Ocean

Artykuły - Ocean (355)

 • Poznajcie Nemo, niewielką łódź podwodną „dla każdego”

  Poznajcie Nemo, niewielką łódź podwodną „dla każdego”

  U-Boat Worx Nemo to naprawdę mała, do tego stosunkowo mobilna łódź podwodna, która może nurkować na głębokość do 100 metrów. Co ważniejsze – można ją zamówić całkiem prywatnie.
 • Projekt podwodnego laboratorium wnuka Jacquesa Cousteau

  Projekt podwodnego laboratorium wnuka Jacquesa Cousteau

  Fabien Cousteau, wnuk Jacquesa Cousteau chce zbudować laboratorium pod powierzchnią wody. Złożoność tego projektu może być porównywalna ze stworzeniem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
 • Zmieni się kolor oceanów?

  Zmieni się kolor oceanów?

  Rosnąca temperatura ma zmienić kolor oceanów. W najbliższych dziesięcioleciach woda w rejonach tropikalnych będzie coraz bardziej niebieska, zaś w rejonach okołobiegunowych i wokół równika - zielona. Tak twierdzą naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w Cambridge.
 • W oceanach odkryto tajemnicze podwójne wiry

  W oceanach odkryto tajemnicze podwójne wiry

  Naukowcy już jakiś czas temu ustalili, że na morzach i oceanach powstają wielkie wiry o średnicy dochodzącej do kilkuset kilometrów. Są to tak zwane wiry mezoskalowe, które przekazują na duże odległości ogromne ilości wody i ciepła. Spekulowano, że mogą one występować w parach (wynikało tak z wyliczeń matematycznych), ale długo takie formacje istniały tylko teoretycznie. Tym razem udało się je zaobserwować za pomocą satelitów.
 • Ocean - francuski oceaniczny okręt podwodny

  Ocean - francuski oceaniczny okręt podwodny

  Francuska stocznia Direction des Constructions Navales Services (DCNS) zaprezentowała projekt nowego oceanicznego okrętu podwodnego o nazwie Ocean – czytamy na łamach serwisu Defence24. Co wiadomo na temat tej konstrukcji?
 • Ogromny ocean pod powierzchnią Ziemi

  Ogromny ocean pod powierzchnią Ziemi

  Naukowcy z Uniwersytetu Northeastern w Illinois odkryli, że głęboko pod powierzchnią Ziemi znajduje się ogromny ocean.
 • "NYT": Projekt ochrony Oceanu Antarktycznego oddany bez walki

  "NYT": Projekt ochrony Oceanu Antarktycznego oddany bez walki

  Pomysł utworzenia specjalnych stref ochronnych na Oceanie Antarktycznym, jednym z ostatnich nietkniętych ekosystemów na świecie, wydaje się oczywisty, jednak autorzy tego projektu, napotkawszy opór, poddają się bez walki - pisze we wtorek "New York Times".
 • Na globalne ocieplenie wpływa malejące pH wody w oceanach

  Na globalne ocieplenie wpływa malejące pH wody w oceanach

  Z najnowszych badań wynika, coraz większy wpływ na globalne ocieplenie ma malejące pH wody w oceanach.
 • "Wyzbyliśmy się kompleksów"

  "Wyzbyliśmy się kompleksów"

  Kiedy zakładali zespół, nie myśleli o karierze międzynarodowej. Ten rok, to dla nich wielki przełom. Zmienili nazwę (z Ocean na OCN), dołączyli do grona światowych artystów firmy Warner Music Group i nagrali płytę pod okiem laureata Grammy, Vance'a Powella.
 • Blue Ocean Media zadebiutuje na NewConnect 9 kwietnia

  Agencja reklamowa Blue Ocean Media zadebiutuje w alternatywnym systemie obrotu warszawskiej giełdy we wtorek 9 kwietnia - podała Giełda Papierów Wartościowych w komunikacie.

Filmy - Ocean (18)

 • Koń wypłynął na otwarte morze. Uratowała go straż przybrzeżna

  Straż przybrzeżna uratowała konia, który wypłynął na wody Oceanu Atlantyckiego. Zwierzę uciekło właścicielowi nieopodal Donegal. Koń zdołał odpłynąć około 1,5 kilometra od brzegu, nim został przechwycony przez straż przybrzeżną.
 • Wspólne pływanie wodnych zwierząt w oceanie

  W zatoce Monterey Bay na wspólne pływanie wybrały się delfiny, pływacz szary i długopłetwiec oceaniczny. Zobaczcie to niecodzienne spotkanie! (STORYFUL/x-news)
 • Ludzie pomogli wrócić wielorybowi do morza

  Duża grupa ludzi pomogła wrócić wielorybowi do morza. Oglądajcie.
 • "Morskie ogórki" pierwszy raz sfilmowane na dnie oceanu

  Naukowcy z australijskiego programu badania Antarktydy zarejestrowali w tym rejonie po raz pierwszy jednego z przedstawicieli gatunków strzykwy, nazywanej też morskim ogórkiem ze względu na podłużny kształt. Dotąd stworzenia te spotykano w Zatoce Meksykańskiej. Specjalna aparatura do nagrywania dna została stworzona dla firmy zajmującej się połowem ryb przy użyciu sznurów haczykowych. - Nagrania dostarczają nam ważnych informacji o dnie morskim. Wiemy, na których obszarach można odławiać w ten sposób nie zagrażając żyjącym tam organizmom, a których miejsc powinno się unikać - wyjaśnił Dirk Welsford, szef australijskiego programu arktycznego. (STORYFUL/x-news)