oczy

Artykuły - Oczy (978)

 • Czym jest syndrom Cyfrowego Zmęczenia Wzroku?

  Czym jest syndrom Cyfrowego Zmęczenia Wzroku?

  Wielogodzinne oglądanie seriali na laptopie, długie czytanie e-booków na tablecie - tak często wyglądają nasze wolne dni, gdy zima za oknem nie zachęca do wyjścia z domu. W styczniu na pełnych obrotach pracują jednak nie tylko urządzenia elektroniczne, ale także... nasze oczy. Czy stanowi to realne zagrożenie dla zdrowia wzroku? Jak możemy mu zapobiec?
 • Innowacyjny hydrożel do leczenia urazów oka

  Innowacyjny hydrożel do leczenia urazów oka

  Naukowcy opracowali nową metodę leczenia poważnych urazów gałki ocznej, polegającą na iniekcji inteligentnego kleju, który uszczelnia ranę.
 • W Estonii odkryto najstarsze oko

  W Estonii odkryto najstarsze oko

  Naukowcy odkryli coś, co może być najstarszym okiem jakie znamy. Skamieniałość wskazuje na niezwykłą ewolucję narządu wzroku.
 • Na pierwszy rzut oka

  Na pierwszy rzut oka

  Który ze zmysłów jest najważniejszy? Dyskusja na tak postawione pytanie mogłaby nie mieć końca. O doniosłym znaczeniu prawidłowego funkcjonowania zmysłów dla jakości życia przekonujemy się nierzadko dopiero wówczas, gdy zaczynają szwankować.
 • Karta praw pacjenta z zaćmą

  Karta praw pacjenta z zaćmą

  Z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej opracowana została "Karta praw pacjenta z zaćmą". Jej powstanie ma na celu zwiększenie świadomości pacjentów jak mogą wpłynąć na jakość swojego leczenia. Dokument podkreśla prawo do leczenia zgodnego z aktualną wiedza medyczną, pełnej informacji o wszystkich dostępnych opcjach leczenia oraz do współdecydowania o zastosowanych wyrobach medycznych, w tym w szczególności o soczewkach wewnątrzgałkowych.
 • Dlaczego David Bowie miał dwukolorowe tęczówki? To objaw choroby

  Dlaczego David Bowie miał dwukolorowe tęczówki? To objaw choroby

  Nieleczone zapalenie błony naczyniowej oka prowadzi do utraty wzroku. Objawem właśnie tej choroby były dwukolorowe tęczówki, które miał David Bowie.
 • Nie daj się zaćmie - można z nią walczyć

  Nie daj się zaćmie - można z nią walczyć

  Nieleczona zaćma jest jedną z głównych przyczyn pogorszenia lub utraty widzenia u osób powyżej 55. roku życia. Mimo to w naszym społeczeństwie nadal brakuje wiedzy na temat tej choroby oraz jej leczenia. Polacy, w porównaniu do obywateli innych krajów, częściej mają błędne przekonania na temat zaćmy – co drugi uważa, że można jej zapobiec, a co dziesiąty próbowałby wyleczyć ją witaminami . Zwiększenie świadomości na temat istoty wczesnego diagnozowania i leczenia zaćmy oraz jej negatywnego wpływu na jakość życia, to cele kampanii „Lepszy wzrok, lepsze życie”.
 • Lekarze usunęli 27 soczewek kontaktowych z oka kobiety

  Lekarze usunęli 27 soczewek kontaktowych z oka kobiety

  Przygotowując pacjentkę do rutynowej operacji zaćmy, lekarze znaleźli w oku "niebieskie ciało obce".
 • Co to za niezwykła struktura w oku?

  Co to za niezwykła struktura w oku?

  Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widzieliście czegoś podobnego. Czym jest tajemnicza struktura otaczająca źrenice pewnej 37-letniej Chinki?
 • Implant siatkówki, który może przywrócić wzrok milionom

  Implant siatkówki, który może przywrócić wzrok milionom

  Naukowcy stworzyli implant siatkówki, który przywraca wzrok u szczurów i planują badania kliniczne z udziałem ludzi jeszcze w tym roku.

Filmy - Oczy (14)

 • Maseczka pod oczy przeciw zmarszczkom

  Skóra w okolicach oczu jest niezwykle cienka, łatwo reaguje na wszystkie negatywne czynniki, które oddziałują na nią każdego dnia. Pojawiają się sińce, szybko pojawiają się również pierwsze zmarszczki - by zahamować proces ich powstawania, warto stosować maseczki pod oczy, które będą skutecznie pomagały w powstrzymywaniu kolejnych etapów starzenia się skóry. Oto przepis na prostą maseczkę pod oczy przeciw zmarszczkom!
 • Jak wyleczyć jęczmień na oku?

  Jęczmień to dosyć popularna infekcja oka, podczas której na powiece tworzy się bolesny, niewielki ropień, który nieleczony może doprowadzić do groźnych powikłań! Bolesne pieczenie, ciągłe łzawienie, zaczerwienienie i swędzenie, a także ograniczenie pola widzenia - to objawy, które zna doskonale każdy, kto choć raz miał jęczmień na oku. Jak wyleczyć go domowymi sposobami? Oto poradnik, który pomoże wam uporać się z tą uciążliwą dolegliwością. Pamiętajcie jednak, że przedłużający się stan chorobowy wymaga konsultacji z lekarzem!
 • Jak poradzić sobie z niesfornymi brwiami?

  Odstające brwi mogą zepsuć każdą stylizację, każdy makijaż. Nie trzeba jednak usuwać pojedynczych włosków, by mieć idealnie równe, skupione brwi. Poznajcie nasz sposób na to, jak poradzić sobie z niesfornymi brwiami - jest dziecinnie prosty!
 • Eksperci Eveline radzą: Makijaż oczu

  Eksperci Eveline radzą jak sprawnie i efektownie wykonać makijaż na różne okazje i dbać o cerę, aby zawsze była promienna i zdrowa. Więcej informacji znajdziesz na TUTAJ