ocieplenie

Artykuły - Ocieplenie (75)

 • Tynk gipsowy - dobry czy zły wybór?

  Tynk gipsowy - dobry czy zły wybór?

  Gips był stosowany już w starożytności, w antycznej Anatolii oraz Egipcie. Od zarania dziejów znajdował zastosowanie w budownictwie, architekturze i sztuce. Obecnie jest szeroko wykorzystywany w budownictwie i w pracach remontowo-wykończeniowych. Spoiwa i wyroby gipsowe są stosowane ponadto w ceramice, medycynie oraz chemii.
 • Najczęstsze błędy popełniane podczas ocieplania domu

  Najczęstsze błędy popełniane podczas ocieplania domu

  Wykonanie kompletnej termoizolacji budynku wpływa na odczuwalne ograniczenie kosztów ogrzewania. Niestety podczas tworzenia ocieplenia nietrudno o błędy budowlane, które zmniejszają skuteczność izolacji. Poniżej wskażemy listę najczęściej popełnianych błędów wykonawczych. Być może ich analiza pozwoli na uniknięcie niedoróbek w twoim budynku.
 • Trzy czwarte budynków w UE ma niską efektywnością energetyczną

  Trzy czwarte budynków w UE ma niską efektywnością energetyczną

  Około 75 proc. budynków w UE charakteryzuje się niską efektywnością energetyczną i jedynie 0,4-1,2 proc. zasobów podlega renowacji każdego roku - wynika z danych Komitetu Regionów UE (KR), instytucji, która skupia samorządowców z państw UE.
 • Prognozy: Duże zmiany w pogodzie. Temperatura wzrośnie nawet do 9 st. C

  Prognozy: Duże zmiany w pogodzie. Temperatura wzrośnie nawet do 9 st. C

  Coraz więcej słońca i coraz cieplej - rozpoczęty właśnie tydzień przyniesie duże zmiany w pogodzie i to na lepsze. Mróz ma chwytać jedynie w nocy, a najzimniej będzie tradycyjnie na północnym-wschodzie kraju. Na południu i na zachodzie temperatura wzrośnie nawet do 8-9 stopni Celsjusza. Do czwartku ma być na ogół słonecznie. Pod koniec tygodnia chmur i opadów ma być nieco więcej, ale wysokie, niemal wiosenne, wartości na termometrach mają się utrzymać.
 • Prognozy: Front nad Polską. Przyszły tydzień przyniesie zmianę pogody

  Prognozy: Front nad Polską. Przyszły tydzień przyniesie zmianę pogody

  Duże zachmurzenie, opady deszczu oraz śniegu połączonego z deszczem, porywisty wiatr i temperatura maksymalna od minus 1st. C do 4 st. C - takie są prognozy na najbliższe godziny. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed opadami marznącego deszczu powodującego gołoledź. Noc również upłynie pod znakiem opadów, mgieł i dużego zachmurzenia. Przyszły tydzień przyniesie wyraźne zmiany w pogodzie. Słońca ma być sporo, a wartości na termometrach ostro poszybują w górę.
 • Ekspert o skutkach globalnego ocieplenia

  Ekspert o skutkach globalnego ocieplenia

  ​Na marginesie warszawskiej konferencji klimatycznej, londyński "Daily Telegraph" zamieszcza artykuł geologa, Teda Nieldao o możliwych skutkach globalnego ocieplenia. Zdaniem eksperta, są one "trudne do przewidzenia", ale jeśli przyjrzeć się świadectwu geologicznemu, widać je jak na dłoni.
 • Globalne ocieplenie - w Polsce sorgo i kukurydza zamiast ziemniaka?

  Globalne ocieplenie - w Polsce sorgo i kukurydza zamiast ziemniaka?

  W przyszłości, z powodu zmian klimatu, zamiast ziemniaka i żyta będziemy raczej uprawiać kukurydzę i sorgo. Trzeba się będzie na nowo nauczyć gospodarowania wodą - powiedział profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, dr hab. Zbigniew Karaczun.
 • Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  W cieplejszym świecie najlepiej odnajdą się ci, którzy się najszybciej adaptują. Tak się składa, że zwykle są to ci, których bardzo nie lubimy, pasożyty i patogeny - mówi biolog środowiskowy, prof. Piotr Tryjanowski.
 • Klimat zmienia się najszybciej od 65 mln lat

  Klimat zmienia się najszybciej od 65 mln lat

  W ciągu ostatnich 65 mln lat klimat nie zmieniał się tak szybko jak obecnie - dowodzą naukowcy na łamach tygodnika "Science".