odszkodowanie

Artykuły - Odszkodowanie (538)

 • Odszkodowania za lockdown. Premier chce użyć TK przeciwko przedsiębiorcom

  Odszkodowania za lockdown. Premier chce użyć TK przeciwko przedsiębiorcom

  Po tym, jak firmy zaczęły się domagać wypłaty odszkodowań za ograniczenia wprowadzane rozporządzeniami COViD-owymi, premier skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, którego uwzględnienie może skutkować brakiem możliwości dochodzenia roszczeń.
 • Prairie Mining domaga się od Polski odszkodowania

  Prairie Mining domaga się od Polski odszkodowania

  Prairie Mining ogłosiła, że rozpoczęła międzynarodowe postępowanie arbitrażowe przeciwko Polsce i domaga się odszkodowania - podała spółka w komunikacie.
 • "Rzeczpospolita": Firmy chcą miliardów

  "Rzeczpospolita": Firmy chcą miliardów

  ​Przedsiębiorcy objęci zakazem prowadzenia działalności szykują pozwy o odszkodowania - informuje środowa "Rzeczpospolita".
 • Susza w Niemczech. Setki milionów euro na odszkodowania

  Susza w Niemczech. Setki milionów euro na odszkodowania

  Niemieccy rolnicy wciąż odczuwają skutki suszy z 2018 roku. Najbardziej poszkodowane gospodarstwa otrzymały odszkodowanie od państwa.
 • Odszkodowanie do 50 proc. ceny biletu za opóźniony pociąg

  Odszkodowanie do 50 proc. ceny biletu za opóźniony pociąg

  Wybierając środek komunikacji, zwracamy uwagę nie tylko na cenę, ale także na czas dotarcia do wybranego miejsca. Dlatego jednymi z najczęściej wybieranych przez nas środków transportu jest pociąg. Doświadczenie życiowe pokazuje jednak, że i pociągi nie są niezawodne. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym potrafią mocno utrudnić życie pasażerom. Jeden z portali informacyjnych podał swojego czasu informację, że rekordowe opóźnienie pociągu wyniosło 1100 minut! Co w takiej sytuacji może zrobić poszkodowany pasażer, któremu zależało przecież na dotarciu do punktu docelowego w określonym czasie?
 • Tylko 6 mln zł odszkodowania za niekorzystny plan miejscowy

  Tylko 6 mln zł odszkodowania za niekorzystny plan miejscowy

  Sąd Najwyższy przyznał właścicielom 4 hektarów, położonych w centrum Warszawy spore odszkodowanie. W związku z zakazem zabudowy na tym terenie przyznano im 6 mln zł. Czy to uczciwa kwota, biorąc pod uwagę prestiżową lokalizację nieruchomości? Właściciele oczekiwali zdecydowanie więcej - opowiada Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Wpływ pogody na opóźnienia i odwołania lotów. Jakie prawa ma pasażer?

  Wpływ pogody na opóźnienia i odwołania lotów. Jakie prawa ma pasażer?

  Wielogodzinne oczekiwanie na lotnisku to koszmar pasażera opóźnionego lotu. Jeden z głównych powodów braku terminowości samolotów stanowią niesprzyjające warunki pogodowe.
 • Rekordowe 4 miliony złotych odszkodowania. Jak firmy oszukują seniorów?

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ogromną finansową karę na firmę Exito z Opalenicy.
 • Opóźniony lub odwołany lot w wakacje?

  Opóźniony lub odwołany lot w wakacje?

  W 2018 roku 46 milionów pasażerów wystartowało z polskich lotnisk. Część lotów była opóźniona lub odwołana. Od kwietnia 2019 r. nowy urząd - Rzecznik Praw Pasażera - pomaga bezpłatnie w sporach z liniami lotniczymi. W jaki sposób uzyskać pomoc rzecznika radzi ekspert Kapitalni.org.
 • Odszkodowanie za nieudane wakacje

  Odszkodowanie za nieudane wakacje

  Ponad 20 milionów Polaków wybiera się na wakacje. Jak wynika z badania Ipsos Polska, 48 proc. obiera kurs zagraniczny, 52 proc. - polski. Każdy wyjeżdża z nadzieją, że to będą bardzo udane wczasy. W końcu to tych kilka dni w roku, podczas których chcemy zapomnieć o codzienności, obowiązkach i troskach. Często jednak, gdy docieramy do celu naszej podróży okazuje się, że miejsce, które miało być naszym "rajem na ziemi" przypomina bardziej koszmarny sen, z którego chcemy się jak najszybciej obudzić. Czy za nieudane wakacje należy nam się odszkodowanie?

Filmy - Odszkodowanie (17)

 • Rekordowe 4 miliony złotych odszkodowania. Jak firmy oszukują seniorów?

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ogromną finansową karę na firmę Exito z Opalenicy. Firma, która sprzedaje m.in. maty lecznicze, urządzenia do masażu, roboty kuchenne i oczyszczacze powietrza swoją ofertę kieruje głównie do seniorów, ale stosuje sprzeczne z prawem metody. W „Dzień Dobry Wakacje” o tej sytuacji opowiedzieli: Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dr n. med. Marzena Zboch z Dolnośląskiej Fundacji Alzheimerowskiej i prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Woli i Bemowa Jolanta Osińska. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Odszkodowanie za nieudane wakacje - jak się o nie ubiegać?

  Zawierając umowę z biurem podróży organizującym nasze wakacje, ustalamy konkretne usługi. Co w przypadku, jeżeli jedna z tych rzeczy będzie niezgodna z ustaleniami? W programie „Dzień Dobry Wakacje” adwokat Eryk Bogdas wyjaśnił w jakich sytuacjach możemy składać reklamację za nieudany wyjazd. Jak prawidłowo ubiegać się o odszkodowanie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ubezpieczenie na wakacje. Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania?

  Jak ubezpieczyć się na wakacje? - Warto, żeby ubezpieczenie było jak najszersze - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Eryk Bogdas, mediator i prawnik. Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Niesłuszne wyroki sądowe. Jak wycenić ludzką krzywdę?

  Tomasz Komenda, który niesłusznie przesiedział w więzieniu 18 lat będzie ubiegał się o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Jak wycenić ludzką krzywdę? Czy sędziowie, którzy wydają niesłuszne wyroki ponoszą jakieś konsekwencje? Wyjaśniła to prawnik Eliza Kuna. (Dzień Dobry TVN/x-news)