OC

Artykuły - OC (47)

 • Likwidując szkodę, trzeba uważać na nowy trend. Drobna pomyłka i nici z odszkodowania

  Likwidując szkodę, trzeba uważać na nowy trend. Drobna pomyłka i nici z odszkodowania

  Obecnie już nawet co dziesiąta szkoda komunikacyjna w Polsce jest badana przez detektywa. Śledztwa są prowadzone głównie w sprawach dotyczących OC i są wszczynane nawet w przypadku pozornie małych szkód. Coraz częściej zdarza się, że podczas takich działań są wyszukiwane pomyłki popełniane w stresie przez poszkodowanych. A mogą one być realnym powodem do odmowy wypłaty odszkodowania. Do tego warto dodać, że tylko 10 proc. osób w takich przypadkach składa pozew do sądu. Ale ci, którzy to robią, przeważnie wygrywają. To pokazuje, że decyzje odmowne często są nieuzasadnione.
 • Ubezpieczyciele coraz częściej angażują detektywów do badania szkód. Zwykle chodzi o OC

  Ubezpieczyciele coraz częściej angażują detektywów do badania szkód. Zwykle chodzi o OC

  Szacuje się, że już nawet co 10. szkoda z OC trafia w ręce detektywów. Jednak wielu ubezpieczycieli nie chce w ogóle tego komentować. Z kolei z danych PIU wynika, że tylko w 2019 roku było niemal 12 tys. prób wyłudzeń na łączną kwotę blisko 272 mln zł. Branża podkreśla, że proceder stale rośnie, więc musi się bronić.
 • Mamy kod na 20% rabatu na OC i AC

  Mamy kod na 20% rabatu na OC i AC

  Rozpoczął się Black Friday w LINK4 i potrwa aż tydzień! Zniżki na ubezpieczenia OC i OC/AC sięgają aż do 20%, a mogą z nich skorzystać również ci, którym ubezpieczenie samochodu kończy się nawet za pół roku. Mamy kod zniżkowy!
 • Sprzedaż auta a ubezpieczenie OC – o czym należy pamiętać?

  Sprzedaż auta a ubezpieczenie OC – o czym należy pamiętać?

  Po zawarciu umowy sprzedaży samochodu musisz pamiętać o dopełnieniu kilku formalności. Inne masz obowiązki, jeśli jesteś nabywcą, a inne, gdy sprzedałeś pojazd. Jedną z istotniejszych kwestii jest to, co dzieje się z ubezpieczeniem OC. Czy nowy właściciel może dalej korzystać z polisy, którą otrzymał od sprzedającego?
 • Kalkulator OC bez podawania danych – czy to ma sens?

  Kalkulator OC bez podawania danych – czy to ma sens?

  Kalkulator OC to szybki i wygodny sposób na sprawdzenie, ile zapłacimy za OC. Jednak niektóre osoby niechętnie podają dane wymagane przez kalkulator. Czy sprawdzanie ile kosztuje OC za pomocą kalkulatora bez podawania wszystkich danych albo podając dane niezgodne z prawdą ma sens?
 • Co to jest ubezpieczenie OC i co obejmuje?

  Co to jest ubezpieczenie OC i co obejmuje?

  Na rynku ubezpieczeń samochodowych istnieje wiele rodzajów polis – ale jedna z nich interesuje absolutnie wszystkich posiadaczy pojazdów. To obowiązkowe ubezpieczenie OC. Co obejmuje i dlaczego właściwie jest obowiązkowe?
 • UFG coraz lepiej wychwytuje pojazdy bez OC. Padł kolejny niechlubny rekord

  UFG coraz lepiej wychwytuje pojazdy bez OC. Padł kolejny niechlubny rekord

  W ciągu minionego roku liczba wezwań o zapłacenie kary za brak OC wzrosła o ponad 30 tysięcy. Z danych wynika, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest coraz bardziej skuteczny. Rozwinął własne narzędzia do identyfikowania problemu. Wiele przypadków wykrywanych jest już bez fizycznego kontaktu z właścicielem auta. W 2019 roku do UFG wpłynęło ok. 130 mln zł z tego tytułu.
 • Ile zapłacimy za OC w 2020 roku? Prognoza!

  Ile zapłacimy za OC w 2020 roku? Prognoza!

  Rok 2019 zakończył się pod znakiem stałej obniżki cen OC. Porównując wysokość średnich składek ubezpieczenia komunikacyjnego w grudniu 2018 i 2019 , można zobaczyć, że ceny zmniejszyły się o ponad 7 proc.. Ten rok, jeśli chodzi o branże ubezpieczeniową, nie był zbyt burzliwy, jednak przyniósł kilka zmian, które ułatwią nam życie w nadchodzącym 2020 roku.
 • Sankcje za brak polisy OC w 2020 roku

  Sankcje za brak polisy OC w 2020 roku

  O 15 procent wzrosła podstawowa kara za brak komunikacyjnego ubezpieczenia OC. W 2020 roku właściciel samochodu osobowego bez tej polisy zapłaci maksymalnie 5200 złotych kary, wobec 4500 złotych w 2019 roku.
 • Polisy komunikacyjne w portfelach Polaków

  Polisy komunikacyjne w portfelach Polaków

  Ponad 56 proc. Polaków deklaruje, że korzysta z opcji rozłożenia płatności za ubezpieczenie komunikacyjne na raty. Mimo stabilizacji cen, najlepiej zarabiający Polacy wciąż uważają ubezpieczenia autocasco za zbyt drogie - tak wynika z danych zebranych przez multiagencję CUK Ubezpieczenia w ogólnopolskim badaniu "Polacy o ubezpieczeniach".

Filmy - OC (5)

 • Coraz tańsze OC dla kierowców. Ale jak długo?

  Według rankomat.pl w I kwartale 2018 r. średnia cena OC komunikacyjnego wynosiła w Polsce 738 zł i była o mniej więcej 4% niższa niż w kwartale poprzednim, w którym zresztą również mieliśmy do czynienia ze spadkiem.
 • Szykują się podwyżki OC

  Średnia cena transakcyjna polisy komunikacyjnej OC w marcu 2018 r. wyniosła 675 PLN to o blisko 1,6% mniej niż na początku roku (686 PLN). W całym pierwszym kwartale koszty ubezpieczeń OC spadły niemal w całej Polsce. I to koniec dobrych informacji dla kierowców. Towarzystwa Ubezpieczeniowe zapowiadają kolejną falę podwyżek. Powód? Uchwały Sądu Najwyższego.
 • Jest sposób na niższe OC

  Telematyka w przypadku samochodów pozwala zaobserwować szereg parametrów związanych z używaniem pojazdu jak np. przyśpieszenia, hamowania, prędkość i wiele innych. W oparciu o uzyskane dane możliwe jest określenie profili kierowców lub określenie jak daleko jest kierowca od profilu wzorcowego. Telematyka pomaga obniżyć składki OC kierowcom, którzy jeżdżą bezpiecznie także tym młodym.
 • Nie ma dnia bez skarg na polisy OC

  Stosowanie różnego rodzaju potrąceń amortyzacyjnych, przyjmowanie części alternatywnych czy zaniżanie kosztów roboczogodzin przy naprawie samochodu – kierowcy naprawiający swoje auta z polisy OC komunikacyjnego sprawcy wypadku wciąż skarżą się na niesłusznie zaniżone odszkodowania. Średnio co 30 minut do Rzecznika Finansowego wpływa jedna taka skarga.