ocieplanie budynków

Artykuły - Ocieplanie budynków (11)

 • Czym ocieplić poddasze mieszkalne?

  Czym ocieplić poddasze mieszkalne?

  Ocieplenie poddasza w domu daje bardzo wiele korzyści. Jest tym samym działaniem, na które jak najbardziej warto się zdecydować, ponieważ jest niesamowicie korzystne. Przede wszystkim w ten sposób można bardzo mocno obniżyć rachunki za ogrzewanie. Możliwe jest bowiem dzięki ociepleniu zmniejszenie strat ciepła.
 • Fiskus nie zachęci do ocieplania domu

  Fiskus nie zachęci do ocieplania domu

  Kancelaria premiera obawia się, że ulga podatkowa nie przekona właścicieli do inwestowania w swoje nieruchomości. Dlatego proponuje m.in., aby koszty audytu energetycznego były zwracane.
 • Wdmuchiwana celuloza nowym popularnym materiałem do ocieplania budynków

  Wdmuchiwana celuloza nowym popularnym materiałem do ocieplania budynków

  Izolacja termiczna budynku jest niezwykle ważnym aspektem, który ma późniejszy wydźwięk w komfortowym użytkowaniu domu. Na rynku budowlanym mamy do czynienia z różnymi materiałami izolacyjnymi. Wśród nich znajdują się zarówno te tradycyjne, jak na przykład wełna mineralna, oraz bardziej innowacyjne, jak pianka poliuretanowa. Tutaj zastanowimy się nad tym, jaką skuteczność oraz zalety posiada docieplenie metodą wdmuchiwania celulozy.
 • Pięć lat na poprawę jakości powietrza w Polsce

  Pięć lat na poprawę jakości powietrza w Polsce

  Dołożymy wszelkich starań, by w horyzoncie 5 lat znacząco poprawić jakość powietrza w polskich miastach, które należą do najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie - zadeklarowała w tym tygodniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Rekordowe wyniki rządowego programu wsparcia termomodernizacji

  Rekordowe wyniki rządowego programu wsparcia termomodernizacji

  Najwyższe od ponad 3 lat efekty funkcjonowania rządowego programu wsparcia termomodernizacji i remontów zanotowano w lipcu 2017 r. Obsługujący program Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał 335 premii na łączną kwotę 21,5 mln zł, co pozwoli na realizację inwestycji o wartości 125,3 mln zł w związku z remontami lub termomodernizacją budynków, w których znajduje się 8,9 tys. mieszkań.
 • Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

  Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

  Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim - przystępują więc do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. Potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło. Jakich błędów należy unikać przede wszystkim?
 • Od 2017 roku domy będą droższe i bardziej energooszczędne

  Od 2017 roku domy będą droższe i bardziej energooszczędne

  W styczniu 2017 r. wejdzie w życie kolejna zmiana warunków technicznych, jakim muszą odpowiadać nowo powstałe budynki. Co się zmieni? Jak będziemy budować w 2017 r.? Czy koszt budowy domu znacząco wzrośnie? Na te pytania odpowiadają eksperci z Kalkulatorów Budowlanych.
 • Szybsze i prostsze docieplanie i instalacje wewnątrz budynków

  Szybsze i prostsze docieplanie i instalacje wewnątrz budynków

  Jakie warunki należy spełnić, by ocieplić budynek w oparciu o zgłoszenie? Jakie instalacje wewnątrz budynku wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a które można przeprowadzić bez żadnych formalności?
 • Ile kosztuje ocieplenie użytkowego poddasza?

  Ile kosztuje ocieplenie użytkowego poddasza?

  Każde poddasze użytkowe powinno być odpowiednio zabezpieczone przed wpływem zmiennych temperatur. Ocieplenie wykonujemy przeważnie z wełny mineralnej, którą montujemy na suficie, ściankach kolankowych oraz na fragmentach połaci dachowej. Na koszt tego przedsięwzięcia wpływa stopień skomplikowania połaci, stawka robocizny, cena materiałów oraz całkowita powierzchnia do ocieplenia. Poniżej zaprezentujemy przykładowy cennik i wskażemy najważniejsze aspekty ocieplenia tego typu pomieszczeń użytkowych.
 • Ocieplenie domów może zmniejszyć drastycznie zużycie węgla

  Ocieplenie domów może zmniejszyć drastycznie zużycie węgla

  Dzięki termomodernizacji starych budynków mieszkalnych w Polsce można by zmniejszyć zużycie węgla o nawet 6 mln ton rocznie. Ponad 80 proc. budynków w Polsce to domy jednorodzinne, a trzy czwarte z nich zostało zbudowanych przed 1989 r.

Filmy - Ocieplanie budynków (2)

 • Gdy twój dom nie daje ci ciepła...

  Nosisz się z zamiarem ocieplenia swojego dachu? Zastanawiasz się, która izolacja będzie najlepsza? Ekspert radzi, na co zwrócić uwagę, aby wybrać materiał bezpieczny i zapewniający odpowiednią efektywność energetyczną budynku. Co ważne, decyzji o wyborze izolacji nie powinniśmy podejmować szybko. Najpierw sprawdźmy, kto jest producentem danego materiału i jakimi charakteryzuje się on parametrami, oraz zapoznajmy się z atestami. – Najważniejszymi parametrami materiałów izolacyjnych są współczynnik przewodzenia ciepła (λ), opór cieplny (R) i klasa reakcji na ogień – parametr istotny, a często pomijany w przypadku dachów skośnych. Najlepsza klasa reakcji na ogień to A1 – mówi Grzegorz Nowocień, regionalny szef ds. doradztwa technicznego z firmy URSA.
 • Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

  Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim, i przystępują do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. A potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło. Jakich błędów należy unikać przede wszystkim? – Najczęstszym błędem, który popełniają Polacy przy ocieplaniu budynków, jest pomijanie niektórych komponentów, takich jak np. folia paroizolacyjna. Jest ona stosunkowo tania, ale my próbujemy oczywiście zaoszczędzić – mówi Karol Ostojski, regionalny szef ds. doradztwa technicznego z firmy URSA. Kolejna grupa błędów jest związana ze stosowaniem wełny mineralnej. Często używamy wełny mokrej, nie zachowujemy ciągłości przy jej montażu, upychamy ją na siłę czy też kładziemy gdzieniegdzie w postaci ścinków, które pozostały, a które szkoda nam wyrzucić.