obniżka stóp procentowych

Artykuły - Obniżka stóp procentowych (212)

Filmy - Obniżka stóp procentowych (8)

 • Czy walka z niebezpieczeństwem recesji będzie kontynuowana przez obniżkę stóp procentowych

  Fed będzie chronił amerykańską gospodarkę przed ryzykiem recesji? Cena złota konsoliduje się w okolicach 1 500 USD za uncję, pomimo coraz większych szans na obniżkę stóp procentowych w USA. Ostatnie dane makroekonomiczne z USA nie zachwyciły inwestorów. Zwłaszcza dotyczące sektora przemysłowego, są one najgorsze od 2009 r. Indeks dotyczący usług spadł do poziomu najniższego od 2016 r.
 • Rynek oczekuje aż czterech obniżek stóp procentowych

  Fed znalazł się pod ogromną presją. D.Trump chce utrzymać dobre tendencje w amerykańskiej gospodarce. Pomogłoby obniżenie stóp procentowych. Inwestorzy oczekują czterech obniżek do końca 2020 r.
 • Rośnie prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych w marcu

  W Polsce możliwe są jeszcze dwie obniżki stóp procentowych o łącznie 50 pb – tak wynika z notowań WIBOR-u na rynku kontraktów terminowych. Najbliższa obniżka może nastąpić w marcu, tym bardziej że RPP na lutowym posiedzeniu uznała taki ruch za prawdopodobny. Komentuje Daniel Kostecki, analityk rynków finansowych HFT Brokers.
 • Bank policzy więcej?

  Obniżka stóp procentowych korzystna dla posiadaczy kredytów może okazać się niekorzystna dla właścicieli kont bankowych. Już teraz zyski banków są coraz niższe, a to może spowodować, że sięgną do portfeli klientów. Opłaty za niektóre usługi mogą wzrosnąć. Wypowiedź: Aleksander Mokrzycki, CFA, wiceprezes, BPH TFI