oczy

Artykuły - Oczy (986)

 • Kolagenowa pielęgnacja w płatkach

  Kolagenowa pielęgnacja w płatkach

  Delikatna skóra pod oczami wymaga odpowiedniej pielęgnacji, o czym doskonale wiedzą Koreanki. Dlatego dbają o nią w wyjątkowy sposób stosując kolagenowe płatki pod oczy. My znajdziemy je w ofercie PUREDERM gdzie, podobnie jak maski w płachcie, doskonale przylegające do skóry płatki nasączone zostały cenną esencją. W ten sposób zwiększają wchłanianie składników aktywnych i tym samym maksymalizują osiągany efekt. Co więcej zapas płatków PUREDERM wystarczy nam aż na dwa tygodnie.
 • Od 18 lat jest niewidoma, ale czasami widzi przedmioty w ruchu

  Od 18 lat jest niewidoma, ale czasami widzi przedmioty w ruchu

  Milena Canning cierpi na dziwny stan zwany syndromem Riddocha. Z technicznego punktu widzenia Canning jest niewidoma, ale w przeciwieństwie do większości osób, które doświadczają całkowitej ślepoty, od czasu do czasu dostrzega różne obiekty - pod warunkiem, że się poruszają.
 • Szkła kontaktowe pomogą rozróżniać barwy

  Szkła kontaktowe pomogą rozróżniać barwy

  Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham obiecują prostą i tanią pomoc dla nierozróżniających barwy zielonej i czerwonej daltonistów. Na łamach czasopisma "Advanced Healthcare Materials" opublikowali opis specjalnie zabarwionych soczewek kontaktowych, które mogą pomóc złagodzić problem. Podobne próby były wcześniej podejmowane, ale wyposażone w filtry okulary były niewygodne i kosztowne, nowa metoda, wykorzystująca tani barwnik, pochodną rodaminy, może okazać się strzałem w dziesiątkę.
 • Białka oczu mężczyzny zmieniły kolor na niebieski

  Białka oczu mężczyzny zmieniły kolor na niebieski

  Pewien 70-letni mężczyzna pojawił się u lekarza z dziwnymi objawami. Białka jego oczu zmieniły kolor na niebieski. Szybko stwierdzono, że to efekt uboczny zażywania popularnych leków na receptę.
 • Sztuczna inteligencja będzie wykrywać choroby oczu

  Sztuczna inteligencja będzie wykrywać choroby oczu

  Już wkrótce na amerykański rynek trafi urządzenie medyczne, które omija lekarzy i wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do wykrywania chorób oczu dotykających ponad 30 mln Amerykanów żyjących z cukrzycą.
 • Koszmar dziewczynki. Z jej oczu wychodzą mrówki

  Koszmar dziewczynki. Z jej oczu wychodzą mrówki

  Jedenastoletnia dziewczynka z indyjskiego miasta Belthangady przeżywa prawdziwy horror. Codziennie z jej oczu wyciągane jest kilkadziesiąt martwych mrówek. Według niektórych lekarzy, owady dostały się tam przez uszy.
 • Czym jest syndrom Cyfrowego Zmęczenia Wzroku?

  Czym jest syndrom Cyfrowego Zmęczenia Wzroku?

  Wielogodzinne oglądanie seriali na laptopie, długie czytanie e-booków na tablecie - tak często wyglądają nasze wolne dni, gdy zima za oknem nie zachęca do wyjścia z domu. W styczniu na pełnych obrotach pracują jednak nie tylko urządzenia elektroniczne, ale także... nasze oczy. Czy stanowi to realne zagrożenie dla zdrowia wzroku? Jak możemy mu zapobiec?
 • Innowacyjny hydrożel do leczenia urazów oka

  Innowacyjny hydrożel do leczenia urazów oka

  Naukowcy opracowali nową metodę leczenia poważnych urazów gałki ocznej, polegającą na iniekcji inteligentnego kleju, który uszczelnia ranę.
 • W Estonii odkryto najstarsze oko

  W Estonii odkryto najstarsze oko

  Naukowcy odkryli coś, co może być najstarszym okiem jakie znamy. Skamieniałość wskazuje na niezwykłą ewolucję narządu wzroku.
 • Na pierwszy rzut oka

  Na pierwszy rzut oka

  Który ze zmysłów jest najważniejszy? Dyskusja na tak postawione pytanie mogłaby nie mieć końca. O doniosłym znaczeniu prawidłowego funkcjonowania zmysłów dla jakości życia przekonujemy się nierzadko dopiero wówczas, gdy zaczynają szwankować.

Filmy - Oczy (18)

 • Co to za potwór?! Nie uwierzycie

  Mężczyzna znalazł w domu parę oczu, które postanowił przykleić do pleców swojego pupila królika. Na pierwszy rzut wygląda strasznie.
 • Optyczne oddalanie i przybliżanie oczu

  Codzienny makijaż sprawia, że każda z nas może dowolnie modulować swoim wyglądem. Odpowiednio nałożone kosmetyki mogą zdziałać cuda, a jednym z najpopularniejszych trików jest optyczne oddalanie lub przybliżanie oczu - w zależności od potrzeb! Zobaczcie, jak prosto to zrobić - parę chwil i gotowe! Oto nasz krótki poradnik, jak oddalać lub przybliżać oczy makijażem!
 • Glossy eyes - szybki poradnik

  Glossy eyes to jeden z najprostszych makijaży świata. Oczywiście nie jest przeznaczony dla wszystkich z nas, ale to kwestia indywidualna - nie zaszkodzi spróbować, czy na pewno nam pasuje! Zaletą makijażu glossy eyes są błyszczące, połyskujące powieki, które swoim nietypowym wyglądem przyciągają wzrok i doskonale sprawdzają się choćby podczas sesji zdjęciowych! Jak zrobić glossy eyes, by wytrzymały długie godziny bez uszczerbku? Zobaczcie - każda z was poradzi sobie z tym makijażem!
 • Jak narysować oko? Prosty poradnik

  Rysowanie nie musi być trudne! Wielu z nas poddaje się po pierwszych próbach, myśląc, że nie ma szans na tworzenie prostych, ale efektownych rysunków. Nic bardziej mylnego. Zobaczcie nasz poradnik - w kilka chwil pokażemy wam, jak narysować oko - to dziecinnie proste!