odcisk palca

Artykuły - Odcisk palca (17)

 • Pierścień ze sztucznym odciskiem palca

  Pierścień ze sztucznym odciskiem palca

  Sporo urządzeń korzysta dziś z zabezpieczeń biometrycznych. Pomimo, że odciski naszego palca są bezpiecznym i wygodnym sposobem logowania, to jednak z powodu ich wyjątkowości stanowią duże niebezpieczeństwo w przypadku przechwycenia.
 • Pot jak odcisk palca na miejscu zbrodni

  Pot jak odcisk palca na miejscu zbrodni

  Jednostki policji na całym świecie używają odcisków palców zostawionych na miejscu zbrodni do namierzania podejrzanych od ponad wieku. Wkrótce to się zmieni, bo podobne informacje można wyczytać z próbek potu.
 • Przelew na odcisk palca? Technologia już jest

  Przelew na odcisk palca? Technologia już jest

  Skanem oka, odciskiem palca - w taki sposób, być może niedługo będziemy zatwierdzać operacje bankowe. Technologia już jest opracowywana, natomiast pozostają jeszcze kwestie formalne.
 • Rewolucja w zakupach

  Rewolucja w zakupach

  Mieszkańcy Wenezueli, żeby zrobić zakupy, muszą teraz nie tylko mieć pieniądze, ale też... zeskanować swój odcisk palca. Działanie urządzenia skanującego linie papilarne zaprezentował w państwowej telewizji prezydent kraju Nicolas Maduro. Rząd rozprowadzi blisko 20 tys. takich maszyn, kolejne zostaną dostarczone sklepom w przyszłości.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Komu potrzebne odciski wojskowych?

  "Gazeta Polska Codziennie": Komu potrzebne odciski wojskowych?

  Pracownicy MON przekazują szczegółowe dane osobowe wraz z odciskami palców prywatnej firmie, która świadczy resortowi usługi sportowo-rekreacyjne, donosi "Gazeta Polska Codziennie".
 • Odciski palców zamiast karty kredytowej?

  Odciski palców zamiast karty kredytowej?

  Karty kredytowe mają się całkiem dobrze i jak dotąd nie zagroziły im ani rozwiązania stosowane w smartfonach, ani kody QR, ani żadne inne formy płatności. Sytuacja może się jednak zmienić wraz z nadejściem technologii biometrycznej.
 • Nowość w biometrii - odciski kolan zamiast odcisków palców

  Odciski palców, skanowanie tęczówki oka, rozpoznawanie głosu - to wszystko już było. Najnowszym osiągnięciem biometrii jest identyfikacja człowieka na podstawie ... kształtu kolana.
 • Rozszerzona rzeczywistość kontra odcisk palca. Na co stawiają giganci?

  Rozszerzona rzeczywistość kontra odcisk palca. Na co stawiają giganci?

  Konkurencja na rynku smartfonów jest olbrzymia i czymś trzeba odróżnić swój produkt na tle innych. Apple chce postawić na bezpieczne transakcje, a Google na machaniu rękami i rozpoznawaniu twarzy. O co konkretnie chodzi?
 • Śmierć Jacksona: Tajemnicze odciski palców

  Śmierć Jacksona: Tajemnicze odciski palców

  Na strzykawce, którą zaaplikowano Michaelowi Jacksonowi śmiertelną dawkę leków, odkryto tajemnicze odciski palców - donoszą media.
 • Odcisk bakteryjny zastąpi odcisk palca?

  Odcisk bakteryjny zastąpi odcisk palca?

  Naukowcy uważają, że porównanie bakterii znalezionych na miejscu zbrodni z mikroorganizmami występującymi na czyichś dłoniach może być równie skuteczną metodą identyfikowania przestępcy jak daktyloskopia. Dlaczego? Ponieważ "zestaw" mikrobów jest unikatowy dla danej osoby i z biegiem czasu właściwie się nie zmienia (PNAS).

Filmy - Odcisk palca (1)

 • Przelew na odcisk palca? Niedługo będzie to możliwe

  Skanem oka, odciskiem palca, w taki sposób, być może niedługo będziemy zatwierdzać operacje bankowe. Technologia już jest opracowywana, natomiast pozostają jeszcze kwestie formalne – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za pion klientów korporacyjnych.