Ocean

Artykuły - Ocean (336)

 • W oceanach odkryto tajemnicze podwójne wiry

  W oceanach odkryto tajemnicze podwójne wiry

  Naukowcy już jakiś czas temu ustalili, że na morzach i oceanach powstają wielkie wiry o średnicy dochodzącej do kilkuset kilometrów. Są to tak zwane wiry mezoskalowe, które przekazują na duże odległości ogromne ilości wody i ciepła. Spekulowano, że mogą one występować w parach (wynikało tak z wyliczeń matematycznych), ale długo takie formacje istniały tylko teoretycznie. Tym razem udało się je zaobserwować za pomocą satelitów.
 • Ocean - francuski oceaniczny okręt podwodny

  Ocean - francuski oceaniczny okręt podwodny

  Francuska stocznia Direction des Constructions Navales Services (DCNS) zaprezentowała projekt nowego oceanicznego okrętu podwodnego o nazwie Ocean – czytamy na łamach serwisu Defence24. Co wiadomo na temat tej konstrukcji?
 • Ogromny ocean pod powierzchnią Ziemi

  Ogromny ocean pod powierzchnią Ziemi

  Naukowcy z Uniwersytetu Northeastern w Illinois odkryli, że głęboko pod powierzchnią Ziemi znajduje się ogromny ocean.
 • "NYT": Projekt ochrony Oceanu Antarktycznego oddany bez walki

  "NYT": Projekt ochrony Oceanu Antarktycznego oddany bez walki

  Pomysł utworzenia specjalnych stref ochronnych na Oceanie Antarktycznym, jednym z ostatnich nietkniętych ekosystemów na świecie, wydaje się oczywisty, jednak autorzy tego projektu, napotkawszy opór, poddają się bez walki - pisze we wtorek "New York Times".
 • Na globalne ocieplenie wpływa malejące pH wody w oceanach

  Na globalne ocieplenie wpływa malejące pH wody w oceanach

  Z najnowszych badań wynika, coraz większy wpływ na globalne ocieplenie ma malejące pH wody w oceanach.
 • "Wyzbyliśmy się kompleksów"

  "Wyzbyliśmy się kompleksów"

  Kiedy zakładali zespół, nie myśleli o karierze międzynarodowej. Ten rok, to dla nich wielki przełom. Zmienili nazwę (z Ocean na OCN), dołączyli do grona światowych artystów firmy Warner Music Group i nagrali płytę pod okiem laureata Grammy, Vance'a Powella.
 • Blue Ocean Media zadebiutuje na NewConnect 9 kwietnia

  Agencja reklamowa Blue Ocean Media zadebiutuje w alternatywnym systemie obrotu warszawskiej giełdy we wtorek 9 kwietnia - podała Giełda Papierów Wartościowych w komunikacie.
 • OCN wypływa na świat. Posłuchaj przed premierą

  OCN wypływa na świat. Posłuchaj przed premierą

  Tylko w INTERIA.PL możecie przedpremierowo posłuchać "Waterfall" - pierwszej międzynarodowej płyty wrocławskiego zespołu OCN. Rockowe trio do niedawna znane było pod nazwą Ocean.

Filmy - Ocean (7)

 • Nagrywali ocean. Nagle stało się to

  Podczas kręcenia oceanu, nad którym szalała burza stało się coś niesamowitego, ale zarazem niebezpiecznego. Piorun uderzył niedaleko osoby z kamerą.
 • Pochłonie nas ocean? To się już zaczęło!

  A ekolodzy nas ostrzegali... Wzrost poziomu wód w oceanach jest faktem - i zjawiskiem, którego nie da się odwrócić. Ocean stopniowo pochłania już archipelag Florida Keys u wybrzeży Florydy. Zagrożone są wszystkie wyspy archipelagu, które są domem dla tysięcy ludzi. Tamtejszy ekosystem niszczy też słona woda przedostająca się do wód gruntowych. Na razie władze stosują środki zapobiegawcze w postaci podnoszenia fundamentów budynków, podwyższania ulic, skwerów i mostów. Podobne działania mogą już wkrótce okazać się konieczne w wielkich miastach amerykańskiego Wschodniego Wybrzeża, jak Boston czy Nowy Jork...
 • Mrożące krew w żyłach fale oceanu!

  Poznajcie potęgę mitologicznego Posejdona! Robi wrażenie?
 • Przerażający sekret morskich głębin

  Spotkanie z rybą z rodziny chimerowatych może przyprawić o dreszcze!