Biznes - obrony

Artykuły - Obrony (196)

 • Kolejna obrona wsparcia

  Poranna faza wczorajszej odsłony przebiegła pod znakiem wzrostu presji podażowej, co znalazło odzwierciedlenie w postaci kolejnego testu respektowanej w ostatnim okresie zapory popytowej fibo: 2355-2357 pkt.
 • Związki CSBA z polskim rządem, czyli zalążki profesjonalnego lobbingu

  Związki CSBA z polskim rządem, czyli zalążki profesjonalnego lobbingu

  Polski rząd zamówił w Waszyngtonie raport, który miał pomóc w sprawie modernizacji polskiej armii. Jednak jego propozycje nie są zbieżne z linią Ministerstwa Obrony Narodowej.
 • Raport cyberbezpieczeństwa: 52 proc. litewskich portali zagrożonych atakami

  Raport cyberbezpieczeństwa: 52 proc. litewskich portali zagrożonych atakami

  Około 52 proc. portali internetowych na Litwie jest zagrożonych cyberatakami - wynika z raportu w sprawie narodowego bezpieczeństwa cybernetycznego, który zaprezentowało w piątek ministerstwo obrony.
 • Udana obrona wsparcia

  Istotnym wydarzeniem ostatnich odsłon było środowe naruszenie strefy fibo: 2337-2342 pkt. W tym przypadku wymieniony zakres nie zaczął niestety pełnić roli lokalnego wsparcia (nie zadziałała zatem zasada zmiany biegunów).
 • Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji

  Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) rozszerzyła wczoraj wieczorem sankcje wobec Rosji za atak na ukraińskie okręty w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej i objęła restrykcjami organizatorów wyborów w zajętej przez prorosyjskich separatystów części Donbasu.
 • Obrona wsparcia i odreagowanie

  Wydarzeniem technicznym ostatnich odsłon jest z pewnością środowa obrona węzła popytowego fibo: 2217-2223 pkt, wyznaczonego na bazie zniesienia 50.0%. Tak naprawdę jednak popyt dopiero wczoraj uaktywnił się we wskazanym rejonie cenowym, co ostatecznie przybrało formę dość silnego odreagowania.
 • Resort obrony Rosji proponuje mobilizację aut osobowych w czasie wojny

  Resort obrony Rosji proponuje mobilizację aut osobowych w czasie wojny

  Ministerstwo obrony Rosji zaproponowało poprawki dotyczące rodzaju środków transportu, które w czasie pokoju podlegają ewidencji w komendach wojskowych i mogą być zmobilizowane w razie sytuacji wojny. Resort proponuje, by były to wszystkie auta osobowe.
 • Obrona status quo

  Dolar jest ponownie nieco silniejszy przy gorącej debacie uczestników rynku o przyszłości ustawy podatkowej. Typowy dla końca miesiąca handel zaczyna powoli przegryzać się przez rynek walutowy, przynosząc nerwowe zwroty akcji. Wtorek jak na razie jest spokojny, ale przed nami bogaty kalendarz wydarzeń.
 • Producent systemu Patriot złożył ofertę offsetową

  Producent systemu Patriot złożył ofertę offsetową

  Raytheon - firma produkująca zestawy obrony powietrznej Patriot - poinformowała w piątek o złożeniu polskiemu rządowi oferty offsetowej związanej z planowanym zakupem przez Polskę baterii tego systemu w ramach programu Wisła.
 • PGZ: Możliwa polsko-brytyjska współpraca przy systemie obrony przeciwlotniczej

  PGZ: Możliwa polsko-brytyjska współpraca przy systemie obrony przeciwlotniczej

  Strona brytyjska potwierdziła gotowość do daleko idącej współpracy ws. transferu technologii potrzebnych do produkcji w Polsce systemu obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu - informuje Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ).