obrazy

Artykuły - Obrazy (200)

Filmy - Obrazy (6)

 • Włochy. Odnaleziono najbardziej poszukiwane obrazy na świecie

  14 lat po kradzieży dwóch znanych obrazów Van Gogha z muzeum w Amsterdamie, policja znalazła je ukryte w domu szefa włoskiej mafii, kamorry.
 • Robot malujący jak Leonardo da Vinci

  Poznajcie „bitPaintr”, robota-artystę malującego prawdziwego arcydzieła. Chociaż może przypominać wyrafinowaną drukarkę, drukarką nie jest. Nanosi on obrazy na płótno przy użyciu prawdziwych pędzli i farb. Do jego obsługi konieczny jest tablet. Użytkownik sam rysuje obiekt lub wgrywa zdjęcie, które zostanie namalowane. Może on także samodzielnie kierować ruchami pędzla dzierżonego przez sztuczne ramię robota. Stworzenie kompletnego obrazu zajmuje od 12-24h. Twórca projektu, Pindar Van Arman wciąż pracuje nad kolejnymi udoskonaleniami, mającymi usprawnić działanie urządzenia.
 • Sztuka z włókien czyli rysowanie nicią

  Brytyjska artystka, Debbie Smyth, do tworzenia swoich dzieł wybrała wełniane włókna. Na pierwszy rzut oka delikatne linie wydają się być pociągniete kredką na papierze. Przyglądając się im z bliska widać, że każda pojedyncza kreska to kawałek nitki przymocowanej do obrazu dwoma gwoździkami. -Tekstylia i krawiectwo zawsze mnie interesowały, dlatego zdecydowałam się na studiowanie projektowania. To są efekty mojej pasji - opowiada artystka, której prace sprzedawane są nawet za 18 tysięcy euro. Techniką twórczą Smyth zainteresowały się wielkie firmy. Francuski dom mody Hermes zatrudnił ją do projektowania wystaw sklepowych, a dla firmy Adidas stworzyła wnętrze hali sportowej na igrzyska, które odbyły się w Londynie w 2012 roku.
 • Magia obrazów Caspara Davida Friedricha

  Caspar David Friedrich jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa romantycznego. W 240. rocznicę urodzin słynnego artysty miasto Greifswald zaprasza na wędrówkę jego śladami.