Ocean

Artykuły - Ocean (353)

 • Zmieni się kolor oceanów?

  Zmieni się kolor oceanów?

  Rosnąca temperatura ma zmienić kolor oceanów. W najbliższych dziesięcioleciach woda w rejonach tropikalnych będzie coraz bardziej niebieska, zaś w rejonach okołobiegunowych i wokół równika - zielona. Tak twierdzą naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w Cambridge.
 • W oceanach odkryto tajemnicze podwójne wiry

  W oceanach odkryto tajemnicze podwójne wiry

  Naukowcy już jakiś czas temu ustalili, że na morzach i oceanach powstają wielkie wiry o średnicy dochodzącej do kilkuset kilometrów. Są to tak zwane wiry mezoskalowe, które przekazują na duże odległości ogromne ilości wody i ciepła. Spekulowano, że mogą one występować w parach (wynikało tak z wyliczeń matematycznych), ale długo takie formacje istniały tylko teoretycznie. Tym razem udało się je zaobserwować za pomocą satelitów.
 • Ocean - francuski oceaniczny okręt podwodny

  Ocean - francuski oceaniczny okręt podwodny

  Francuska stocznia Direction des Constructions Navales Services (DCNS) zaprezentowała projekt nowego oceanicznego okrętu podwodnego o nazwie Ocean – czytamy na łamach serwisu Defence24. Co wiadomo na temat tej konstrukcji?
 • Ogromny ocean pod powierzchnią Ziemi

  Ogromny ocean pod powierzchnią Ziemi

  Naukowcy z Uniwersytetu Northeastern w Illinois odkryli, że głęboko pod powierzchnią Ziemi znajduje się ogromny ocean.
 • "NYT": Projekt ochrony Oceanu Antarktycznego oddany bez walki

  "NYT": Projekt ochrony Oceanu Antarktycznego oddany bez walki

  Pomysł utworzenia specjalnych stref ochronnych na Oceanie Antarktycznym, jednym z ostatnich nietkniętych ekosystemów na świecie, wydaje się oczywisty, jednak autorzy tego projektu, napotkawszy opór, poddają się bez walki - pisze we wtorek "New York Times".
 • Na globalne ocieplenie wpływa malejące pH wody w oceanach

  Na globalne ocieplenie wpływa malejące pH wody w oceanach

  Z najnowszych badań wynika, coraz większy wpływ na globalne ocieplenie ma malejące pH wody w oceanach.
 • "Wyzbyliśmy się kompleksów"

  "Wyzbyliśmy się kompleksów"

  Kiedy zakładali zespół, nie myśleli o karierze międzynarodowej. Ten rok, to dla nich wielki przełom. Zmienili nazwę (z Ocean na OCN), dołączyli do grona światowych artystów firmy Warner Music Group i nagrali płytę pod okiem laureata Grammy, Vance'a Powella.
 • Blue Ocean Media zadebiutuje na NewConnect 9 kwietnia

  Agencja reklamowa Blue Ocean Media zadebiutuje w alternatywnym systemie obrotu warszawskiej giełdy we wtorek 9 kwietnia - podała Giełda Papierów Wartościowych w komunikacie.
 • OCN wypływa na świat. Posłuchaj przed premierą

  OCN wypływa na świat. Posłuchaj przed premierą

  Tylko w INTERIA.PL możecie przedpremierowo posłuchać "Waterfall" - pierwszej międzynarodowej płyty wrocławskiego zespołu OCN. Rockowe trio do niedawna znane było pod nazwą Ocean.
 • Ocean Cleanup Array - oceaniczny pożeracz śmieci

  Ocean Cleanup Array - oceaniczny pożeracz śmieci

  Dziewiętnastoletni Boyan Slat zaprojektował urządzenie do oczyszczania wód oceanów z zalegających ton śmieci.

Filmy - Ocean (17)

 • Wspólne pływanie wodnych zwierząt w oceanie

  W zatoce Monterey Bay na wspólne pływanie wybrały się delfiny, pływacz szary i długopłetwiec oceaniczny. Zobaczcie to niecodzienne spotkanie! (STORYFUL/x-news)
 • Ludzie pomogli wrócić wielorybowi do morza

  Duża grupa ludzi pomogła wrócić wielorybowi do morza. Oglądajcie.
 • "Morskie ogórki" pierwszy raz sfilmowane na dnie oceanu

  Naukowcy z australijskiego programu badania Antarktydy zarejestrowali w tym rejonie po raz pierwszy jednego z przedstawicieli gatunków strzykwy, nazywanej też morskim ogórkiem ze względu na podłużny kształt. Dotąd stworzenia te spotykano w Zatoce Meksykańskiej. Specjalna aparatura do nagrywania dna została stworzona dla firmy zajmującej się połowem ryb przy użyciu sznurów haczykowych. - Nagrania dostarczają nam ważnych informacji o dnie morskim. Wiemy, na których obszarach można odławiać w ten sposób nie zagrażając żyjącym tam organizmom, a których miejsc powinno się unikać - wyjaśnił Dirk Welsford, szef australijskiego programu arktycznego. (STORYFUL/x-news)
 • Powietrzne akrobacje zakończyły się w oceanie

  Kamerzysta chciał uchwycić ciekawe ujęcia samolotu akrobatycznego podczas pokazu. Zamiast tego, zobaczył jak pilot traci kontrolę nad maszyną i wpada wprost do oceanu. Na szczęście nic poważnego się nie stało mężczyźnie.