ODO

Artykuły - ODO (13)

 • Będą pozywać uczelnie za wycieki danych?

  Będą pozywać uczelnie za wycieki danych?

  1,3 mln informacji o aktualnych studentach , setki tysięcy o rekrutowanych absolwentach, pracownikach i współpracownikach - polskie szkoły wyższe zarządzają ogromną ilością danych osobowych. Ostatnie przypadki z Poznania, Krakowa i innych miast Polski pokazują, że uczelnie nie zawsze są przygotowane do tego zadania.
 • ODO - dżinsy, których nie trzeba prać

  ODO - dżinsy, których nie trzeba prać

  Ubrania, w których można chodzić przez kilka miesięcy bez zmartwień o plamy czy przykry zapach - ciekawa wizja przyszłości? Nie, to rzeczywistość! Dżinsy, których nie trzeba prać można kupić już teraz.
 • Zbaw mnie ode złego filmu tego

  Zbaw mnie ode złego filmu tego

  "Zbaw mnie ode złego" ("My Soul to Take"), reż. Wes Craven, USA 2011, dystrybutor Monolith Films, premiera kinowa 18 lutego 2011 roku.
 • Oda do Unii

  Nachalną indoktrynację w firmowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podręczniku dla zerówek "Nasz klasa" - wytyka resortowi "Nasz Dziennik".
 • "Lalka" i "Oda do młodości" na maturze

  "Lalka" i "Oda do młodości" na maturze

  "Sen jako sposób przedstawienia postaci literackiej na podstawie 'Lalki' Prusa" oraz "Młodzi i ich stosunek do pokolenia ojców w 'Odzie do młodości' Mickiewicza" - to tematy esejów do wyboru, które pisali tegoroczni maturzyści na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym.
 • "Oda do radości" w USA

  "Oda do radości" w USA

  "Oda do radości" w reżyserii Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy, Macieja Migasa, film wyprodukowany przez Akson Studio i TVP zdobył Nagrodę za Najlepszą Rolę Żeńską za kreację Małgorzaty Buczkowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "RiverRun" w Winston- Salem w USA.
 • "Oda do radości" nagrodzona w Genewie

  "Oda do radości" nagrodzona w Genewie

  Polski film "Oda do radości" w reżyserii Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy i Macieja Migasa zdobył nagrodę za najlepszą rolę męską dla Piotra Głowackiego na 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Cinema Tout Ecran" w Genewie w Szwajcarii - poinformowała we wtorek, 7 listopada, TVP SA, która jest jednym z producentów filmu.
 • Wyjątkowa premiera "Ody do radości"

  Wyjątkowa premiera "Ody do radości"

  19 kwietnia odbędzie się ogólnopolska premiera "Ody Do Radości", w reżyserii Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy i Macieja Migasa. To jednen z najlepszych polskich debiutów filmowych ostatnich lat, wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury w Gdyni. Będzie to wydarzenie bez precedensu ponieważ po raz pierwszy w historii polskiej dystrybucji filmowej film trafi tego samego dnia do kin i będzie płatnie rozpowszechniany w Internecie.
 • "Oda do radości" w kinach i internecie

  "Oda do radości" w kinach i internecie

  Film "Oda do radości", w reżyserii Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy i Macieja Migasa, zadebiutuje jednocześnie w kinach i w internecie. Na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni obraz, który uznano za jeden z najdojrzalszych i najciekawszych portretów współczesnej Polski ostatnich lat, zdobył Nagrodę Specjalną Jury.
 • "Oda do radości" w Rotterdamie

  "Oda do radości" w Rotterdamie

  Po raz pierwszy w historii w głównym konkursie festiwalu filmowego w Rotterdamie znalazł się polski film - "Oda do radości" Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy i Macieja Migasa. Holenderski festiwal koncentruje się na wyłuskiwaniu nowych, nieznanych jeszcze twórców, którzy mają zadatki na wielką karierę.