odtwarzanie

Artykuły - Odtwarzanie (98)

 • Nowe, ujednolicone stawki opłat za publiczne odtwarzanie muzyki

  Nowe, ujednolicone stawki opłat za publiczne odtwarzanie muzyki

  Nawet do 90 proc. spadną opłaty za odtwarzanie muzyki w hipermarketach; o 40 proc. więcej zapłacą za to właściciele stołecznych dyskotek - wynika z nowych stawek opłat. Zmianie ma ulec też sposób ich poboru - inkasent wystawi tylko jeden rachunek.
 • Windows 8 natywnie bez funkcji odtwarzania DVD

  Windows 8 natywnie bez funkcji odtwarzania DVD

  Najnowsze informacje na temat systemu Windows 8 nie są zbyt optymistyczne, przynajmniej dla osób, które lubią oglądać filmy. Okazuje się bowiem, że domyślnie system operacyjny Microsoftu może nie posiadać możliwości odtwarzania filmów z płyt DVD.
 • ZPAV: Połowa lokali usługowych nie płaci za odtwarzanie muzyki

  ZPAV: Połowa lokali usługowych nie płaci za odtwarzanie muzyki

  - W Polsce połowa właścicieli lokali usługowych nie płaci za odtwarzanie muzyki klientom - poinformował Bogusław Pluta, dyrektor Związku Producentów Audio Video. Trzy organizacje skupiające twórców muzyki pobrały za jej odtwarzanie w 2011 r. 107,5 mln zł.
 • Samsung Wave S8500 - nowa fala

  Samsung Wave S8500 - nowa fala

  Dzisiaj w świecie zaawansowanych telefonów toczy się pojedynek na systemy operacyjne. Dobry aparat nie wystarczy. Samsung startuje na polskim rynku ze swoim systemem Bada i telefonem Wave S8500. Czy to ciekawa propozycja?
 • Za publiczne odtwarzanie muzyki trzeba płacić

  Za publiczne odtwarzanie muzyki trzeba płacić

  Osoby prowadzące działalność handlową czy usługową muszą liczyć się z tym, że jeśli w ich lokalu odtwarzana jest muzyka, to mogą zostać zobowiązani do płacenia tantiem. Mogą zgłosić się do nich przedstawiciele aż kilku organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Część osób płacić nie chce i sprawy trafiają do sądów.
 • Co potrafi platforma mobilna Tegra

  Co potrafi platforma mobilna Tegra

  Nasze mobilne urządzenia stają się coraz bardziej zaawansowane. Firmy przygotowują coraz bardziej zaawansowane platformy mobilne - jednią z nich jest najnowsza wersja Tegra ze stajni NVIDIA.