obraz

Artykuły - Obraz (2102)

 • Mało znany obraz Malczewskiego kupiony za 840 tys. zł

  Obraz Jacka Malczewskiego "Geniusz w pracowni malarskiej" został kupiony na jesiennej aukcji Sztuki Dawnej DESA Unicum za 840 tys. zł. Obraz uzyskał cenę 720 tys. zł. Razem z opłatą aukcyjną kolekcjoner zapłacił za dzieło Malczewskiego ok. 840 tys. zł.
 • ​Obraz Matejki sprzedany na aukcji w Warszawie

  ​Obraz Matejki sprzedany na aukcji w Warszawie

  "Portret Zdzisława i Bolesława Włodków jako dzieci" pędzla Jana Matejki został sprzedany podczas czwartkowej aukcji w warszawskim Domu Aukcyjnym Polswiss Art. Obraz z 1862 r. został sprzedany za kwotę 1 mln 320 tys. złotych.
 • Kraków: Zarzuty za oblanie obrazu Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach

  Kraków: Zarzuty za oblanie obrazu Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach

  Zarzut złośliwego przeszkadzania w uroczystościach religijnych, publicznego znieważenia przedmiotów czci religijnej i obrazy uczuć religijnych postawiła prokuratura Ilonie R., która w niedzielę oblała cieczą obraz Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach i relikwie św. Faustyny.
 • Znaleziono dwa obrazy skradzione ponad 40 lat temu w Londynie

  Znaleziono dwa obrazy skradzione ponad 40 lat temu w Londynie

  We Włoszech karabinierzy odnaleźli skradzione ponad 40 lat temu w Londynie dwa cenne obrazy Paula Gauguina i Pierre'a Bonnarda. Dzieła kupił robotnik na licytacji zgubionych przedmiotów, zorganizowanej przez włoskie koleje. Właściciel trzymał je w kuchni.
 • Skradziony obraz wraca do Polski po 60 latach

  Skradziony w Polsce ponad 60 lat temu obraz niemieckiego malarza Johanna Conrada Seekatza wróci do kraju. Odnalazł się w Stanach Zjednoczonych.
 • Bankiet polityków w Mediolanie: Korek od wina przedziurawił obraz

  Dziura na wylot w wielkim obrazie z XVIII wieku - tak zakończył się bankiet lokalnych polityków w Mediolanie. Szkodę wyrządził przedstawiciel władz, który otwierał butelkę z winem musującym. Korek trafił prosto w płótno obrazu.
 • Obraz XVII-wiecznego mistrza odkryty dzięki telewizyjnemu show

  W Anglii odkryto dzięki programowi telewizji BBC obraz XVII-wiecznego mistrza Antoona Van Dycka. Płótno kupił w sklepie z antykami za 400 funtów ksiądz Jamie McLeod, nieświadomy jego wartości. Teraz chce ze sprzedaży obrazu ufundować kościelne dzwony.
 • Obraz Francisa Bacona osiągnął rekordową cenę na aukcji

  Obraz Francisa Bacona osiągnął rekordową cenę na aukcji

  Obraz irlandzkiego malarza Francisa Bacona został sprzedany we wtorek wieczorem na aukcji w Nowym Jorku za 142 mln dol. To najwyższa cena, jaką kiedykolwiek zapłacono na aukcji za dzieło sztuki.
 • Niemcy: Nieznane dzieła wśród odnalezionych obrazów

  Niemcy: Nieznane dzieła wśród odnalezionych obrazów

  Niemiecka prokuratura ujawnia szczegóły dotyczące ogromnej kolekcji obrazów odkrytej w Monachium. Chodzi o blisko 1,5 tys. płócien, w większości zrabowanych przez nazistów. Są wśród nich dzieła o których istnieniu eksperci nie mieli dotąd pojęcia.
 • Rekordowa cena za obejrzenie obrazu

  Za rekordową sumę 400 euro można będzie w Wenecji obejrzeć samemu w nocy obraz Canaletta, przedstawiający bazylikę Santa Maria della Salute. Dzieło zostanie wystawione dokładnie w tym samym miejscu, w którym artysta namalował je 270 lat temu.

Filmy - Obraz (10)

 • Obraz 3D z brzozy - jak go zrobić?

  Kawałki brzozy jak nic nadają się do przygotowywania drobnych, ale pięknych dekoracji do domu. Jej biała kora świetnie sprawdza się w jasnych wnętrzach i idealnie komponuje się z coraz bardziej popularnymi skandynawskimi stylizacjami naszych mieszkań! Przy użyciu kilku kawałków brzozy możecie zrobić efektowny, przestrzenny obraz, który będzie miłą i naturalną ozdobą każdego domu. Zobaczcie, jak prosto zrobić obraz 3D z brzozy!
 • Jak zrobić obraz z włóczki i gwoździ?

  Jeśli cenicie sobie dekoracje i ozdoby wykonane samodzielnie, weźcie na warsztat naszą propozycję na przygotowanie ciekawej dekoracji. Z kawałka deski, paru gwoździ i włóczki zrobicie genialny obraz, który będzie cieszył oko każdego! U nas wersja z serduszkiem, ale tak naprawdę możecie wykonać niemal każdy wzór w ten sposób. To naprawdę proste, a efekt - zachwycający!
 • Jak zrobić obraz 3D?

  Obrazy 3D coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach - to genialny element, który w sklepach kosztuje krocie. Można go jednak przygotować samodzielnie w domu - wtedy radość z jego posiadania będzie tym większa! Jeśli więc macie już wybrany wzór, starą ramkę i trochę papieru - to poradnik właśnie dla was. Możliwości są właściwie nieograniczone, a efekt - przepiękny. Sprawdźcie, jak łatwo zrobić samodzielnie obraz 3D - u nas w wersji z latającymi motylami.
 • Rysowanie dłoni w 3D - genialny sposób!

  Rysowanie w 3D to nic skomplikowanego. Znając pewien prosty sekret, można namalować niemal wszystko, co da niesamowite wrażenie przestrzenności rysunku. Jak narysować więc choćby dłoń w 3D? Zobaczcie nasz sposób - to dziecinnie proste!