odszkodowania

Artykuły - Odszkodowania (1022)

 • Ubezpieczenia majątkowe będą coraz droższe

  Ubezpieczenia majątkowe będą coraz droższe

  Rośnie liczba polis majątkowych. Szkody spowodowane przez żywioły są częstsze i ta tendencja będzie się nasilać. Na znaczeniu zyskują więc ubezpieczenia od zdarzeń związanych ze zmianami klimatu.
 • Bankructwo sposobem na unikanie zadośćuczynienia ofiarom pedofilii

  Bankructwo sposobem na unikanie zadośćuczynienia ofiarom pedofilii

  ​Słowo bankructwo, czy inaczej upadłość, nie brzmi dobrze. Raczej groźnie. Zwłaszcza w kontekście podmiotów, które bankrutują. W prawie polskim upadłość to postępowanie przewidziane w ustawie z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe, prowadzone w stosunku do dłużnika, który stał się niewypłacalny. O upadłości decyduje sąd. W Stanach Zjednoczonych ten instrument prawno-ekonomiczny funkcjonuje już ponad 200 lat.
 • Tryb postępowania o jednorazowe odszkodowanie

  Tryb postępowania o jednorazowe odszkodowanie

  W katalogu świadczeń wypłacanych przez ZUS z ubezpieczenia wypadkowego ustawodawca przewidział jednorazowe odszkodowanie. Bez względu na rodzaj uszczerbku na zdrowiu - stały czy długotrwały - należne jest ono za każdy jego procent ustalony w tej samej kwocie. Jak sama nazwa wskazuje, należność ma jednorazowy charakter, choć istnieje możliwość ponownej wypłaty odszkodowania w ramach pogorszenia stanu zdrowia. Postępowanie o ustalenie prawa do tego świadczenia wszczyna się przede wszystkim po zakończeniu leczenia i rehabilitacji przez ubezpieczonego.
 • Batalia o brudną ropę trwa. Rosjanie nie chcą wypłacać odszkodowań

  Batalia o brudną ropę trwa. Rosjanie nie chcą wypłacać odszkodowań

  W kwietniu bieżącego roku białoruskie ropociągi odkryły, że dostarczana do nich rurociągiem "Przyjaźń" rosyjska ropa jest wysoce zanieczyszczona.
 • Co robić, gdy linia lotnicza zawodzi?

  Co robić, gdy linia lotnicza zawodzi?

  Lot się opóźnia, walizka przylatuje uszkodzona? W tej sytuacji możesz cierpliwie czekać na działania linii lotniczej lub wziąć sprawy w swoje ręce. Europejskie Centrum Konsumenckie podpowiada, co robić, gdy linia lotnicza zawodzi.
 • Ubezpieczenia i odszkodowania w firmowym rachunku podatkowym

  Ubezpieczenia i odszkodowania w firmowym rachunku podatkowym

  Ponoszenie różnego rodzaju strat wpisane jest w prowadzenie działalności gospodarczej. Aby ich skutki były jak najmniej odczuwalne i nie zakłócały ciągłości funkcjonowania firmy, przedsiębiorcy wydatkują środki pieniężne na zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej. Dotyczy ona zarówno ubezpieczeń majątkowych, jak i osobowych.
 • Będzie "cennik" odszkodowań za błędy lekarskie

  Będzie "cennik" odszkodowań za błędy lekarskie

  Ministerialny zespół do wypracowania praw i obowiązków pacjenta rekomenduje szefowi resortu zdrowia wprowadzenie stawek odszkodowawczych obowiązujących w całej Polsce i we wszystkich instytucjach decydujących o wypłacie odszkodowań.
 • Wypadek na nieodśnieżonym chodniku - jak dochodzić swoich praw?

  Wypadek na nieodśnieżonym chodniku - jak dochodzić swoich praw?

  Polacy nie wiedzą, jakie kroki podjąć, żeby otrzymać tzw. zimowe odszkodowania, związane między innymi z upadkiem na nieodśnieżonym chodniku, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem samochodu na oblodzonej drodze.
 • Chodzisz po ruchomych schodach? Możesz mieć problem z odszkodowaniem za wypadek

  Chodzisz po ruchomych schodach? Możesz mieć problem z odszkodowaniem za wypadek

  Spór nie dotyczy tylko kultury użytkowników, lecz przede wszystkim rzutuje na odpowiedzialność odszkodowawczą za wypadki.
 • Rolnictwo - wnioski tylko do 31 października

  Rolnictwo - wnioski tylko do 31 października

  - Rolnicy dostali już pierwsze wypłaty rekompensat z powodu suszy - poinformował PAP wczoraj minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że do Agencji wpłynęło do tej pory ponad 28 tys. wniosków od poszkodowanych. Wnioski będą przyjmowane do 31 października.

Filmy - Odszkodowania (14)

 • Czy polskie firmy dostaną odszkodowania za Brexit?

  W ostatnich dniach Wielka Brytania i Unia Europejska przystąpiły do kolejnego etapu negocjacji związanych z Brexitem. Uzgodnione zostały warunki wzajemnych rozliczeń finansowych, natomiast wciąż wielką niewiadomą pozostają warunki, które są szczególnie istotne dla przedsiębiorstw spoza Wielkiej Brytanii, a więc także dla polskich firm.
 • Wyższe odszkodowania dla pracowników, ważne zmiany w Kodeksie Pracy

  Przygotowana przez prezydenta nowelizacja Kodeksu Pracy i innych ustaw związanych z zatrudnieniem wprowadza ważne zmiany dotyczące pracowników. Pracownicy będa mogli uzyskać wyższe odszkodowania.
 • KNF chce skończyć z patologiami przy likwidacji szkód komunikacyjnych

  Trwają konsultacje w sprawie wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących likwidacji szkód komunikacyjnych. Jednolite standardy dla ubezpieczycieli mają ograniczyć liczbę nadużyć. Klienci najczęściej skarżą się na nieterminowe wypłacanie świadczeń czy uchybienia przy stosowaniu zasady pełnego odszkodowania. Komentuje Krystyna Krawczyk, Biuro Rzecznika Ubezpieczonych.
 • Pasażerom linii lotniczych będzie łatwiej dochodzić odszkodowań

  Przede wszystkim zostanie wyeliminowanych wiele niejasnych dotychczas punktów, które np. wynikały z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Piotr Stańczak, dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego (ECK). – Okazało się też, że potrzebne jest powołanie instytucji, które będą w pozasądowym trybie pozwalały dochodzić konsumentom ich praw.