odzież

Artykuły - Odzież (111)

 • Polskie firmy odzieżowe na jesień 2020

  Polskie firmy odzieżowe na jesień 2020

  Choć wiele z nas wolałoby jak najdłużej cieszyć się ciepłymi promieniami słońca, faktem jest, że czuć już jesień. A to oznacza szykowanie siebie i swojej szafy na chłodniejsze dni. Jakie trendy będą obowiązywać w najbliższym sezonie i co w związku z tym oferują nam popularne polskie firmy odzieżowe?
 • Cyber Monday: czym jest i skąd się wzięło?

  Cyber Monday: czym jest i skąd się wzięło?

  Choć do tegorocznego Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz warto dowiedzieć się, co czeka nas za kilka miesięcy i przygotować się na masę internetowych okazji.
 • Elegancka męska stylizacja na lato

  Elegancka męska stylizacja na lato

  Wybierając ubrania prawie zawsze kierujemy się własnymi upodobaniami oraz wygodą. W mniejszym lub większym stopniu liczą się również trendy. Zawsze warto inspirować się modą, ale bezkrytyczne naśladowanie trendów nigdy nie jest mądre. Każdy z nas to przecież indywidualność, więc lepiej jest wyrobić sobie własny gust. Dzisiaj przyjrzymy się męskim stylizacjom ze spodenkami w roli głównej. Zapraszamy więc panów do lektury.
 • LPP: jedna piąta sklepów nadal zamknięta

  LPP: jedna piąta sklepów nadal zamknięta

  Sprzedaż Grupy LPP w pierwszym kwartale spadła o 35,3 proc. rok do roku. Właściciel marek odzieżowych takich jak Reserved, Cropp czy House nadal negocjuje wysokość czynszów najmu w przypadku 19 proc. sklepów stacjonarnych w Polsce. Spółka utrzymała trzycyfrową dynamikę wzrostu sprzedaży przez Internet, ale pierwszy kwartał zakończyła stratą.
 • Handel tonie w towarze. Złote czasy dla łowców okazji

  Handel tonie w towarze. Złote czasy dla łowców okazji

  Dla branży odzieżowej otwarcie sklepów wcale nie oznacza końca koronakryzysu. Potrzebni są jeszcze klienci.
 • Koronawirus: Dramatyczna sytuacja sektora odzieżowo-tekstylnego

  Koronawirus: Dramatyczna sytuacja sektora odzieżowo-tekstylnego

  Tadeusz Wawrzyniak, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego, napisał w liście do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, że sytuacja przedsiębiorców z sektora odzieżowo-tekstylnego stała się dramatyczna.
 • Zacofanie technologiczne utrudnia pracę w sklepach odzieżowych. Klienci mogliby być obsługiwani szybciej

  Zacofanie technologiczne utrudnia pracę w sklepach odzieżowych. Klienci mogliby być obsługiwani szybciej

  Najwięcej pracowników sklepów z ubraniami uważa, że przed Mikołajkami i Bożym Narodzeniem ruch w ich placówkach jest 4-5 razy większy niż zwykle. W tym okresie najbardziej uciążliwe są szybko zmieniające się promocje. Dużym utrudnieniem jest również obsługa zwrotów, a także akceptacja przecen uszkodzonych towarów.
 • Miliony nowych ubrań na śmietniku. Nadpodaż odzieży

  Miliony nowych ubrań na śmietniku. Nadpodaż odzieży

  W bieżącym roku w Niemczech w handlu znajdzie się 2,3 mld sztuk odzieży. 10 do 20 proc. z nich wyląduje na śmietniku.
 • Odzież i materiały przyszłości – co będziemy nosić już niebawem?

  Odzież i materiały przyszłości – co będziemy nosić już niebawem?

  Tkaniny zmieniające kolor, koszulki reagujące na poziom zanieczyszczenia powietrza czy kombinezony informujące rodzinę o wypadku – to tylko niektóre z zyskujących na popularności propozycji odzieżowych, mogących niebawem wyznaczać nowe trendy. Co będziemy nosić w przyszłości?
 • Odzież i obuwie robocze w zależności od potrzeby

  Odzież i obuwie robocze w zależności od potrzeby

  Pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom odzież i obuwie robocze w każdym przypadku, gdy jest to celowe ze względu na warunki pracy na danym stanowisku. Realizacja tego wymogu nie zależy od stanu zatrudnienia w danym zakładzie - nie może się od niego uchylić nawet taki pracodawca, który zatrudnia tylko jednego pracownika. Jeżeli zapewnienie odzieży i obuwia roboczego jest konieczne, pracownik, który ich nie posiada, nie może zostać dopuszczony do pracy.

Filmy - Odzież (15)

 • Jak złożyć koszulę, by się nie pogniotła?

  Przewożenie koszul to zadanie trudne - jak ją przetransportować, by - po wyprasowaniu - się nie pogniotła? Oczywiście można używać futerałów i wieszaków, ale podróżując innym środkiem niż samochód, może być to problematyczne. Koszulę można jednak odpowiednio złożyć po wyprasowaniu - wtedy w bagażu się nie pogniecie! Zobaczcie nasz sprytny sposób!
 • Królowe second-handów: Zwiastun 5 odcinka

  W tym odcinku o zwycięstwo zmierzą się dwie całkiem odmienne osobowości. Monika - młoda dziennikarka, która zakupami w second handzie urozmaica swoją codzienną garderobę oraz Matylda - pełna energii amazonka, której ubrania z second handu dostają drugą szansę. Czy przechodnie postawią na odważny styl Matyldy, czy też wybiorą spokojną stylizację proponowaną przez Monikę?
 • Królowe second-handów: Zwiastun 3. odcinka

  W każdym odcinku „Królowych second-handów” o zwycięstwo zawalczą dwie uczestniczki, które zaprezentują własne stylizacje na zadany temat. Czas na upolowanie konkretnego stroju to dwadzieścia minut. Ich kreacje oceni znana blogerka modowa Macademian Girl oraz przypadkowi przechodnie.
 • Królowe second-handów: Zwiastun 2. odcinka

  W każdym odcinku „Królowych second-handu” o zwycięstwo walczą dwie uczestniczki, które zaprezentują własne stylizacje na zadany temat. Czas na upolowanie konkretnego stroju to dwadzieścia minut. Ich kreacje oceni znana blogerka modowa Macademian Girl oraz przypadkowi przechodnie.