odchudzanie

Artykuły - Odchudzanie (365)

 • Twórca diety sirtfood przestrzega naśladowców Adele

  Twórca diety sirtfood przestrzega naśladowców Adele

  Świat oszalał na punkcie diety sirtfood, która pozwoliła schudnąć Adele ok. 40 kilogramów. Twórca owej diety postanowił teraz przestrzec przed szkodliwymi mechanizmami, którym naśladowcy piosenkarki często ulegają. Jedną z najpowszechniejszych pułapek jest obsesyjne liczenie kalorii. "To droga donikąd" – przekonuje Aiden Goggins.
 • Obalamy popularne mity na temat metabolizmu

  Obalamy popularne mity na temat metabolizmu

  Metabolizm odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Od jego tempa zależy również w dużej mierze skuteczna kontrola masy ciała. Oto najpopularniejsze mity, które wyrządzają nam – i naszemu metabolizmowi – więcej szkody niż pożytku.
 • 15-dniowa dieta, która działa

  15-dniowa dieta, która działa

  Nic tak nie mobilizuje w trakcie diety jak szybkie i widoczne efekty. Bazując na tej tezie, Harley Pasternak, znany trener gwiazd, opracował dietę, Body Reset Diet. 15-dniowy plan żywieniowy, który ma być resetem dla ciała i mobilizacją dla ducha.
 • Jak odchudzają się Polacy?

  Jak odchudzają się Polacy?

  Trudno zliczyć modne diety, które pojawiają się każdego roku. Obecnie wśród Polaków dużym zainteresowaniem cieszą się modne na całym świecie diety ketogeniczna oraz niskowęglowodanowa, do lamusa powoli odchodzą natomiast diety bardzo nisko kaloryczne.
 • Chcesz mieć szczuplejszą twarz? Zmień codzienne nawyki

  Chcesz mieć szczuplejszą twarz? Zmień codzienne nawyki

  Pozbycie się tkanki tłuszczowej z policzków i okolic podbródka to nadrzędny cel wielu odchudzających się osób. Choć niełatwo jest ukierunkować proces utraty masy tak, by odchudzić konkretną część ciała, to istnieją triki, dzięki którym możemy skutecznie wyszczuplić twarz.
 • Czy kawa faktycznie odchudza?

  Czy kawa faktycznie odchudza?

  Na temat wpływu kawy na metabolizm krążą różne, często sprzeczne, opinie. Czy regularne picie aromatycznej małej czarnej może pomóc nam pozbyć się nadprogramowych kilogramów? Może, ale pod pewnymi warunkami.
 • Odchudzanie kawą

  Odchudzanie kawą

  Picie kawy może pobudzać aktywność brunatnej tkani tłuszczowej, co sprzyja odchudzaniu- informuje pismo „Scientific Reports”.
 • Sposób na odchudzanie… prosto z lasu

  Sposób na odchudzanie… prosto z lasu

  Ludzkość od wieków poszukuje idealnego środka na odchudzanie. Współczesny rynek zalany jest setkami niedziałających preparatów, skutecznie sprzedawanych odbiorcom z pomocą sprytnych technik marketingowych. Tymczasem naprawdę skuteczne działanie ma kompozycja ziół, które rosną… w lesie.
 • Zakaz handlu niewiele zmienił na rynku fast foodów

  Zakaz handlu niewiele zmienił na rynku fast foodów

  W niedziele handlowe placówki McDonald's i KFC odwiedza blisko 60 proc. konsumentów w wieku od 18 do 34 lat, a w pozostałe - ponad 40 proc. Ale w niektórych miastach dysproporcje są większe.
 • Osiem rzeczy, które zmienią się, gdy przestaniesz jeść cukier

  Osiem rzeczy, które zmienią się, gdy przestaniesz jeść cukier

  ​Przede wszystkim - schudniesz. Utrata wagi to jedna z największych zalet odstawienia cukru, choć nie jedyna. Co jeszcze zmieni się w twoim życiu, gdy przestaniesz jeść cukier? Przeczytaj i sprawdź!

Filmy - Odchudzanie (59)

 • Jak zdążyć z odchudzaniem do lata?

  Stałe przebywanie w domu podczas pandemii mogło się przyczynić do zwiększenia naszej wagi. Średnio przybyło nawet 2-5 kilogramów na osobę. Teraz, gdy pogoda jest coraz cieplejsza i zbliża się sezon bikini, wiele osób w popłochu zastanawia się, jak szybko zgubić nadmiar. Czy jest to w ogóle możliwe? O tym w „Dzień Dobry TVN” dietetyk prof. dr hab. Dariusz Włodarek. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kawa odchudza? Nowe badania to potwierdzają

  Kawa od dawna uważana jest za naturalny spalacz tłuszczu. Okazuje się, że nie bez powodu tak ją cenimy. Naukowcy z Uniwersytetu Nottingham odkryli, że kawa może pobudzać aktywność brunatnej tkanki tłuszczowej. Do niedawna uważano, że tkanka ta występuje tylko u niemowląt, ale wykazano jej obecność także u dorosłych.
 • Jem i chudnę - Odcinek 54

  Kto z nas potrafi oprzeć się pysznej cafe latte z bitą śmietaną, polaną syropem karmelowym albo z dodatkiem kulki lodów waniliowych? A czy wiecie, że taka kawa może mieć nawet 300 kcal? W tym odcinku dowiecie się jakie pułapki czekają na nas w napojach.
 • Dlaczego niektórym nigdy nie wychodzi odchudzanie? Dietetyk odpowiada

  Gościem w kawalerce Łukasza Jakóbiaka był Jakub Mauricz. Dietetyk opowiedział dlaczego czasem mimo szczerych chęci, odchudzanie nie wychodzi. - Dróg do tego sukcesu jest dużo i często pomijamy założenia diagnostyczne - wyznał. - W dobrej diecie jest ujęta zasada "flexible dieting", czyli 80% kontroluj, a 20% potraktuj z przymrużeniem oka - dodał. (Dzień Dobry TVN/x-news)