ochrona

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ochrona (Film (2001)[Protection] Reż.John Flynn) ,

Artykuły - Ochrona (296)

 • VPN - jak to działa i dlaczego warto zainwestować w wirtualną sieć prywatną?

  VPN - jak to działa i dlaczego warto zainwestować w wirtualną sieć prywatną?

  VPN to jedno z tych rozwiązań, o których obecnie mówi się dużo i jeszcze więcej. Powód jest bardzo prosty. Coraz więcej firm przenosi sporą część swojej działalność do sieci, coraz więcej plików udostępniamy w sieci, z coraz bardziej rozbudowanych rozwiązań chmurowych korzystamy. To wszystko zaś zmusza do zastanowienia się nad bezpieczeństwem danych, które we wszystkich naszych chmurach, mailach i innych formach komunikacji codziennie przepływają przez sieć. VPN jest jednym ze sposobów ich ochrony.
 • Rewolucja wisi w powietrzu. Branża ochroniarska będzie wzorowała się na Amazonie

  Rewolucja wisi w powietrzu. Branża ochroniarska będzie wzorowała się na Amazonie

  Wkrótce Amazon może poszerzyć zakres usług o nadzorowanie domów klientów za pomocą dronów. Koncepcji tej przyglądają się firmy działające na naszym rynku. One już przekonały się o zaletach bezzałogowych statków powietrznych. Korzystają z nich m.in. podczas patrolowania dużych obiektów przemysłowych oraz imprez masowych. Rosnące nieustannie koszty sprawiają, że wzrasta zainteresowanie nowymi technologiami, które stopniowo stają się coraz tańsze i bardziej dostępne. Zwykły Kowalski prawdopodobnie nie zacznie szukać ofert z dronami dozorującymi, ale może to zrobić np. jego wspólnota czy spółdzielnia mieszkaniowa.
 • Sejm za wypowiedzeniem umów o ochronie inwestycji z 12 krajami UE

  Sejm za wypowiedzeniem umów o ochronie inwestycji z 12 krajami UE

  Sejm przyjął w zeszły czwartek ustawy upoważniające prezydenta do wypowiedzenia porozumień dotyczących popierania i wzajemnej ochrony inwestycji między Polską, a 12 krajami UE - m.in. Grecją, Hiszpanią czy Wielką Brytanią. Ustawy wyrażają zgodę na dokonanie przez prezydenta wypowiedzenia umów między Polską, a: Grecją, Hiszpanią, Finlandią, Niemcami, Bułgarią, Wielką Brytanią i Irlandią Północną, Austrią, Litwą, Chorwacją, Węgrami, Szwecją i Łotwą.
 • Ekspert z PIO: Rola seniorów w ochronie będzie rosnąć

  Ekspert z PIO: Rola seniorów w ochronie będzie rosnąć

  Osoby starsze są bardzo potrzebne w firmach ochroniarskich i to nie tylko w Polsce, gdzie brakuje tysięcy pracowników. W każdym strzeżonym obiekcie na świecie powinien być przynajmniej jeden emeryt policyjny lub wojskowy, który ma wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów oraz budzi powszechne zaufanie.
 • Impel skupi się na odbudowie marż; w '18 zarząd może znów rekomendować dywidendę (wywiad)

  W nadchodzących kwartałach Impel skupi się nie na wzroście przychodów, ale na odbudowie marż - powiedział PAP Biznes prezes Grzegorz Dzik.
 • Państwo tworzy rywala dla prywatnych firm ochrony

  Państwo tworzy rywala dla prywatnych firm ochrony

  Poczta Polska chce być gigantem na rynku ochrony. Ma strzec lotnisk, instytucji publicznych i spółek Skarbu Państwa - czytamy w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
 • Europejski Trybunał Sprawiedliwości za wzmacnianiem ochrony praw autorskich w Polsce

  Europejski Trybunał Sprawiedliwości za wzmacnianiem ochrony praw autorskich w Polsce

  Z prof. Elżbietą Traple, z Katedry Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego rozmawia Judyta Papp. Rozmowa ukazała się w portalu Lex.pl.
 • Spółka giełdowa idzie na wojnę ze Skarbem Państwa

  Spółka giełdowa idzie na wojnę ze Skarbem Państwa

  Spółka zależna Impela, Impel Security Polska, wniosła pozew przeciwko Skarbowi Państwa - Ministerstwu Sprawiedliwości, w którym żąda dokonania przez sąd zmiany warunków wynagrodzenia z tytułu zawartej w kwietniu 2014 r. umowy dotyczącej wytworzenia na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości systemu dozoru elektronicznego i usługi jego eksploatacji i rozwoju - podał Impel w komunikacie.
 • Rynek ochrony dynamicznie rośnie

  Rynek ochrony dynamicznie rośnie

  W 2015 roku rynek ochrony fizycznej w Polsce (największy z segmentów branży ochrony osób i mienia) wart był 6,6 mld zł. W 2016 roku prognozowany jest wzrost o 9 proc., a w przyszłym roku aż o 12 proc. - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte przy wsparciu Polskiego Związku Pracodawców Ochrona oraz Polskiej Izby Ochrony.

Filmy - Ochrona (12)

 • Włoch chroni się przed koronawirusem specjalnym wynalazkiem

  Do niecodziennych metod ochrony przed koronawirusem uciekł się pewien mężczyzna we Włoszech. Skonstruował on szerokie koło na szelkach, które po założeniu oddziela go na bezpieczną odległość. Przypomnijmy, służby sanitarne zalecają zachowanie metra odległości od innych osób. Ma to pomóc w nie złapaniu koronawirusa.
 • Stylowa ochrona przed wiatrem i deszczem

  Stylistka Kasia Michowska pokazała, co nosić jesienią. Spośród okryć wierzchnich kobiety mogą wybrać nie tylko klasyczne płaszcze, ale także wiatrówki i kamizelki. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Mały słoń "zaatakował" mężczyznę

  Mężczyzna był podczas nagrania apelu o ochronę słoni. W tym też celu obok siebie miał jednego małego słonia, któremu chyba coś nie pasowało. Gdy facet mówił, ten zaczął go "atakować". Trzeba przyznać, że to całkiem uroczy maluch.
 • Filcowy pokrowiec na telefon - jak go zrobić?

  Nasze telefony, zwłaszcza dziś, w dobie smartfonów z dużymi wyświetlaczami, warto chronić przed porysowaniem. Wielu z nas wybiera jedynie ochronne futerały na rewers telefonu, które nie chronią zupełnie wierzchniej powierzchni. Własnie dlatego warto przygotować niewielki, ale efektowny pokrowiec z filcu - z uszyciem go poradzą sobie nawet osoby, które nie mają wielkiego doświadczenia w pracach ręcznych. Zobaczcie nasz instruktaż, jak zrobić filcowy pokrowiec na telefon!