odśnieżanie

Artykuły - Odśnieżanie (29)

 • Przyznał się do morderstwa. Chciał, żeby odśnieżyli mu drogę

  Przyznał się do morderstwa. Chciał, żeby odśnieżyli mu drogę

  Na bardzo nietypowy pomysł wpadł pewien mieszkaniec Ukrainy, który postanowił przyznać się do rzekomego morderstwa. Mężczyzna chciał, by wreszcie zjawił się ktoś, kto odśnieży drogę. Kreatywne zagranie może go kosztować w przeliczeniu niecałe 16 złotych.
 • Wypadek na nieodśnieżonym chodniku - jak dochodzić swoich praw?

  Wypadek na nieodśnieżonym chodniku - jak dochodzić swoich praw?

  Polacy nie wiedzą, jakie kroki podjąć, żeby otrzymać tzw. zimowe odszkodowania, związane między innymi z upadkiem na nieodśnieżonym chodniku, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem samochodu na oblodzonej drodze.
 • Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Do 500 zł mandatu od straży miejskiej lub gminnej może zapłacić właściciel nieruchomości za nieodśnieżenie chodnika lub niestrącenie sopli lodu zagrażających przechodniom - informuje Marcin Krasoń z Home Brokera. Warto znać swoje obowiązki, bo w niektórych przypadkach mandat może okazać się najmniejszym problemem.
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy w porze zimowej

  Bezpieczeństwo i higiena pracy w porze zimowej

  W okresie zimowym na pracodawcach ciążą dodatkowe obowiązki związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Mają one sezonowy charakter i dotyczą skutków niskich temperatur oraz opadów atmosferycznych. Przepisy z zakresu bhp wymagają w takich warunkach zapewnienia pracownikom określonej temperatury w pomieszczeniach pracy oraz wydawania posiłków i napojów profilaktycznych, gdy zachodzi taka potrzeba. Ponadto wymagają zapewnienia bezpieczeństwa na chodnikach i dachach budynków firmowych.
 • Koniec z błotem i śniegiem na chodnikach? Gmina posprząta przed twoim domem

  Koniec z błotem i śniegiem na chodnikach? Gmina posprząta przed twoim domem

  Samorządowcy wezmą na siebie obowiązek uprzątania błota i śniegu z chodników, które graniczą z prywatnymi nieruchomościami. Pod warunkiem że zapłaci za to państwo.
 • Nowe, absurdalne przepisy w Czechach

  Nowe, absurdalne przepisy w Czechach

  Czechy czeka transportowy paradoks. Nowe prawo nakazuje oczyszczać ciężarówki z lodu i śniegu. Tyle tylko, że obowiązujące już przepisy zabraniają robić to osobom bez uprawnień.
 • Pułapki przy odśnieżaniu samochodu

  Pułapki przy odśnieżaniu samochodu

  W weekend do Polski wreszcie dotarła zima. Intensywne opady śniegu dość mocno skomplikowały życie kierowcom.
 • Rozpoczął się sezon na odśnieżanie szwedzkich i norweskich ulic i dachów

  Rozpoczął się sezon na odśnieżanie szwedzkich i norweskich ulic i dachów

  Skandynawia słynie z bardzo wysokich zarobków i równie imponujących opadów śniegu. To dobra informacja dla wszystkich, którzy myślą o pracy przy odśnieżaniu ulic czy dachów.
 • Kierowca "solarki" - zimą nie ma gorszego zawodu

  Kierowca "solarki" - zimą nie ma gorszego zawodu

  Nie mają określonych godzin pracy, muszą być cały czas pod telefonem, nie znają pojęć "spokojny sen" oraz "komfort", a dodatkowo na każdym kroku spotykają się z nieuprzejmością. Bycie członkiem służb zajmujących się odśnieżaniem dróg to ciężki kawałek chleba.

Filmy - Odśnieżanie (3)