OCZ

Artykuły - OCZ (153)

 • Astygmatyzm, łzawienie oczu: Co robić

  Astygmatyzm, łzawienie oczu: Co robić

  Pogorszył mi się wzrok, więc byłam u okulisty. Okazało się, że to astygmatyzm regularny. Na czym polega ta wada i jak się ją leczy?
 • Toshiba może przejąć firmę OCZ

  Toshiba może przejąć firmę OCZ

  Firma OCZ znana jest przede wszystkim z produkowania dobrych jakościowo podzespołów komputerowych - pamięci RAM oraz dysków SSD. Niestety ze względu na kiepską sytuację finansową, spółka zdecydowała się ogłosić bankructwo. Uratować może ją tylko przejęcie przez Toshibę, która wyraziła wstępne zainteresowanie takim pomysłem.
 • Oczy skupione na FOMC

  Dzisiejsza sesja pomimo kilku istotnych figur makroekonomicznych nie cechowała się zbyt dużą zmiennością. Obecnie kurs pary EUR/USD wynosi 1,3769. Najważniejszym odczytem był dziś raport ADP czyli raport przedstawiający szacunkową zmianę zatrudnienia w USA w sektorze prywatnym, poza rolnictwem za październik. Tu odczyt zaskoczył negatywnie, 130 tys. wobec prognozy 150 tys. i wartości poprzedniej 145 tys., był więc zdecydowanie pro - euro, jednak nic takiego nie miało miejsca, a kurs chwile po odczytach tylko lekko zwyżkował.
 • Oczy rynków zwrócone na Fed

  Oczy rynków zwrócone na Fed

  Oczy graczy zarówno na rynku walutowym, jak i długu zwrócone są na Fed, którego posiedzenie rozpoczyna się we wtorek, a decyzje znane będą w środę wieczorem czasu polskiego.
 • "Sponsoring" oczami Françoisa Ozona

  "Sponsoring" oczami Françoisa Ozona

  Jeden z najbardziej znanych francuskich reżyserów, François Ozon, po bardzo udanym "U niej w domu", nie pozwala długo czekać swoim fanom na kolejny film. Już 22 listopada w kinach pojawi się jego najnowsze dzieło, nominowana do Złotej Palmy "Młoda i piękna".
 • Oczy na Fed

  Najbliższe dwa dni mogą być śmiertelnie nudne na rynkach, ponieważ inwestorzy czekają na wynik posiedzenia FOMC, który zostanie ogłoszony w środę wieczorem.
 • "Miasto44" oczami młodych aktorów

  "Miasto44" oczami młodych aktorów

  Wielka lekcja historii, dobre kino akcji, ciekawi bohaterowie - tak o "Mieście44", kinowej opowieści o powstaniu warszawskim, mówią aktorzy: Zofia Wichłacz, Józef Pawłowski i Jan Kowalewski. Ich zdaniem film w reżyserii Jana Komasy wzruszy widzów.
 • Johnny Depp nie widzi na jedno oko

  Johnny Depp nie widzi na jedno oko

  Johnny Depp przyznał się do poważnej wady wzroku. 50-letni gwiazdor kina nie widzi na lewe oko, zaś widzenie w prawym poprawia szkłami optycznymi. Amerykański aktor próbuje jednak żartować ze swojego stanu, mówiąc, że przywykł do bycia "ślepym jak nietoperz".
 • Dywidendy pod okiem MSP

  - Wkrótce resort skarbu zamknie analizy dotyczące dywidend spółek skarbu państwa, o ich wynikach poinformuje prawdopodobnie w przyszłym tygodniu - poinformował dziennikarzy Włodzimierz Karpiński, minister skarbu. MSP chce zachować równowagę między potrzebami inwestycyjnymi spółek a oczekiwaniami akcjonariuszy co do dywidendy.
 • Trzecie oko w autobusach wywołuje kontrowersje

  Trzecie oko w autobusach wywołuje kontrowersje

  Miał ułatwiać pracę kierowcom, a przyprawia ich o białą gorączkę. W jednym ze szczecińskich autobusów testowane jest elektroniczne "trzecie oko".