Obwód Kaliningradzki

Synonimy:
obwód kalinigradzki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Obwód Kaliningradzki (49)

 • Reakcja NATO na Iskandery przy polskiej granicy? "Nie chcemy nowej rundy zbrojeń"

  Reakcja NATO na Iskandery przy polskiej granicy? "Nie chcemy nowej rundy zbrojeń"

  Nie będzie pilnej reakcji NATO na rosyjskie Iskandery w obwodzie kaliningradzkim – oświadczył Jens Stoltenberg. "Nie chcemy nowej rundy zbrojeń" – skomentował sekretarz generalny NATO.
 • MSW uśmierca handel z Rosjanami

  MSW uśmierca handel z Rosjanami

  Przedsiębiorcy realnie tracą na zawieszeniu małego ruchu granicznego. Samorządowcy boją się wzrostu bezrobocia. Zawieszenie od 4 lipca małego ruchu granicznego przekłada się na spadek obrotów w handlu i usługach. Co więcej, sytuacja szybko się nie zmieni.
 • Ministerstwo Rozwoju: program "Polska-Rosja" z budżetem ok. 62 mln euro trafił do akceptacji KE

  Ministerstwo Rozwoju: program "Polska-Rosja" z budżetem ok. 62 mln euro trafił do akceptacji KE

  Program "Polska-Rosja", którego budżet na wspólne projekty obu krajów ma wynieść 61,9 mln euro, został skierowany do akceptacji KE - poinformowało MR. Resort chce jak najszybciej uruchomić nabór wniosków o dofinansowanie z programu dużych inwestycji infrastrukturalnych.
 • Czy uda nam się ochronić przed grypą z Rosji?

  Czy uda nam się ochronić przed grypą z Rosji?

  Trzyletnia dziewczynka zmarła w wyniku powikłań po grypie - podała minister zdrowia obwodu kaliningradzkiego. W obwodzie z powodu grypy pozamykano szkoły i przedszkola, a rosyjskie służby graniczne pracują w rękawiczkach i maseczkach. "Nie można z całą pewnością powiedzieć, czy uda nam się ochronić przez przywleczeniem choroby z Rosji, na pewno warto mieć się na baczności i zachowywać zasady higieny, unikać skupisk. Na szczęście na razie nie obserwujemy żadnych sygnałów o wzroście zachorowań" - komentuje zastępca warmińsko-mazurskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Bożena Najda.
 • Rosja odpowie USA: Rakiety przy granicy z Polską?

  Rosja odpowie USA: Rakiety przy granicy z Polską?

  Rosja odpowie na plany USA, dotyczące nowych bomb atomowych, rozmieszczeniem rakiet balistycznych Iskander w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy

  "Gazeta Polska Codziennie": Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy

  Graniczący z Polską obwód kaliningradzki stał się jednym z najbardziej zmilitaryzowanych i uzbrojonych obszarów w Europie – potwierdził w anonimowej rozmowie z dziennikarzami Radia Wolna Europa wysoki rangą przedstawiciel NATO.
 • Rosyjskie rakiety przy polskiej granicy "destabilizujące"

  Rosyjskie rakiety przy polskiej granicy "destabilizujące"

  Brytyjskie media donoszą, że w obliczu polityki nacisków wojskowych prezydenta Putina, Londyn mógłby rozważyć ponowne rozmieszczenie na swoim terytorium amerykańskich pocisków nuklearnych średniego zasięgu. Te domysły opierają się na wczorajszej wypowiedzi brytyjskiego ministra spraw zagranicznych.
 • Napady na Polaków przy granicy z Rosją

  Napady na Polaków przy granicy z Rosją

  Bandyckie wymuszenia przed przejściem w Grzechotkach po stronie rosyjskiej. Takich napadów na Polaków w Obwodzie Kaliningradzkim nie było w ostatnich latach.
 • Na granicy polsko-rosyjskiej powstaje 6 wież obserwacyjnych

  Na granicy polsko-rosyjskiej powstaje 6 wież obserwacyjnych

  Wzdłuż 200 kilometrowej granicy między Polską a obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej powstają wieże obserwacyjne dla straży granicznej. Będą one wyposażone w sprzęt do całodobowej obserwacji granicy - podała warmińsko-mazurska straż graniczna.
 • Wymuszenia haraczy w obwodzie kaliningradzkim: Są pierwsze zarzuty

  Dwie osoby usłyszały zarzuty ws. wymuszania haraczy w obwodzie kaliningradzkim. 38-letniego Rosjanina i 44-letniego Polaka, podejrzanych o zastraszanie polskich kierowców i wymuszanie haraczy, zatrzymało Centralne Biuro Śledcze.