odwilż

Artykuły - Odwilż (50)

 • Polityka W. Gomułki w latach "odwilży" w Polsce

  IX Plenum KC PZPR, które odbyło się w maju 1957 roku, wykazało, że Władysław Gomułka stosuje taktykę odcinania się od najbardziej radykalnych postaw formułowanych na lewym i prawym skrzydle partii.
 • IMGW: Ciepło aż do czwartku

  IMGW: Ciepło aż do czwartku

  Nadal ma być ciepło. Na południu kraju termometry wskażą nawet do 9 stopni Celsjusza. Ujemne wartości spodziewane są tylko nocami. Będzie też padał deszcz. Według synoptyków, taka ciepła aura ma się utrzymać aż do czwartku.
 • Łagodna odwilż w całym kraju

  Łagodna odwilż w całym kraju

  Odwilż obejmie cały kraj. Nie grozi nam jednak powódź - wynika z najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 • Prognoza pogody na początek lutego

  Prognoza pogody na początek lutego

  Nadchodzi odwilż - mróz odpuści, ociepli się. Pierwszy dzień lutego będzie przyjemny i słoneczny. Natomiast niedziela pochmurna i deszczowa, ale z temperaturą na plusie. Na pogodowych mapach na kolejne dwa tygodnie zimy już nie widać.
 • Prognoza pogody na weekend

  Prognoza pogody na weekend

  Wydawało się, że zima zagościła w Polsce już na dobre, ale pogoda znów nas zaskoczy. To ostatni dzień siarczystych mrozów, już wkrótce prawie w całym kraju będą dodatnie temperatury. Od piątku szykuje się duża zmiana, przyjdzie odwilż. Weekend zapowiada się bardzo słonecznie i dość ciepło - na termometrach na południu kraju zobaczymy nawet 5 stopni Celsjusza.
 • Odwilż wywołała lawiny na Alasce. Tysiące ludzi odciętych od świata

  Odwilż wywołała lawiny na Alasce. Tysiące ludzi odciętych od świata

  Cztery tysiące mieszkańców rejonu Valdez na Alasce jest odciętych od świata. To skutek gigantycznych lawin śnieżnych, jakie zeszły na główne drogi w tej części stanu.
 • Długoterminowe prognozy na początek lutego

  Długoterminowe prognozy na początek lutego

  Ostatni tydzień stycznia upłynie pod znakiem opadów śniegu i mrozu sięgającego w ciągu dnia 8-10 stopni Celsjusza. Najzimniej ma być tradycyjnie na północnym-wschodzie Polski. Luty ma z kolei przynieść zmianą pogodę i to wyraźną. Już w sobotę, 1 lutego, w całym kraju - poza Podlasiem - termometry wskażą dodatnie wartości. W Krakowie ma być nawet do 5 st. Celsjusza. Ciepła aura utrzyma się do wtorku, potem czeka nas krótki dwudniowy incydent z lekkim mrozem, a od czwartku 6 lutego znowu szykuje się ocieplenie. W drugi weekend lutego termometry mają wskazywać nawet 7-9 st. Celsjusza.
 • Odwilż podnosi stany rzek

  Odwilż podnosi stany rzek

  Wraz z odwilżą niebezpiecznie wzrastają poziomy wód w rzekach. Ostrzeżenia o przekroczeniu stanów ostrzegawczych wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczą one województw opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i lubuskiego.
 • Groźna odwilż na Podhalu, ale nie dla stoków narciarskich

  Groźna odwilż na Podhalu, ale nie dla stoków narciarskich

  Potężna odwilż, która opanowała niemal całą Polskę, dotarła także w Tatry. W środę nawet nad Morskim Okiem temperatura przekroczyła pięć stopni powyżej zera. Do tego w górach zerwał się silny wiatr i padał deszcz. Taka pogoda zdecydowanie pogarsza warunki turystyczne.
 • Potężna odwilż dotarła w Tatry

  Potężna odwilż dotarła w Tatry

  Odwilż dotarła w Tatry. Zaczął wiać silny wiatr halny i nawet na szczycie Kasprowego Wierchu temperatura wzrosła powyżej zera.

Filmy - Odwilż (1)

 • Przebój o odwilży

  "Odwilż, odwilż, jest przyjemnie - ty nie odwilż się ode mnie!"...