odzież ochronna

Artykuły - Odzież ochronna (5)

 • Michał Dworczyk w „DGP”: Produkcja materiałów ochronnych w Polsce

  Michał Dworczyk w „DGP”: Produkcja materiałów ochronnych w Polsce

  ​- Teraz produkcja materiałów ochronnych - nawet jeśli ekonomicznie droższa - będzie odbywać się w Polsce. Podpisano już umowy z firmami, które budują linie produkcyjne - powiedział w "Dzienniku Gazecie Prawnej" szef KPRM Michał Dworczyk.
 • Ekwiwalent za używanie własnej odzieży oraz pranie

  Ekwiwalent za używanie własnej odzieży oraz pranie

  Pracownicy chcieliby wykonywać pracę we własnym obuwiu i odzieży roboczej. Czy pracodawca może na to zezwolić? Czy można pracownikom wypłacać ekwiwalent za pranie odzieży częściowo w formie pieniężnej (za wodę i prąd), a częściowo w naturze (wydawać detergent do prania)?
 • Zakup odzieży a koszty przedsiębiorcy

  Zakup odzieży a koszty przedsiębiorcy

  Przedsiębiorcy w wykonywaniu działalności gospodarczej ponoszą różne wydatki niezwiązane wprost z uzyskiwanymi przez nich przychodami. Do tej kategorii należą wydatki na zakup odzieży. Odzież nabywana jest nie tylko na potrzeby pracowników oraz zleceniobiorców - przedsiębiorcy kupują ją również na własne potrzeby. Jednak nie każdy tego typu wydatek może obciążać firmowe koszty podatkowe.
 • Kolorowe, zimowe szaleństwa!

  Kolorowe, zimowe szaleństwa!

  Zima nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią czas zabaw i szaleństw na śniegu. Od poniedziałku, 14 października, Lidl zaprasza na zimowe zakupy – w ofercie dla dzieci znajdą się spodnie, kurtki, czapki i wiele innych, niezbędnych na chłodne dni akcesoriów.
 • Odzież i obuwie robocze za ekwiwalent

  Odzież i obuwie robocze za ekwiwalent

  Warunki pracy panujące na niektórych stanowiskach nie pozwalają na korzystanie przez pracownika z jego własnej odzieży i obuwia. Mogłyby one ulec zbyt dużemu zabrudzeniu lub zniszczeniu. Dlatego pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom robocze ubranie i obuwie w każdym przypadku, gdy jest to celowe ze względu na specyfikę pracy na danym stanowisku. Jeżeli obowiązek ten "przejmuje" pracownik, ma prawo do stosownych ekwiwalentów z tego tytułu.