oczy

Artykuły - Oczy (568)

 • Krople do oczu zapobiegające ślepocie

  Krople do oczu zapobiegające ślepocie

  ​Amerykańscy naukowcy opracowali krople do oczu, które mogą zapobiec utracie wzroku po zamknięciu gałęzi żyły środkowej siatkówki. Jest to główną przyczyną ślepoty milionów osób na całym świecie.
 • SARS-CoV-2 może przenosić się przez oczy

  SARS-CoV-2 może przenosić się przez oczy

  ​COVID-19 można złapać, gdy osoba chora kaszle lub kicha i wdycha krople z wirusem. Ale czy SARS-CoV-2 można zarazić się przez oczy?
 • Cyfrowe zmęczenie oczu

  Cyfrowe zmęczenie oczu

  Wyświetlacze ciekłokrystaliczne emitują znaczne ilości niebieskiego światła. Zbyt długa ekspozycja na ten rodzaj światła nie jest obojętna dla naszych oczu. Może prowadzić do szeregu zmian, począwszy od zwykłego uczucia dyskomfortu oczu, aż po uszkodzenia siatkówki. Jak chronić oczy?
 • Tajemniczy błysk świata emitowany z oczu

  Tajemniczy błysk świata emitowany z oczu

  Niektórzy pacjenci poddawani radioterapii zgłaszają dostrzeganie błysków światła podczas leczenia - nawet wtedy, gdy ich oczy są zamknięte. Ta wieloletnia tajemnica może w końcu zostać rozwiązana dzięki dziwnemu efektowi, który po raz pierwszy został nagrany przez kamerę.
 • Rembrandt i da Vinci wcale nie mieli zeza

  Rembrandt i da Vinci wcale nie mieli zeza

  Rembrandt i da Vinci, chociaż tworzyli w różnych stuleciach, mieli jedną wspólną cechę: sposób, w jaki widzieli siebie w lustrze był inny od tego, jak postrzega się większość osób.
 • Świecące tęczówki mężczyzny z Teksasu

  Świecące tęczówki mężczyzny z Teksasu

  Ciekawy przypadek medyczny opisano w Stanach Zjednoczonych. Podczas badania oka, tęczówka 44-letniego mężczyzny wydawała się "świecić". Okazało się, że jest to objaw rzadkiej choroby.
 • Ochrona wzroku w rozliczeniach podatkowych

  Ochrona wzroku w rozliczeniach podatkowych

  W pracy, zwłaszcza biurowej, wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia wyposażone w monitory ekranowe. Wykonywanie pracy z użyciem komputerów, laptopów, tabletów czy też innych urządzeń posiadających monitory niewątpliwie obciąża wzrok. Dlatego większość osób ich używających stosuje w trakcie takiej pracy okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe. Wielu pracodawców finansuje lub refinansuje ich nabywanie. Wydatek ten muszą prawidłowo rozliczyć z jednej strony w kosztach podatkowych, a z drugiej ustalając przychód u pracownika, który ze świadczenia tego skorzystał.
 • Dopiero drugi taki przypadek. Cztery robaki wyciągnięte z oczu

  Dopiero drugi taki przypadek. Cztery robaki wyciągnięte z oczu

  Pewna kobieta z Nebraski zaczęła odczuwać dyskomfort w prawym oku. Po przepłukaniu go wodą z kranu odkryła, że wydostał się z niego ponad centymetrowej długości robak.
 • Jak dbać o oczy podczas pracy z monitorem?

  Jak dbać o oczy podczas pracy z monitorem?

  Bolą cię oczy, głowa, szyja? Nie możesz pracować przed ekranem? To typowe problemy biorące się z nieprawidłowego ustawienia monitora. Na szczęście wystarczy się zastosować do kilku naprawdę prostych rad, aby skutecznie zapobiegać tym uciążliwościom.
 • Kleszcz wpadł mu do oka

  Kleszcz wpadł mu do oka

  Kiedy Chris Prater, elektryk z Kentucky podczas wycinki drzewa zaplątanego w linię energetyczną, poczuł, że coś wpada mu do oka, myślał, że to tylko trociny. Rzeczywistość okazała się dużo brutalniejsza.

Zdjęcia - Oczy (2)

 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić
 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić

Filmy - Oczy (22)

 • Najpiękniejsze oczy świata na jednym wideo. Każdy grafik miał swoją wizję

  Czy to najpiękniejsze oczy świata? Graficy z całego globu zaprezentowali swój własny kanon piękna na prośbę brytyjskiej firmy produkującej soczewki kontaktowe. Wszystkie prace zostały na koniec połączone w jedną. Zielone, skośne, małe czy z obwódką - wszystkie oczy są piękne, bo najważniejsze jest to, co się za nimi kryje.
 • Zadbaj o oczy na home office. Porady Moniki Dzięgielewskiej

  W dobie pandemii koronawirusa wiele godzin spędzamy przed ekranami komputerów, które są naszym łącznikiem ze światem. Okulista dr Monika Dzięgielewska opowiedziała, jak zadbać o oczy osób, które pracują w trybie home office i dzieci, które mają lekcje online. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Pandy-bliźniaki z berlińskiego zoo otworzyły oczy po raz pierwszy

  Te pandy-bliźniaki z berlińskiego zoo po raz pierwszy otworzyły oczy! Urocze 6-miesięczne maluchy mogą już obserwować otaczający je świat. W akompaniamencie pisków i mlaskania chętnie pozwalają się obejrzeć opiekunom. (STORYFUL/x-news)
 • Powoli stają się czarno-białe. Malutkie pandy z berlińskiego zoo rosną w oczach

  Na ciele dwóch małych pand, które przyszły na świat w berlińskim zoo zaczyna pojawiać się czarno-biała sierść. Władze ogrodu zoologicznego podzieliły się ze światem nagraniami pand. Na filmie malutkie pandy, które są pielęgnowane przez pracowników zoo, a także gdy przebywają pod opieką rodziców. Zwierzęta urodziły się pod koniec sierpnia. Ich rodzicami są mama Meng Meng i tata Jiao Qing. Oboje są wypożyczeni z chińskiego ogrodu zoologicznego. Jak informują pracownicy zoo w Berlinie, pandy wielkie są w stanie zaopiekować się tylko jednym potomkiem, dlatego wdrożono specjalnym program, który ma zagwarantować jak największe szanse na przetrwanie dla obydwu młodych. Maluszki są pod opieką mamy w systemie zmianowym po dwie, trzy godziny dla każdego z nich. (STORYFUL/x-news)