oblodzenia

Artykuły - Oblodzenia (5)

 • Ostrzeżenie IMGW: Oblodzenia w Wielkopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu i w woj. lubelskim

  Ostrzeżenie IMGW: Oblodzenia w Wielkopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu i w woj. lubelskim

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące oblodzeń na drogach. Wieczorem i jutro rano ma być bardzo ślisko na drogach na południu Polski i w Wielkopolsce.
 • Ostrzeżenie IMGW: Oblodzenia na Śląsku

  Ostrzeżenie IMGW: Oblodzenia na Śląsku

  IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg po wystąpieniu opadów deszczu wieczorem i spadku temperatury w nocy w okolice zera stopni Celsjusza.
 • Poślizgnąłeś się na oblodzonym chodniku? Co robić?

  Poślizgnąłeś się na oblodzonym chodniku? Co robić?

  Konsekwencje wynikające z faktu nieusunięcia śniegu lub lodu z terenu posesji mogą być dla właściciela lub zarządcy nieruchomości ogromne - od grzywny po karę ograniczenia wolności czy nawet jej pozbawienie na okres jednego roku. Z kolei przechodzień doznający uszczerbku na zdrowiu może domagać się stosownego odszkodowania. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jakie kroki należy podjąć oraz kto jest adresatem naszych roszczeń.
 • Jest wyrok ws. wypadku śmigłowca z Millerem

  Jest wyrok ws. wypadku śmigłowca z Millerem

  Ppłk Marek Miłosz - pilot śmigłowca, który w 2003 r. awaryjnie lądował z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie, został uniewinniony.
 • Prace przy odśnieżaniu tylko z asekuracją

  Prace przy odśnieżaniu tylko z asekuracją

  Zimowa aura może czasami sprawiać niemiłe niespodzianki nie tylko kierowcom i służbom drogowym, ale także pracodawcom. Obfite opady śniegu i niskie temperatury powodują ośnieżenie dachów i oblodzenia chodników przed zakładem pracy. Zgodnie z przepisami bhp, taka sytuacja nie może zagrażać bezpieczeństwu pracowników. Wszystkie zaspy, nasypy śnieżne i oblodzenia należy usunąć. W wielu wypadkach obowiązek ten dotyczy pracodawcy.