ochłodzenie

Artykuły - Ochłodzenie (42)

 • Tatuaż wpływa na twój pot

  Tatuaż wpływa na twój pot

  ​Najnowsze badania sugerują, że tatuaże mogą wpływać na intensywność naszego pocenia się. A to z kolei przekłada się na nasze zdrowie.
 • Prognoza: Z początkiem września przyjdzie ochłodzenie

  Prognoza: Z początkiem września przyjdzie ochłodzenie

  W pierwszym dniu nowego roku szkolnego żar leje się z nieba. W całym kraju termometry pokazują ponad 30 stopni powyżej zera. Jednak w kolejnych dniach przyjdzie ochłodzenie. Temperatura spadnie do około 20 stopni Celsjusza. Lokalnie mogą wystąpić opady deszczu i burze.
 • Ciepła zima zagraża sadom

  Ciepła zima zagraża sadom

  Stosunkowo wysokie temperatury panujące zimą mogą być groźne dla roślin wieloletnich, a w szczególności dla sadów - uważa kierownik Katedry Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prof. Dorota Jadczak.
 • Prognoza pogody na 16 dni

  Prognoza pogody na 16 dni

  W najbliższych dniach temperatura będzie prawie wiosenna - do plus 11 stopni. Zmiana pogody nastąpi dopiero w niedzielę - poprószy śnieg, a na początku przyszłego tygodnia chwyci mróz (minus 8 stopni). Ale zima nie zostanie z nami na długo. Na mapach widać, że już od piątku, 17 stycznia, znów będzie się delikatnie ocieplać.
 • Prognozy na najbliższe dni. Ostrzeżenie przed mgłami

  Prognozy na najbliższe dni. Ostrzeżenie przed mgłami

  Zachmurzenie na ogół duże, najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń na południu kraju i temperatura maksymalna do 8 stopni Celsjusza - takie są prognozy na piątek. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed mgłami, które mogą znacznie ograniczać widzialność. W kolejnych dniach jesienna aura ma się utrzymać. Chmury będą wygrywać ze słońcem i lokalnie spodziewane są opady deszczu. Noce i poranki będą mgliste.
 • Długoterminowe prognozy pogody na początek grudnia

  Długoterminowe prognozy pogody na początek grudnia

  Sobota na ogół pochmurna i z opadami deszczu połączonego ze śniegiem, a w górach samego śniegu. Z kolei w niedzielę przejaśnień i rozpogodzeń będzie nieco więcej, zwłaszcza na południu kraju. Początek grudnia zapowiada się całkiem korzystnie. Chwil ze słońcem ma być całkiem sporo. Jednak już 6 grudnia spodziewane jest załamanie pogody. Popada śnieg, a temperatura w ciągu dnia spadnie poniżej zera. W kolejnych dniach jeszcze zimniej. Mróz w ciągu dnia będzie trzymał. W wielu regionach zrobi się też biało.
 • Prognozy: Coraz chłodniej. Popada deszcz

  Prognozy: Coraz chłodniej. Popada deszcz

  Koniec ciepłych dni. Najbliższy tydzień przyniesie zmianę pogody. Już od środy spodziewać się można znacznego ochłodzenia. Będzie deszczowo. Ciepłe kurtki, buty, czapki i - niestety - parasole, na pewno się przydadzą.
 • W Chicago najchłodniej od 30 lat

  W Chicago najchłodniej od 30 lat

  W Polsce tego lata temperatury biją właśnie rekordy ciepła, a po drugiej stronie oceanu w amerykańskim Chicago jest teraz najzimniej od trzydziestu lat.
 • Prognozy: Sypnie śniegiem, możliwe zamiecie. Czeka nas ochłodzenie

  Prognozy: Sypnie śniegiem, możliwe zamiecie. Czeka nas ochłodzenie

  Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu ze śniegiem i śniegu, silny wiatr i temperatura maksymalna od 0 st. C na Suwalszczyźnie, około 2 st. C w centrum, do 5 st. C na Dolnym Śląsku - takie są prognozy na najbliższe dni. Miejscami możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. Według prognoz, w kolejnych dniach czeka nas spore ochłodzenie, mają wrócić mrozy.
 • Prognozy: Ochłodzi się i sypnie śniegiem

  Prognozy: Ochłodzi się i sypnie śniegiem

  Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu i deszczu ze śniegiem i temperatura maksymalna od 1 st. C do 3 st. C - takie są prognozy na najbliższe dni. W nocy ma chwycić mróz, termometry wskażą minimalnie od -5 st. C do -1 st. C. Według synoptyków, przyszły tydzień upłynie pod znakiem opadów śniegu i ochłodzenia.

Filmy - Ochłodzenie (1)