obniżenie

Artykuły - Obniżenie (697)

Filmy - Obniżenie (3)

  • Zmaleją stawki opłat za płatności kartą

    W Senacie trwają prace nad wprowadzeniem maksymalnych stawek opłat za płatności kartami. Zmiany są podyktowane m.in. faktem, że Polska ma najwyższe koszty takich transakcji w Europie. Jeśli nowelizacja wejdzie w życie, wysokość opłat będzie w następnych latach malała. Pozytywne skutki pierwszych obniżek mogą być odczuwalne dla uczestników rynku już w przyszłym roku. Komentuje Robert Łaniewski, prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.
  • "RPP stała się zakładnikiem swojej błędnej decyzji"

    Rynek wciąż czeka na obniżkę stóp procentowych. Prawdopodobieństwo, że na listopadowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej podejmie taką decyzję, zwiększają gorsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej we wrześniu. – Widać, że w RPP toczy się debata na ten temat – mówi Stanisław Kluza, były wiceminister finansów. Jego zdaniem, opóźnienie takiej decyzji świadczy o tym, że Rada nie chce przyznać, iż majowa podwyżka stóp procentowych była błędem.
  • RPP: Obniżenie stóp w tym roku nieodzowne

    Rada Polityki Pieniężnej przygotowuje się do obniżenia stóp procentowych. - Należy zastanowić się nad taką możliwością, jeżeli nie we wrześniu, to w kolejnych miesiącach - mówi prof. Elżbieta Chojna-Duch, członek RPP (źródło: Newseria).