Ocean

Artykuły - Ocean (357)

 • Złodzieje ukradli piwo z dna oceanu

  Złodzieje ukradli piwo z dna oceanu

  W Argentynie złodzieje ukradli 600 litrów ciemnego piwa z radzieckiego trawlera "Chronometr" leżącego na głębokości 20 metrów.
 • Te odkrycia na dnie oceanu przeraziły naukowców!

  Te odkrycia na dnie oceanu przeraziły naukowców!

  Zachwycają pięknem, głębią i bogactwem. Potrafią także przerażać tajemnicą i niebezpieczeństwem, jakie kryje się pod ich powierzchnią. Oceany zajmują nieco ponad 70 proc. powierzchni Ziemi, a do tej pory zostały zbadane zaledwie… w jednym procencie. To, co znajduje się na dnie słonych wód, zaskakuje nas do tej pory. Nie wszystko jednak jest tam tworem natury, a najnowsze odkrycia przerażają.
 • Poznajcie Nemo, niewielką łódź podwodną „dla każdego”

  Poznajcie Nemo, niewielką łódź podwodną „dla każdego”

  U-Boat Worx Nemo to naprawdę mała, do tego stosunkowo mobilna łódź podwodna, która może nurkować na głębokość do 100 metrów. Co ważniejsze – można ją zamówić całkiem prywatnie.
 • Projekt podwodnego laboratorium wnuka Jacquesa Cousteau

  Projekt podwodnego laboratorium wnuka Jacquesa Cousteau

  Fabien Cousteau, wnuk Jacquesa Cousteau chce zbudować laboratorium pod powierzchnią wody. Złożoność tego projektu może być porównywalna ze stworzeniem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
 • Zmieni się kolor oceanów?

  Zmieni się kolor oceanów?

  Rosnąca temperatura ma zmienić kolor oceanów. W najbliższych dziesięcioleciach woda w rejonach tropikalnych będzie coraz bardziej niebieska, zaś w rejonach okołobiegunowych i wokół równika - zielona. Tak twierdzą naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w Cambridge.
 • W oceanach odkryto tajemnicze podwójne wiry

  W oceanach odkryto tajemnicze podwójne wiry

  Naukowcy już jakiś czas temu ustalili, że na morzach i oceanach powstają wielkie wiry o średnicy dochodzącej do kilkuset kilometrów. Są to tak zwane wiry mezoskalowe, które przekazują na duże odległości ogromne ilości wody i ciepła. Spekulowano, że mogą one występować w parach (wynikało tak z wyliczeń matematycznych), ale długo takie formacje istniały tylko teoretycznie. Tym razem udało się je zaobserwować za pomocą satelitów.
 • Ocean - francuski oceaniczny okręt podwodny

  Ocean - francuski oceaniczny okręt podwodny

  Francuska stocznia Direction des Constructions Navales Services (DCNS) zaprezentowała projekt nowego oceanicznego okrętu podwodnego o nazwie Ocean – czytamy na łamach serwisu Defence24. Co wiadomo na temat tej konstrukcji?
 • Ogromny ocean pod powierzchnią Ziemi

  Ogromny ocean pod powierzchnią Ziemi

  Naukowcy z Uniwersytetu Northeastern w Illinois odkryli, że głęboko pod powierzchnią Ziemi znajduje się ogromny ocean.
 • "NYT": Projekt ochrony Oceanu Antarktycznego oddany bez walki

  "NYT": Projekt ochrony Oceanu Antarktycznego oddany bez walki

  Pomysł utworzenia specjalnych stref ochronnych na Oceanie Antarktycznym, jednym z ostatnich nietkniętych ekosystemów na świecie, wydaje się oczywisty, jednak autorzy tego projektu, napotkawszy opór, poddają się bez walki - pisze we wtorek "New York Times".
 • Na globalne ocieplenie wpływa malejące pH wody w oceanach

  Na globalne ocieplenie wpływa malejące pH wody w oceanach

  Z najnowszych badań wynika, coraz większy wpływ na globalne ocieplenie ma malejące pH wody w oceanach.

Filmy - Ocean (9)