och-teatr

Artykuły - Och-teatr (10)

 • Premiera w Och-Teatrze – DOBRY WOJAK SZWEJK IDZIE NA WOJNĘ

  Premiera w Och-Teatrze – DOBRY WOJAK SZWEJK IDZIE NA WOJNĘ

  W Och-Teatrze sezon trwa cały rok! We wtorek 27 czerwca odbędzie się premiera spektaklu pt. DOBRY WOJAK SZWEJK IDZIE NA WOJNĘ w reżyserii Andrzeja Domalika i ze Zbigniewem Zamachowskim w roli tytułowej. Tradycyjnie już, teatr grać będzie całe lato i dzięki temu nowy spektakl zobaczyć będzie można w także lipcu i w sierpniu. Arcydzieło Haška zobaczymy w Ochu we wspaniałej obsadzie!
 • Premiera spektaklu "Lekcje stepowania" Krystyny Jandy

  Premiera spektaklu "Lekcje stepowania" Krystyny Jandy

  Spektakl "Lekcje stepowania" od dziś na deskach warszawskiego Och-Teatru. Sztuka, na podstawie tekstu Richarda Harrisa, opowiada o uczestnikach kursu stepowania, dla których lekcje stanowią odskocznię od codziennych problemów i rodzaj grupowej terapii. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. Elżbietę Romanowską, Zofię Zborowską i Joannę Moro.
 • "Kto nas odwiedzi": Jankowską-Cieślak i Peszek w Och-Teatrze

  "Kto nas odwiedzi": Jankowską-Cieślak i Peszek w Och-Teatrze

  "Kto nas odwiedzi" to kryminalna farsa w gwiazdorskiej obsadzie. Na deskach warszawskiego Och-Teatru wystąpią Jan Peszek i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Oboje twierdzą, że udział w spektaklu jest sporym wyzwaniem, ale dostarcza im dużo dobrej zabawy. Zdaniem reżysera Cezarego Tomaszewskiego Peszek i Jankowska-Cieślak doskonale odnaleźli się w nowym dla nich repertuarze farsowym.
 • Krystyna Janda prosi o pomoc

  Krystyna Janda prosi o pomoc

  W warszawskim Och-Teatrze trwa akcja "Dołóż się do fotela". Sympatycy teatru Krystyny Jandy mogą dołożyć się do zakupu nowych foteli na widowni - koszt jednego to 800 zł. Każdy fundator w ramach podziękowania otrzyma tabliczkę ze swoim imieniem przy zakupionym fotelu oraz bezpłatny wstęp na jesienną prapremierę sztuki "Maria Callas. Master Class".
 • "Uwaga... publiczność!" w Och-Teatrze

  "Uwaga... publiczność!" w Och-Teatrze

  W sobotę, 5 lipca, w warszawskim Och-Teatrze odbędzie się premiera spektaklu w reżyserii Edwarda Wojtaszka "Uwaga... publiczność!", opisywanego jako studium napuszenia środowiska teatralnego. W rolach głównych występują Maria Seweryn, Marta Kurzak i Szymon Kuśmider.
 • Janda reżyseruje "Mayday"

  Janda reżyseruje "Mayday"

  Komedię "Mayday" Raya Cooneya reżyseruje w warszawskim Och-Teatrze Krystyna Janda. Jak mówi -sukces tej farsy, wystawianej w niektórych teatrach nawet od kilkunastu lat, wynika z tego, że jest perfekcyjnie napisana. Premiera spektaklu odbędzie się 18 marca.
 • Maria Seweryn reżyseruje

  Maria Seweryn reżyseruje

  W warszawskim Och-Teatrze trwają próby przed poniedziałkową premierą spektaklu "Zaświaty, czyli czy pies ma duszę". W roli reżysera przedstawienia, realizowanego na podstawie sztuki Jerzego Andrzeja Masłowskiego, debiutuje Maria Seweryn.
 • Debiut reżyserski Marii Seweryn w Och-Teatrze

  W warszawskim Och-Teatrze trwają próby przed poniedziałkową premierą spektaklu "Zaświaty, czyli czy pies ma duszę". W roli reżysera przedstawienia, realizowanego na podstawie sztuki Jerzego Andrzeja Masłowskiego, debiutuje Maria Seweryn.
 • Nowy teatr Krystyny Jandy

  Spektaklem "Wassa Żeleznowa" Maksyma Gorkiego zainauguruje w sobotę działalność Och-Teatr, stworzony przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. Placówka będzie działała w budynku kina Ochota przy ul. Grójeckiej 65 w Warszawie.

