InteriaTV - och-teatr

Filmy - Och-teatr (8)

 • "Uwaga... publiczność!" z Marią Seweryn i Martą Kurzak od jutra na deskach Och-Teatru

  Jutro w warszawskim Och-Teatrze odbędzie się premiera spektaklu w reżyserii Edwarda Wojtaszka „Uwaga... publiczność!”, opisywanego jako studium napuszenia środowiska teatralnego. W rolach głównych występują Maria Seweryn, Marta Kurzak i Szymon Kuśmider. – Teatr zawsze albo cierpiał, albo zyskiwał na polityce, mimo że cały czas staramy się być autonomiczni. To, co się dzieje w społeczeństwie, zawsze odbija się jakimś echem. Atrakcja tego tekstu polega na tym, że akcja rozgrywa się w teatrze. Nie jest to mówienie poważnie o politycznych sprawach, tylko ta polityka trafia w najbardziej dziwne dla ludzi z zewnątrz miejsce, jakim jest garderoba teatralna, gdzie mamy swoje śmiesznostki, swoje dziwne przyzwyczajenia, gdzie się dzieją rzeczy na ogół ukryte dla widowni – mówi Edward Wojtaszek.
 • Szymon Majewski: Krystyna Janda nie może sobie poradzić z moim ADHD

  W warszawskim Och-Teatrze Krystyny Jandy znalazł swoje miejsce Szymon Majewski. Showman występuje w monodramie „One mąż show”. Majewski przyznaje, że Janda jest legendą aktorską i jest względem niego, jako aktora- amatora, surowa w ocenach. – Pani Krystyna cały czas nie może sobie poradzić z moim ADHD. Ostatnio nawet wpadła na scenę i pokazywała mi, jak się zachowuję, jakbym rapował, chodził do przodu, w tył, w bok, mówię do desek. Niestety, tak jest, bo jestem nadpobudliwy, historia jest dosyć żywa i też na dobrą sprawę może dlatego nie potrzebuję żadnej scenografii i kostiumów – mówi showman Szymon Majewski.
 • Szymon Majewski debiutuje na deskach teatru. Opowie o swoim małżeństwie

  Dziś w warszawskim Och-Teatrze odbędzie się premiera spektaklu „One Mąż Show!”, w którym Szymon Majewski opowie o 25 latach znajomości ze swoją żoną i o życiu we dwoje. Będzie to monolog okraszony dużą dawką humoru. Dziennikarz podkreśla, że zdecydował się podzielić z widzami swoimi wspomnieniami i doświadczeniami po to, by pokazać, że w jego małżeństwie – tak jak w każdym innym – bywają radości i problemy, ale najważniejsza jest miłość. To debiut showmana na deskach teatru. – Od trzech lat piszę do „Zwierciadła” felietony o naszym małżeństwie, nazywają się „Życie w pożyciu”. Naświetlam w nich pewne schematy sytuacji, które mają miejsce między nami. Rozkminiam konflikty, dopieszczam to troszeczkę autoironią i abstrakcją. Ale opowiadam o nas, o związku długoletnim, znamy się 25 lat, czyli tyle, ile Polska cieszy się wolnością, a 21 lat jesteśmy małżeństwem. Ponieważ teraz wszyscy idą rocznicowo, to ja właśnie będę opowiadał o 25 latach niewoli mojej w małżeństwie – mówi Szymon Majewski, dziennikarz.
 • Czy panom wygodniej w wąsach czy może w... szpilkach?

  "Wąsy" to najnowsze przedstawienie przygotowane przez aktorów teatru Montownia, które można zobaczyć na deskach warszawskiego Och-Teatru.
 • Znani aktorzy przyłapani w damskich ciuszkach!

  Podczas próby spektaklu "Wąsy" warszawskiego Och-Teatru Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki i Adam Krawczuk zaprezentowali się nam od zupełnie innej strony...
 • Nowy spektakl Krystyny Jandy

  "Och teatr" prezentuje "Pocztówki z Europy", spektakl w reżyserii Krystyny Jandy. Na scenie pojawiają się m.in. Magdalena Zawadzka, Maria Seweryn i Cezary Kosiński.
 • Dramat Witkacego w Och-Teatrze

  W warszawskim Och-Teatrze trwają próby przed premierą spektaklu "W małym dworku" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Spektakl reżyseruje Anna Augustynowicz, w obsadzie znaleźli się m.in. Maria Seweryn, Janusz Chabior, Maciej Wierzbicki i Iza Kuna.
 • Kupuje żarówki i wymyśla, jak umiera

  16 stycznia oficjalnie otwarto nową scenę Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury - Och-Teatr, przy ul. Grójeckiej 65 (dawne kino Ochota) w Warszawie. Repertuar teatru będzie zróżnicowany, ale na początek zaserwowano "Wassę Żeleznową" Gorkiego, w reż. Waldemara Raźniaka (debiut).