obrazy

Artykuły - Obrazy (371)

 • Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Dom aukcyjny Artcurial wystawi 4 czerwca br. na sprzedaż obraz Vincenta van Gogha pt. "Kobiety naprawiające sieci na wydmach". Szacuje się, że obraz namalowany w 1882 r. zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu za ok. 6 mln dolarów.
 • "Gorączka Beksińskiego" na rynku sztuki? To możliwe...

  "Gorączka Beksińskiego" na rynku sztuki? To możliwe...

  Niedawno postać Zdzisława Beksińskiego - polskiego malarza surrealisty i fotografa, a nawet rzeźbiarza - została przypomniana książką, która odsłoniła wiele szczegółów z jego życia i uwiarygodniła go jako artystę. W 2016 roku ma trafić do dystrybucji film fabularny o Beksińskim z Andrzejem Sewerynem w roli głównej. Wzrost zainteresowania postacią może się przełożyć na wzrost ceny jego prac - szczególnie tych na papierze, które nie są tak drogie jak obrazy olejne.
 • R. Kudelski: Gurlitt podjął współpracę z nazistami w obawie przed represjami

  Gurlitt podjął współpracę z nazistami bo uważał, że da mu to źródło utrzymania i zabezpieczy przed represjami np. deportacją do obozu zagłady - mówi Robert Kudelski, autor książki "Zrabowane skarby. Losy dzieł sztuki na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej".
 • Klasa zamożna i "Polaki-Biedaki-Cebulaki" - w czym gustują Polacy?

  Klasa zamożna i "Polaki-Biedaki-Cebulaki" - w czym gustują Polacy?

  Niemal w każdym polskim domu wisi choć jeden obraz - wybitne dzieło sztuki, średniej klasy dzieło sztuki, amatorski kicz czy oleodruk - problem oceny wydaje się dość jednoznaczny i wskazuje na nikły procent potencjalnych znawców sztuki oraz na zdecydowaną przewagę banalności i bezguścia, przy czym pojęcia bezguścia i kiczu uznać należy za względne...
 • Podczas remontu mieszkania ukradł cenne obrazy

  Podczas remontu mieszkania ukradł cenne obrazy

  Kieleccy policjanci zatrzymali 53-letniego właściciela firmy remontowej, podejrzanego o kradzież dwóch cennych obrazów z XVII oraz przełomu XIX i XX w. Ukradł je z mieszkania, które remontował - podała policja.
 • Trafna inwestycja w sztukę to sztuka

  Trafna inwestycja w sztukę to sztuka

  Przeciętny Polak, słysząc o inwestycji w malarstwo, myśli najpewniej o wielomilionowych cenach sprzedaży największych światowych malarzy. Aby zostać inwestorem na rynku obrazów, grafik i rysunków nie trzeba jednak nabywać dzieł Gustawa Klimta, Johannesa Vermeera, Pabla Picassa, Andy'ego Warhola czy Salvadora Dali - o wiele lepszą, a przede wszystkim dostępną inwestycją może być zakup obrazu niedawnego absolwenta jednej z polskich ASP.
 • RMF24: Szokujące wyniki kontroli. Zniknęły królewskie zabytki

  Zaniedbania w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Wykryto je po kilkumiesięcznej kontroli zarządzonej przez prezydenta miasta. Dyrektorka muzeum została natychmiast dyscyplinarnie zwolniona pracy, a sprawą zajmie się teraz prokuratura.

Zdjęcia - Obrazy (0)

 • Polska Lokalna
  "Spotkanie dwóch obrazów" w Warszawie
 • Polska Lokalna
  "Spotkanie dwóch obrazów" w Warszawie
 • Polska Lokalna
  "Spotkanie dwóch obrazów" w Warszawie
 • Polska Lokalna
  "Spotkanie dwóch obrazów" w Warszawie
 • Polska Lokalna
  Targi sztuki w Warszawie

Filmy - Obrazy (8)

 • Włochy. Odnaleziono najbardziej poszukiwane obrazy na świecie

  14 lat po kradzieży dwóch znanych obrazów Van Gogha z muzeum w Amsterdamie, policja znalazła je ukryte w domu szefa włoskiej mafii, kamorry.
 • Robot malujący jak Leonardo da Vinci

  Poznajcie „bitPaintr”, robota-artystę malującego prawdziwego arcydzieła. Chociaż może przypominać wyrafinowaną drukarkę, drukarką nie jest. Nanosi on obrazy na płótno przy użyciu prawdziwych pędzli i farb. Do jego obsługi konieczny jest tablet. Użytkownik sam rysuje obiekt lub wgrywa zdjęcie, które zostanie namalowane. Może on także samodzielnie kierować ruchami pędzla dzierżonego przez sztuczne ramię robota. Stworzenie kompletnego obrazu zajmuje od 12-24h. Twórca projektu, Pindar Van Arman wciąż pracuje nad kolejnymi udoskonaleniami, mającymi usprawnić działanie urządzenia.
 • Sztuka z włókien czyli rysowanie nicią

  Brytyjska artystka, Debbie Smyth, do tworzenia swoich dzieł wybrała wełniane włókna. Na pierwszy rzut oka delikatne linie wydają się być pociągniete kredką na papierze. Przyglądając się im z bliska widać, że każda pojedyncza kreska to kawałek nitki przymocowanej do obrazu dwoma gwoździkami. -Tekstylia i krawiectwo zawsze mnie interesowały, dlatego zdecydowałam się na studiowanie projektowania. To są efekty mojej pasji - opowiada artystka, której prace sprzedawane są nawet za 18 tysięcy euro. Techniką twórczą Smyth zainteresowały się wielkie firmy. Francuski dom mody Hermes zatrudnił ją do projektowania wystaw sklepowych, a dla firmy Adidas stworzyła wnętrze hali sportowej na igrzyska, które odbyły się w Londynie w 2012 roku.
 • Magia obrazów Caspara Davida Friedricha

  Caspar David Friedrich jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa romantycznego. W 240. rocznicę urodzin słynnego artysty miasto Greifswald zaprasza na wędrówkę jego śladami.