OBWE

Artykuły - OBWE (152)

 • 1998 r. Kalendarium wydarzeń w Polsce

  Rozpoczynają się formalne negocjacje w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, zaczyna działać Instytut Pamięci Narodowej, Bogusław Nizieński rzecznikiem interesu publicznego, powstaje 16 województw. Oto najważniejsze wydarzenia 1998 roku.
 • ​Steinmeier: Misja OBWE na wschodzie Ukrainy zostanie przedłużona

  ​Steinmeier: Misja OBWE na wschodzie Ukrainy zostanie przedłużona

  Międzynarodowa misja obserwacyjna OBWE na wschodzie Ukrainy zostanie przedłużona do marca 2018 roku - poinformował szef niemieckiej dyplomacji Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Niemcy sprawują obecnie przewodnictwo w OBWE.
 • ​OBWE "głęboko zaniepokojona" planem reformy mediów publicznych w Polsce

  ​OBWE "głęboko zaniepokojona" planem reformy mediów publicznych w Polsce

  Przedstawicielka OBWE ds. wolności mediów Dunja Mijatović wyraziła w środę "głębokie zaniepokojenie proponowaną w Polsce ustawą, która daje rządowi bezpośrednią kontrolę nad stanowiskami kierowniczymi w mediach publicznych". OBWE poinformowała o tym na swojej stronie internetowej.
 • OBWE: Kampania naznaczona przemocą i naciskami na prasę

  OBWE: Kampania naznaczona przemocą i naciskami na prasę

  - Kampania była naznaczona przemocą - oceniło OBWE turecką kampanię parlamentarną. Obserwatorzy skrytykowali również presję, jaką rząd wywierał na niezależną prasę.
 • Wicepremier Krymu wbrew zakazowi pojawił się w Warszawie

  Wicepremier Krymu wbrew zakazowi pojawił się w Warszawie

  W konferencji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, która odbywa się w Warszawie, bierze udział Dmitrij Połonski, rosyjski wicepremier Krymu. Wpuszczenie tego polityka polskie władze nazywają "błędem". - Polska wypełnia tu tylko funkcję techniczną. Nie ma prawa sprzeciwiać się mojemu udziałowi w konferencji OBWE" - powiedział Połonski w wywiadzie dla krymskiej telewizji.
 • Rebelianci z Donbasu nękają obserwatorów OBWE

  Rebelianci z Donbasu nękają obserwatorów OBWE

  - Obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy (OBWE) są nękani w bezprecedensowym stopniu, zwłaszcza przez prorosyjskich separatystów, wraz z nasileniem aktów przemocy na wschodzie Ukrainy - oświadczył w środę Ertugrul Apakan, szef misji w Donbasie.
 • OBWE ostrzega: Groźba nowej spirali przemocy na Ukrainie

  OBWE ostrzega: Groźba nowej spirali przemocy na Ukrainie

  Wysłannicy OBWE wskazują na pogorszenie się sytuacji na wschodniej Ukrainie i ciężką broń na froncie, która miała zostać wycofana zgodnie z ustaleniami z Mińska.
 • Ukraina: Patrole specjalnych grup OBWE

  Na wschodniej Ukrainie rozpoczynają działalność specjalne grupy obserwatorów. W ich skład wchodzą ukraińscy i rosyjscy wojskowi oraz eksperci OBWE.
 • OBWE: Prorosyjscy rebelianci na Ukrainie uwolnili 4 obserwatorów

  Czterech obserwatorów OBWE, uprowadzonych pod koniec maja przez prorosyjskich separatystów na Ukrainie, zostało w sobotę uwolnionych - poinformowała na swym Facebooku Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.
 • OBWE zaniepokojona wydarzeniami w redakcji "Wprost"

  OBWE zaniepokojona wydarzeniami w redakcji "Wprost"

  Wydarzenia w redakcji "Wprost" budzą zaniepokojenie OBWE. Przedstawicielka organizacji ds. wolności mediów Dunja Mijatović oceniła, że chodzi o "niemożliwe do zaakceptowania metody śledztwa" i wezwała władze do przestrzegania zasad wolności mediów.