Filmy - Och-teatr (9)

 • Krystyna Janda prosi o pomoc widzów Och-Teatru

  Krystyna Janda prosi o pomoc: Och-Teatr potrzebuje nowych foteli
 • "Uwaga... publiczność!" z Marią Seweryn i Martą Kurzak od jutra na deskach Och-Teatru

  Jutro w warszawskim Och-Teatrze odbędzie się premiera spektaklu w reżyserii Edwarda Wojtaszka „Uwaga... publiczność!”, opisywanego jako studium napuszenia środowiska teatralnego. W rolach głównych występują Maria Seweryn, Marta Kurzak i Szymon Kuśmider. – Teatr zawsze albo cierpiał, albo zyskiwał na polityce, mimo że cały czas staramy się być autonomiczni. To, co się dzieje w społeczeństwie, zawsze odbija się jakimś echem. Atrakcja tego tekstu polega na tym, że akcja rozgrywa się w teatrze. Nie jest to mówienie poważnie o politycznych sprawach, tylko ta polityka trafia w najbardziej dziwne dla ludzi z zewnątrz miejsce, jakim jest garderoba teatralna, gdzie mamy swoje śmiesznostki, swoje dziwne przyzwyczajenia, gdzie się dzieją rzeczy na ogół ukryte dla widowni – mówi Edward Wojtaszek.
 • Szymon Majewski: Krystyna Janda nie może sobie poradzić z moim ADHD

  W warszawskim Och-Teatrze Krystyny Jandy znalazł swoje miejsce Szymon Majewski. Showman występuje w monodramie „One mąż show”. Majewski przyznaje, że Janda jest legendą aktorską i jest względem niego, jako aktora- amatora, surowa w ocenach. – Pani Krystyna cały czas nie może sobie poradzić z moim ADHD. Ostatnio nawet wpadła na scenę i pokazywała mi, jak się zachowuję, jakbym rapował, chodził do przodu, w tył, w bok, mówię do desek. Niestety, tak jest, bo jestem nadpobudliwy, historia jest dosyć żywa i też na dobrą sprawę może dlatego nie potrzebuję żadnej scenografii i kostiumów – mówi showman Szymon Majewski.
 • Szymon Majewski debiutuje na deskach teatru. Opowie o swoim małżeństwie

  Dziś w warszawskim Och-Teatrze odbędzie się premiera spektaklu „One Mąż Show!”, w którym Szymon Majewski opowie o 25 latach znajomości ze swoją żoną i o życiu we dwoje. Będzie to monolog okraszony dużą dawką humoru. Dziennikarz podkreśla, że zdecydował się podzielić z widzami swoimi wspomnieniami i doświadczeniami po to, by pokazać, że w jego małżeństwie – tak jak w każdym innym – bywają radości i problemy, ale najważniejsza jest miłość. To debiut showmana na deskach teatru. – Od trzech lat piszę do „Zwierciadła” felietony o naszym małżeństwie, nazywają się „Życie w pożyciu”. Naświetlam w nich pewne schematy sytuacji, które mają miejsce między nami. Rozkminiam konflikty, dopieszczam to troszeczkę autoironią i abstrakcją. Ale opowiadam o nas, o związku długoletnim, znamy się 25 lat, czyli tyle, ile Polska cieszy się wolnością, a 21 lat jesteśmy małżeństwem. Ponieważ teraz wszyscy idą rocznicowo, to ja właśnie będę opowiadał o 25 latach niewoli mojej w małżeństwie – mówi Szymon Majewski, dziennikarz.