wydarzenia - obligacje

Artykuły - Obligacje (7)

 • CBA przechwyciło fałszywe obligacje o wartości 100 mln dolarów

  CBA przechwyciło fałszywe obligacje o wartości 100 mln dolarów

  Fałszywe amerykańskie obligacje o wartości 100 mln dolarów zabezpieczyli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymano osiem osób.
 • RMF: Budowa dróg finansowana "z wielkiej dziury"

  RMF: Budowa dróg finansowana "z wielkiej dziury"

  Z budżetu, czyli z wielkiej dziury, rząd będzie musiał brać pieniądze na budowę polskich dróg. Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, eksperci twierdzą, że nie będzie chętnych na kupno obligacji Krajowego Funduszu Drogowego, który miał finansować budowę dróg i autostrad w naszym kraju.
 • Hillary Clinton zakończyła wizytę w Pekinie

  Hillary Clinton zakończyła wizytę w Pekinie

  Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zakończyła wizytę w Pekinie, zdominowaną przez sprawy światowego kryzysu gospodarczego.
 • Rząd zaoszczędzi o 3 mld zł więcej

  Cięcia w administracji oraz zmiana finansowania wydatków infrastrukturalnych pozwolą budżetowi państwa zaoszczędzić w pierwszym półroczu w sumie 19,7 mld zł - poinformował minister finansów Jacek Rostowski. To o prawie 3 mld zł więcej niż początkowo planowano.
 • Emerytalny kot w worku?

  Z Cezarym Mechem, doradcą prezesa NBP, byłym prezesem Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi rozmawia Michał Bondyra
 • Emerytura okaże się szokiem

  Emerytura okaże się szokiem

  40 proc przyszłych emerytów liczy, że ich świadczenia okażą się wyższe lub równe obecnym wynagrodzeniom. Niestety będzie odwrotnie. Stopa zastąpienia, czyli stosunek pierwszej emerytury do ostatniej pensji ukształtuje się na poziomie 50-75 proc. A przypomnę, że przed reformą z 1999 r. wynosiła 96 proc.
 • Belka: obligacje skarbu państwa to pewna lokata oszczędności

  Belka: obligacje skarbu państwa to pewna lokata oszczędności

  - Jeżeli ktoś ma większe oszczędności, powinien je inwestować w zakup obligacji - to rada ministra finansów dla wszystkich tych, którzy chcą oddać do państwowej kasy jak najmniej pieniędzy. Gość porannych Faktów RMF FM, wicepremier Marek Belka uważa, że terminowe lokowanie oszczędności w bankach może się okazać ryzykowne.