odśnieżanie

Artykuły - Odśnieżanie (28)

 • Wypadek na nieodśnieżonym chodniku - jak dochodzić swoich praw?

  Wypadek na nieodśnieżonym chodniku - jak dochodzić swoich praw?

  Polacy nie wiedzą, jakie kroki podjąć, żeby otrzymać tzw. zimowe odszkodowania, związane między innymi z upadkiem na nieodśnieżonym chodniku, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem samochodu na oblodzonej drodze.
 • Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Do 500 zł mandatu od straży miejskiej lub gminnej może zapłacić właściciel nieruchomości za nieodśnieżenie chodnika lub niestrącenie sopli lodu zagrażających przechodniom - informuje Marcin Krasoń z Home Brokera. Warto znać swoje obowiązki, bo w niektórych przypadkach mandat może okazać się najmniejszym problemem.
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy w porze zimowej

  Bezpieczeństwo i higiena pracy w porze zimowej

  W okresie zimowym na pracodawcach ciążą dodatkowe obowiązki związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Mają one sezonowy charakter i dotyczą skutków niskich temperatur oraz opadów atmosferycznych. Przepisy z zakresu bhp wymagają w takich warunkach zapewnienia pracownikom określonej temperatury w pomieszczeniach pracy oraz wydawania posiłków i napojów profilaktycznych, gdy zachodzi taka potrzeba. Ponadto wymagają zapewnienia bezpieczeństwa na chodnikach i dachach budynków firmowych.
 • Koniec z błotem i śniegiem na chodnikach? Gmina posprząta przed twoim domem

  Koniec z błotem i śniegiem na chodnikach? Gmina posprząta przed twoim domem

  Samorządowcy wezmą na siebie obowiązek uprzątania błota i śniegu z chodników, które graniczą z prywatnymi nieruchomościami. Pod warunkiem że zapłaci za to państwo.
 • Nowe, absurdalne przepisy w Czechach

  Nowe, absurdalne przepisy w Czechach

  Czechy czeka transportowy paradoks. Nowe prawo nakazuje oczyszczać ciężarówki z lodu i śniegu. Tyle tylko, że obowiązujące już przepisy zabraniają robić to osobom bez uprawnień.
 • Pułapki przy odśnieżaniu samochodu

  Pułapki przy odśnieżaniu samochodu

  W weekend do Polski wreszcie dotarła zima. Intensywne opady śniegu dość mocno skomplikowały życie kierowcom.
 • Rozpoczął się sezon na odśnieżanie szwedzkich i norweskich ulic i dachów

  Rozpoczął się sezon na odśnieżanie szwedzkich i norweskich ulic i dachów

  Skandynawia słynie z bardzo wysokich zarobków i równie imponujących opadów śniegu. To dobra informacja dla wszystkich, którzy myślą o pracy przy odśnieżaniu ulic czy dachów.
 • Kierowca "solarki" - zimą nie ma gorszego zawodu

  Kierowca "solarki" - zimą nie ma gorszego zawodu

  Nie mają określonych godzin pracy, muszą być cały czas pod telefonem, nie znają pojęć "spokojny sen" oraz "komfort", a dodatkowo na każdym kroku spotykają się z nieuprzejmością. Bycie członkiem służb zajmujących się odśnieżaniem dróg to ciężki kawałek chleba.
 • Odszkodowanie za złamaną rękę na śliskim chodniku

  Odszkodowanie za złamaną rękę na śliskim chodniku

  W okresie zimowym na właścicielach, ewentualnie zarządcach nieruchomości, spoczywa dodatkowy obowiązek, a mianowicie usuwanie między innymi śniegu z chodników. Często się zdarza, że osoby które doznały uszczerbku na zdrowiu lub szkody materialnej, w związku z wypadkiem na chodniku, który był w nienależytym stanie, nie zdają sobie sprawy, że przysługuje im odszkodowanie i zadośćuczynienie.
 • Nieobecność powodu złych warunków atmosferycznych oznacza utratę dniówki

  Nieobecność powodu złych warunków atmosferycznych oznacza utratę dniówki

  Zimą przedsiębiorcy muszą zapewnić pracownikom odpowiednią temperaturę w biurze i hali.

Filmy - Odśnieżanie (6)