ODR

Artykuły - ODR (1)

 • Sejmowa komisja rolnictwa przeciw poprawkom do ustawy o ODR-ach

  Sejmowa komisja rolnictwa przeciw poprawkom do ustawy o ODR-ach

  Komisja rolnictwa nie poparła żadnej poprawki zgłoszonej podczas II czytania projektu ustawy o ośrodkach doradztwa rolniczego. Projekt zmienia podległość ODR-ów; mają być one nadzorowane przez ministerstwo rolnictwa, a nie przez samorządy wojewódzkie. Poseł PO Artur Dunin powiedział, że szykowany jest, tylko i wyłącznie, kolejny zamach na jednostkę organizacyjną rolniczą. Jest to ustawa zawłaszczeniowa. Według Mirosława Maliszewskiego (PSL), projektowana ustawa ma jedynie na celu zmiany personalne.
 • Upadłość za Odrą

  Upadłość za Odrą

  Z dr. Arturem Bunkiem, mecenasem z kancelarii BLPA bunk-alliance Rechtsanwaltsgesellschaft mbH we Frankfurcie, specjalizującej się w procesach restrukturyzacyjnych i upadłościowych, rozmawia Stanisław Brzeg-Wieluński.
 • Koparka zsunęła się do Odry

  Wrocławska straż pożarna próbuje wyciągnąć z Odry koparkę. Maszyna zsunęła się do rzeki z wału przeciwpowodziowego na osiedlu Kozanów.
 • Mężczyzna wpadł do Odry. Odnaleziono jego ciało

  Strażacy odnaleźli ciało mężczyzny, który wczoraj wpadł do Odry w Szczecinie. Według ustaleń policji, doszło do nieszczęśliwego wypadku. Do poszukiwań trzeba było użyć sonaru.
 • Szczecin: Operacja wydobywania bomby z dna Odry

  Szczecin: Operacja wydobywania bomby z dna Odry

  W Szczecinie saperzy wydobyli z dna Odry potężną, niemiecką bombę lotniczą. Ładunek waży około tony i może zawierać ponad pół tony materiału wybuchowego. Miał służyć do wysadzenia mostu. Siłę rażenia w przypadku eksplozji szacuje się nawet na ok. 800 m.
 • RMF24: Saperzy wyciągną bombę z dna Odry.

  W niedzielę o godz. 9 saperzy rozpoczną akcję wydobycia z dna Odry w Szczecinie bomby lotniczej. W promieniu pół kilometra trzeba będzie ewakuować mieszkańców. W strefie zagrożenia zawisły już informujące o tym plakaty. Mieszkańców odwiedza też straż miejska.
 • Strażacy usuwają substancje ropopochodne w porcie na Odrze

  Strażacy usuwają we wtorek substancje ropopochodne, które wyciekły z kolektora burzowego w porcie na Odrze przy ul. Magazynowej w Opolu. Do wycieku doszło w poniedziałek późnym popołudniem - poinformował dyżurny wojewódzki straży pożarnej.
 • Polskie lasy spłoną... za Odrą

  Polskie lasy spłoną... za Odrą

  Polskie drewno spalają niemieckie elektrownie. Branża drzewna alarmuje, że wywóz surowca za Odrę rośnie lawinowo, a to przekłada się na cenę, jaką płacą za drewno na przykład wytwórcy mebli.
 • Rośnie liczba zachorowań na odrę

  Rośnie liczba zachorowań na odrę

  W woj. śląskim rośnie liczba zachorowań na odrę. Dwa lata temu chorowały dwie osoby, w 2012 r. już 23, a w tym roku w trakcie badań jest ok. 50 osób - poinformował w czwartek regionalny odział sanepidu, przypominając, że na tę chorobę można się zaszczepić.