ochrona zdrowia

Artykuły - Ochrona zdrowia (18)

 • Szpitalny zamach na autonomię lekarzy rodzinnych

  Szpitalny zamach na autonomię lekarzy rodzinnych

  Włączenie podstawowej opieki zdrowotnej do szpitali powiatowych to jeden z pomysłów na poprawę ich dramatycznej sytuacji. Zdaniem medyków, szefowie dużych lecznic szukają w ich poradniach kadr i pieniędzy.
 • Ochrona wzroku w rozliczeniach podatkowych

  Ochrona wzroku w rozliczeniach podatkowych

  W pracy, zwłaszcza biurowej, wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia wyposażone w monitory ekranowe. Wykonywanie pracy z użyciem komputerów, laptopów, tabletów czy też innych urządzeń posiadających monitory niewątpliwie obciąża wzrok. Dlatego większość osób ich używających stosuje w trakcie takiej pracy okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe. Wielu pracodawców finansuje lub refinansuje ich nabywanie. Wydatek ten muszą prawidłowo rozliczyć z jednej strony w kosztach podatkowych, a z drugiej ustalając przychód u pracownika, który ze świadczenia tego skorzystał.
 • Koszty opieki zdrowotnej będą rosnąć. Pacjenci muszą się liczyć ze wzrostem wydatków na ochronę zdrowia

  Koszty opieki zdrowotnej będą rosnąć. Pacjenci muszą się liczyć ze wzrostem wydatków na ochronę zdrowia

  Starzejące się społeczeństwo i zwiększony popyt na świadczenia medyczne, brak lekarzy i pielęgniarek, który wymusza podwyżki ich wynagrodzeń, oraz konieczność inwestowania w nowoczesne technologie i sprzęt diagnostyczny - to główne czynniki składające się na wzrost kosztów opieki medycznej.
 • PZU inwestuje w ochronę zdrowia

  PZU inwestuje w ochronę zdrowia

  Ubezpieczenia zdrowotne, a raczej ekosystem usług związanych z ochroną zdrowia i opieką medyczną będzie strategicznym obszarem działania PZU. Może się okazać, że to jeden z najszybciej rosnących rynków w Polsce. Ubezpieczyciel zamierza mieć w 2020 roku 4 mln klientów takich usług i miliard złotych przychodów.
 • "Solidarność" naciska na rząd ws. służby zdrowia

  "Solidarność" naciska na rząd ws. służby zdrowia

  W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność", które chcą jej przedstawić swoją ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia. W spotkaniu uczestniczy także minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 • Piecha: Od roku narastają zjawiska kryzysowe w ochronie zdrowia

  Piecha: Od roku narastają zjawiska kryzysowe w ochronie zdrowia

  Od roku obserwujemy narastanie zjawisk kryzysowych w systemie ochrony zdrowia; ten kryzys jest wynikiem fatalnej polityki zdrowotnej państwa - podkreślał w czwartek w Sejmie Bolesław Piecha (PiS) uzasadniając wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.
 • Pracodawcy RP podsumowują 2012 rok

  Pracodawcy RP podsumowują 2012 rok

  Pracodawcy RP podsumowali kończący się rok w następujących obszarach: INWESTYCJE I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI, STANOWIENIE PRAWA, OCHRONA ZDROWIA, PRAWO PRACY, WALKA Z BEZROBOCIEM i POLITYKA PRORODZINNA.
 • Neumann o wniosku PiS: Polityczny, wilcze prawo opozycji

  Neumann o wniosku PiS: Polityczny, wilcze prawo opozycji

  Wilcze prawo opozycji - mówi o wniosku PiS o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza wiceszef tego resortu Sławomir Neumann (PO). Podkreśla, że między PO i PiS są "fundamentalne rozbieżności" w poglądach na ochronę zdrowia.
 • Dymisja dyrektora Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

  Minister zdrowia odwołał dyrektora Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia Leszka Sikorskiego. Odwołane zostały także trzy osoby na stanowiskach kierowniczych w Centrum - poinformował rzecznik prasowy resortu zdrowia Krzysztof Bąk.
 • Manifestacja pracowników ochrony zdrowia w Warszawie

  Manifestacja pracowników ochrony zdrowia w Warszawie

  Przed godz. 16 przed kancelarią premiera zakończyła się demonstracja pielęgniarek."My tu wrócimy" - skandowały pielęgniarki na zakończenie zgromadzenia. Po tym, jak organizatorzy ogłosili koniec manifestacji, pielęgniarki i związkowcy sprawnie rozeszli się. Usunięto też namiot, który stał na jezdni. Wcześniej delegacja protestujących złożyła petycję do premiera. "Tusku, Tusku, wywieziemy cię na wózku" - brzmiało jedo ze skandowanych haseł.

Filmy - Ochrona zdrowia (2)

 • Ochrona zdrowia, edukacja i podatki – to główne bolączki Polaków

  Pytając o aktualne lęki i potrzeby Polaków najczęściej usłyszeć można o problemach z ochroną zdrowia. Zaraz za bolączkami związanymi z NFZ pojawia się kryzys edukacyjny i wyższe podatki. Jednak to długie kolejki do lekarza, wydłużony czas oczekiwania na badania specjalistyczne, wzrastające ceny leków i trudne warunki na SORach są dla Polaków najważniejszym tematem w debacie politycznej. Kolejne kadencje rządów nie potrafią rozwiązać problemu kulejącej ochrony zdrowia, drożejących leków i wydłużających się kolejek. Dokłada się do tego coraz gorsza sytuacja pracy lekarzy i pielęgniarek oraz innych specjalistów medycznych, których jest przez to w szpitalach coraz mniej. I chociaż kolejne partie proponują w swoich kampaniach rozwiązania licznych problemów ochrony zdrowia, czasami można odnieść wrażenie, że nie myślą o nich na poważnie.
 • Fundusze skłonne zainwestować setki milionów euro

  Fundusze private equity, inwestujące w spółki nienotowane na giełdzie, zamierzają dokonać masowej ekspansji na rynek polski - wynika z najnowszego raportu kancelarii Baker&McKenzie. Największe zainteresowanie wzbudzają takie branże jak ochrona zdrowia, projekty infrastrukturalne, sieci handlowe i technologie. - Myślę że najbardziej atrakcyjne projekty są w czterech branżach: ochrona zdrowia, infrastruktura, sieci handlowe oraz technologie i innowacje, które od wielu lat są bardzo atrakcyjnym tematem - mówi Agencji Informacyjnej Newseria mecenas Tomasz Krzyżowski, partner kancelarii Baker & McKenzie.