oczekiwania

Artykuły - Oczekiwania (1086)

 • Wysokie oczekiwania inflacyjne Polaków

  Wysokie oczekiwania inflacyjne Polaków

  Najnowsze badania Głównego Urzędu Statystycznego wskazują zasadniczo na przesunięcie oczekiwań inflacyjnych w kierunku nieco wyższej inflacji w Polsce względem poprzedniego miesiąca - wynika z danych z Biuletynu Statystycznego GUS. Analitycy prognozują - musimy liczyć się ze wzrostem inflacji.
 • Budowa domu: Nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę

  Budowa domu: Nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę

  Planując wynajęcie ekipy budowlanej, trzeba być gotowym na nieprzewidziane koszty. W 2018 roku 25 proc. osób budujących nowy dom wydało na robociznę więcej niż planowało. Polacy poświęcili na poszukiwanie wykonawcy najczęściej do trzech miesięcy, a na rozpoczęcie prac czekali nawet dłużej - wynika z najnowszego badania Oferteo.pl.
 • Przedsiębiorstwa w coraz lepszej sytuacji, w I kw. 2014 oczekiwana dalsza poprawa - NBP

  Przedsiębiorstwa w coraz lepszej sytuacji, w I kw. 2014 oczekiwana dalsza poprawa - NBP

  W IV kwartale 2013 roku nastąpiła dalsza poprawa sytuacji bieżącej sektora przedsiębiorstw. Ankietowane przedsiębiorstwa oczekują kontynuacji pozytywnych tendencji w I kwartale tego roku. Skala poprawy powinna jeszcze wzrosnąć, choć nadal nie można oczekiwać znaczących zmian - wynika z raportu NBP o koniunkturze.
 • Payrolls - zbyt wygórowane oczekiwania

  W ostatnich komentarzach zwracałem już uwagę na ograniczoną reakcję na dolarze po publikacji dość dobrych danych ADP w środę - przypomnijmy, że zdaniem ten niezależnej firmy amerykańskiej gospodarce przybyło w grudniu aż 238 tys. etatów. To natychmiast podniosło oczekiwania dotyczące oficjalnego raportu Departamentu Pracy, który poznamy dzisiaj o godz. 14:30.
 • Czy nowa inicjatywa naszego rządu spełni oczekiwania?

  Czy nowa inicjatywa naszego rządu spełni oczekiwania?

  Nieoczekiwanie ogłoszony rządowy pomysł budowy 20 tys. mieszkań na wynajem jest prawdopodobnie najbardziej oryginalnym rynkowym eksperymentem sektora publicznego, jaki do tej pory stał się udziałem krajowej mieszkaniówki.
 • Powell tonuje oczekiwania, rentowności w dół

  Jak już kilkukrotnie podkreślaliśmy w naszych komentarzach dla rynków kluczowa w najbliższym czasie będzie ocena tempa dostosowania polityki monetarnej w USA.
 • Jak przetrwać ciążę? Poradnik przyszłego ojca!

  Jak przetrwać ciążę? Poradnik przyszłego ojca!

  Z oczekiwaniem na dziecko wiąże się wiele lęków i niepokojów. Czy ciąża jest okazją do jeszcze większej bliskości i intymności dla przyszłych rodziców?
 • W oczekiwaniu na finalny odczyt PKB

  We wtorek handel na rynkach finansowych toczy się już normalnie. Inwestorzy z USA oraz Wielkiej Brytanii powrócili na rynek, po tym jak wczoraj duża część instytucji w tych krajach była zamknięta z okazji Dnia Pamięci oraz wiosennego święta bankowego.
 • Fed zweryfikuje oczekiwania rynkowe i komentarze z FOMC.

  Czas wyczekiwania nie musi być czasem straconym. Wczorajsze wyczekiwanie na B.Bernanke zdominowane było przez obawy o przyszłość polityki pieniężnej Fed. W takich wyczekujących nastrojach pozostawali nie tylko inwestorzy amerykańscy, ale też niemieccy i japońscy (którym pomógł dzisiaj rano H.Kuroda potwierdzając zaangażowanie w strategię zwiększania bazy monetarnej BoJ).
 • Wyśrubowane oczekiwania?

  Rynki finansowe za chwilę uświadomią sobie, że oczekiwania związane z możliwym ograniczeniem programu QE3 już w czerwcu nie są podparte mocnymi argumentami, co może doprowadzić do wyraźniejszej korekty dolara w nowym tygodniu.

Filmy - Oczekiwania (1)

 • Kraków czeka na papieża. Wzmożone kontrole na ulicach

  Zamknięte ulice, wzmożone kontrole i policja, kierująca ruchem - Kraków czeka na przyjazd papieża. Będzie to pierwsza wizyta Franciszka w Polsce. Atmosfera oczekiwania jest widoczna w całym Krakowie, ozdobionym papieskimi biało-żółtymi flagami. Na razie w mieście świeci słońce, chociaż synoptycy zapowiadają burze i deszcz. Nie przeraża to jednak setek tysięcy pielgrzymów, którzy przyjechali, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży i spotkaniu z papieżem.