obrażenia

Artykuły - Obrażenia (79)

Filmy - Obrażenia (3)

  • Samolot koziołkował podczas lądowania. Pilot odniósł niegroźne obrażenia

    Do groźnie wyglądającego wypadku samolotu doszło w poniedziałek (15 kwietnia) w miejscowości Lebanon w amerykańskim stanie Indiana. Podczas lądowania maszyna koziołkowała. Pilot odniósł jedynie niegroźne obrażenia. (STORYFUL/x-news)
  • Bohaterski pies! Poświęcił siebie, by ratować panią

    Historią tego psa żyły całe Filipiny. Kabang, niepozorna, czteroletnia suczka, wróciła 8 czerwca do domu po serii operacji, jakim poddano ją w USA. Dwa lata temu Kabang rzuciła się pod pędzący motocykl, ratując w ten sposób od śmierci córeczkę swojej właścicielki i jej kuzynkę, które nie zauważyły nadjeżdżającego pojazdu. Skutki tej interwencji okazały się tragiczne – Kabang straciła większą część pyska i uzębienia. W miejscu tym pozostała olbrzymia, krwawiąca jama. Na szczęście udało się uratować szczenię, które Kabang nosiła wówczas w brzuchu. Poruszeni losem Kabang internauci uzbierali na jej leczenie 27 tys. USD. Suczkę poddano serii zabiegów w Stanach Zjednoczonych, w trakcie których częściowo odtworzono kości twarzoczaszki zwierzęcia i opanowano rozwijające się zakażenie bakteryjne. Rozmiar obrażeń uniemożliwił montaż pełnej protezy, ale Kabang świetnie sobie radzi, rozdrabniając pokarm dwoma trzonowcami, które jej pozostały. Chociaż częściowo straciła węch, wciąż rozpoznaje swoich właścicieli i opiekunów. Zgromadzonych na lotnisku fanów witała radosnym merdaniem ogona, udowadniając, że wróciła do formy. Teraz czeka ją spotkanie ze swoim szczeniakiem, który zdążył już sporo podrosnąć...
  • Głaz wtoczył się do sypialni i ranił śpiącą kobietę!

    Mieszkanka St. George w amerykańskim stanie Utah została mocno poturbowana przez głaz podczas... snu we własnym łóżku. Około godziny trzeciej nad ranem ścianę domu przebił ogromny kamień, który osunął się z pobliskiej skarpy. Kobieta ma złamaną szczękę, mostek oraz głębokie rany na głowie.