Obrona Terytorialna

Artykuły - Obrona Terytorialna (6)

 • "Rzeczpospolita": Kontrowersyjna decyzja Antoniego Macierewicza

  "Rzeczpospolita": Kontrowersyjna decyzja Antoniego Macierewicza

  Minister obrony kilka dni temu powołał Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej – ustaliła "Rzeczpospolita". Do dziś ta decyzja nie została opublikowana i wzbudza liczne kontrowersje.
 • Kto stanie na czele Wojsk Obrony Terytorialnej?

  Kto stanie na czele Wojsk Obrony Terytorialnej?

  Pułkownik Wiesław Kukuła stanie na czele dowództwa obrony terytorialnej – informuje resort obrony.
 • "Rzeczpospolita": Obrona terytorialna bez czołgów i wozów bojowych

  "Rzeczpospolita": Obrona terytorialna bez czołgów i wozów bojowych

  Jaki kształt przyjmie polska obrona terytorialna? Gazeta ujawnia wstępne założenia przygotowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
 • Pomysł MON na obronę terytorialną

  Pomysł MON na obronę terytorialną

  Ministerstwo Obrony Narodowej zmienia koncepcję obrony terytorialnej naszego kraju. Nowa znacznie różni się od tych, które mieliśmy okazję poznać kilka miesięcy temu, w końcówce rządów PO-PSL - donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita".
 • Antoni Macierewicz: "Przechodzimy od słów do czynów"

  Antoni Macierewicz: "Przechodzimy od słów do czynów"

  Przechodzimy od słów do czynów - zapewnia minister Antoni Macierewicz. I zapowiada, że jeszcze w tym roku powstaną trzy pierwsze brygady obrony terytorialnej na wschodzie Polski. Dzisiaj, na poligonie w Siedlcach, szef resortu obrony wizytował szkolenie Mazowieckiej Kompanii Obrony Terytorialnej. Jak mówił, wkrótce tego typu przedsięwzięć ma być więcej.
 • Gwardia Krajowa. Jaki pomysł na obronę?

  Gwardia Krajowa. Jaki pomysł na obronę?

  Tuż przed wyborami parlamentarnymi na ręce ówczesnego Wiceprezesa Rady Ministrów, szefa MON Tomasza Siemoniaka trafiła „Wstępna koncepcja utworzenia Gwardii Krajowej". Z uwagi na zmiany jakie nastąpiły w resorcie obrony narodowej, spowodowane powołaniem nowego rządu, wejście w życie przedłożonej koncepcji w niezmienionej treści jest mało prawdopodobne. Czy w Polsce powstanie nowa Armia Krajowa?