obowiązki

Artykuły - Obowiązki (13)

 • RCP - jak efektywnie prowadzić rejestrację czasu pracy pracownika?

  RCP - jak efektywnie prowadzić rejestrację czasu pracy pracownika?

  Praca z ludźmi nigdy nie jest łatwa - szczególnie możesz odczuwać to wtedy, gdy to ty odpowiadasz za pracę i wydajność innych osób. Niezależnie od tego, czy problemem jest brak zaangażowania w obowiązki, spóźnianie się czy notoryczne wychodzenie wcześniej z pracy, od teraz masz możliwość monitorowania działań poszczególnych jednostek, dzięki czemu zarządzanie firmą stanie się dużo prostsze. Wystarczy, że wprowadzisz do swojego zespołu RCP!
 • Zmiany według szefa NFZ. Uchyla rąbka tajemnicy

  Zmiany według szefa NFZ. Uchyla rąbka tajemnicy

  - Trzeba odejść od płacenia lekarzom rodzinnym za sam fakt, że mają zapisanych pacjentów. Powinni też przejąć część obowiązków lekarzy specjalistów - mówi pełniący obowiązki prezesa NFZ Marcin Pakulski. W rozmowie z Mariuszem Piekarskim z RMF FM zdradza pierwsze pomysły na ograniczenie kolejek do specjalistów.
 • Jakie prawa i obowiązki mają rodzice

  Jakie prawa i obowiązki mają rodzice

  Sami najlepiej wiemy, co jest dobre dla naszych dzieci, mamy prawo o nich decydować. Jednak warto wiedzieć, jak kwestie wychowania dzieci reguluje prawo.
 • MSM, czyli Mniej Stresu Mamo

  MSM, czyli Mniej Stresu Mamo

  Wśród artykułów na temat stresu wiele miejsca poświęca się stresowi okołoporodowemu, depresji poporodowej czy baby bluesowi. Mniej pisze się o sprzężeniu zmian, które wspólnie oddziałują na matkę, wywołując u niej głęboki stres związany z nową sytuacją życiową.
 • Jesteś zbyt obowiązkowa? Warto to zmienić!

  Jesteś zbyt obowiązkowa? Warto to zmienić!

  Dajesz z siebie wszystko. Chcesz być świetnym pracownikiem, idealną panią domu. A może za dużo bierzesz sobie na głowę? Nic się nie stanie, gdy trochę odpuścisz. Aneta Olkowska
 • Jak nauczyć dziecko sprzątania?

  Jak nauczyć dziecko sprzątania?

  Masz wrażenie, że jeśli chodzi o naukę sprzątania, twoje dziecko nieoczekiwanie staje się tak mało pojętne… Pora więc na dodatkowe lekcje walki z bałaganiarstwem!
 • Co dziś mamo zrobiłaś dla siebie?

  Co dziś mamo zrobiłaś dla siebie?

  Czy w ogromie obowiązków udaje Wam się znaleźć choć chwilkę dla siebie? Co robić, by w gąszczu codziennych obowiązków nie zgubić siebie? Myślę, że każda z nas lubi robić coś, co ją relaksuje, odpręża czy przynosi satysfakcję.
 • Dlaczego kobieta może współczuć mężczyźnie?

  Dlaczego kobieta może współczuć mężczyźnie?

  Współczuję mężczyznom. W tym całym świecie, opanowanym przez kobiety, coraz brutalniej żądających swych praw i głośno układających swym facetom życie, mam wrażenie, że przeciętny mężczyzna czuje się lekko zagubiony i powoli traci całą wiarę w sens istnienia swojego gatunku.
 • Chcę, by córeczka i mąż zbliżyli się do siebie

  Chcę, by córeczka i mąż zbliżyli się do siebie

  Macierzyństwo to wciąż nowe wyzwania. Psycholog dziecięcy Helena Turlejska-Walewska podpowiada mamie, jak skutecznie uporać się z trudnym zadaniem.
 • Czy szef może cię kontrolować?

  Czy szef może cię kontrolować?

  Pracowniku wyjeżdżasz na urlop i liczysz na święty spokój? Obyś się nie rozczarował jeśli masz firmową komórkę czy laptopa.