obóz Auschwitz

Artykuły - Obóz Auschwitz (4)

 • Byli więźniowie prosili papieża o modlitwę o pokój

  Byli więźniowie prosili papieża o modlitwę o pokój

  Byli więźniowie, którzy spotkali się na dziedzińcu bloku 11 w byłym niemieckim obozie Auschwitz I z Franciszkiem, powiedzieli wcześniej, że pragną prosić Franciszka, by modlił się o pokój. "Dużo przeżyłam i chcę, by się to nie powtórzyło" - mówiła była więźniarka Walentyna Nikodem.
 • Udostępniono nagrania z historycznego procesu

  Udostępniono nagrania z historycznego procesu

  ​W tym roku mija 50. rocznica rozpoczęcia we Frankfurcie nad Menem procesu zbrodniarzy hitlerowskich z załogi niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Archiwalne nagrania z przebiegu procesu dostępne są od poniedziałku w internecie.
 • "Polskie obozy zagłady". Niemcy nie przeproszą, bo... jest sezon urlopowy

  "Polskie obozy zagłady". Niemcy nie przeproszą, bo... jest sezon urlopowy

  Niemiecka telewizja ZDF przysłała odpowiedź na wezwanie przedsądowe w związku z użyciem przez nią określenia "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz". Na razie Niemcy jednak nie przepraszają, a jedynie wyrażają ubolewanie, bo jest sezon urlopowy - ustaliła "niezalezna.pl"
 • Muzycy Korn w KL Auschwitz

  Muzycy Korn w KL Auschwitz

  Członkowie amerykańskiej grupy Korn zwiedzili w środę, 31 sierpnia, wieczorem, były niemiecki obóz Auschwitz. Zespół przyjechał na własną prośbę, tuż przed przed występem w Katowicach. w ramach Metal Hammer Festival.