zawiesza rozmowy z Rosją w sprawie jej członkostwa w Organizacji. Dziś decyzja ta została przekazana władzom rosyjskim. Jednocześnie Rada OECD zadeklarowała potrzebę wzmocnienia współpracy z Ukrainą, szczególnie że Ukraina zgłosiła ponownie w zeszłym tygodniu wniosek o znalezienie się w kręgu tej elitarnej organizacji. Rosja zabiegała o członkostwo w OECD od 7 lat. – OECD po posiedzeniu Rady, która miała miejsce wczoraj, na wniosek dziekana Rady – polskiego ambasadora, zawiesiła postępowanie w ramach ewentualnego przyjęcia Federacji Rosyjskiej do OECD – poinformował agencję informacyjną Newseria Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.