obrona

Artykuły - Obrona (268)

 • Obrona wsparć

  Czwartkowa sesja zakończyła się niewielkimi zmianami indeksów, główne odnotowały spadek, natomiast indeksy małych i średnich spółek zamknęły się w pozytywnym terytorium.
 • Obrona lokalnego wsparcia

  Po niezwykle silnej dominacji popytu w ostatnim okresie, kontrakty dotarły jak wiadomo w okolice zniesienia 88.6 proc. całego poprzedniego impulsu podażowego. Indeks WIG20 tymczasem przetestował średnioterminowy węzeł podażowy: 2462-2469 pkt.
 • Bankomaty będą mogły się same bronić przed rabusiami

  Bankomaty będą mogły się same bronić przed rabusiami

  Ciężkie czasy dla gangsterów zapowiadają szwajcarscy naukowcy. Opracowali oni zabezpieczenie bankomatów, które w razie manipulacji czy rabunku opryskują złodziei gorącą pianą z farbą albo sztucznym DNA.
 • Obrona chce uniewinnienia w precedensowej sprawie zabójstwa czterech osób

  Obrona chce uniewinnienia w precedensowej sprawie zabójstwa czterech osób

  Obrona wnosi o uniewinnienie w precedensowym procesie o cztery zabójstwa, w którym nie odnaleziono ciała żadnej z ofiar. Tydzień temu prokurator zażądał dla oskarżonego Mariusza B. kary dożywocia. Wyrok zapadnie 11 kwietnia.
 • Rosyjski portal społecznościowy werbuje "turystów" na Ukrainę

  Rosyjski portal społecznościowy werbuje "turystów" na Ukrainę

  Użytkownicy social media w Rosji są proszeni o przekroczenie granicy i przyjazd na Ukrainę, w celu "okazania moralnego wsparcia" dla "swoich braci" na Ukrainie. Zjawisko opisane zostało na stronach BBC.
 • Obrona ważnego wsparcia

  Kluczowym wydarzeniem ostatnich dni był z pewnością test eksponowanej przeze mnie (jeszcze przed urlopem) strefy wsparcia Fibonacciego: 2285 - 2290 pkt. Warto podkreślić, że po gwałtownej przecenie ruch spadkowy wytracił swój impet właśnie we wskazanym węźle cenowym.
 • Obrona 2475

  Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najwięcej stracił mWIG-40, który spadł o 1,9%.
 • "Rzeczpospolita": Odbudujmy Armię Krajową

  "Rzeczpospolita": Odbudujmy Armię Krajową

  Jesteśmy bezbronni, twierdzi Jerzy Marczak, profesor Akademii Obrony Narodowej w obszernej rozmowie z "Rzeczpospolitą". I zachęca do odbudowania Armii Krajowej.
 • Robert Lewandowski - najlepszy podrywacz z Polski!

  Robert Lewandowski - najlepszy podrywacz z Polski!

  Pierwsza zasada z niepisanego dekalogu podrywacza mówi: na wojnie i w podrywaniu wszystkie chwyty są dozwolone. Aby zainteresować dziewczynę i zdobyć jej numer można zgrywać twardziela, wrażliwego romantyka albo jeszcze lepiej - udawać kogoś, kim się naprawdę nie jest.
 • Obrońca Boguckiego chce 9 mln zł zadośćuczynienia

  9 mln zł będzie domagać się obrońca Ryszarda Boguckiego za jego bezpodstawne aresztowanie. Zapowiedział też działania zmierzające do wznowienia procesu ws. zabójstwa "Pershinga" i powołania komisji śledczej ws. zabójstwa Marka Papały.