obligacje korporacyjne

Artykuły - Obligacje korporacyjne (62)

 • CBA rozbiło obligacyjną piramidę finansową

  CBA rozbiło obligacyjną piramidę finansową

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby - odpowiedzialne za powstanie i zarządzanie piramidą finansową. Spółka oferowała klientom inwestycje na rynku nieruchomości w formie obligacji korporacyjnych. Zarzut oszustwa co najmniej 1466 osób na kwotę nie mniejszą niż 250 mln zł przedstawiono dwóm osobom w związku ze śledztwem dotyczącym emisji obligacji na łączną kwotę ok. 530 mln.
 • Co zrobią klienci funduszy dłużnych?

  Co zrobią klienci funduszy dłużnych?

  Rosnące szybko rentowności obligacji USA i Niemiec (mimo aktywności banków centralnych), to potwierdzenie transferu środków z rynków dłużnych na rynki akcji. Jednak ten ruch może mieć także nieprzyjemne konsekwencje.
 • Deweloperzy będą rolować obligacje

  Rozgrzany do czerwoności polski rynek mieszkaniowy zaczyna odczuwać skutki koronawirusa. Przedsiębiorcy odkładają gotówkę na finansowanie działalności i okazyjne inwestycje.
 • UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  Spółka GetBack stosowała nieuczciwe praktyki przy oferowaniu i sprzedaży obligacji korporacyjnych, jej przedstawiciele wprowadzali konsumentów w błąd - uznał prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Według UOKiK decyzja ta będzie pomocna przy dochodzeniu przez konsumentów roszczeń w sądach.
 • Firmy coraz częściej nie wykupują wyemitowanych obligacji

  Firmy coraz częściej nie wykupują wyemitowanych obligacji

  Przez 12 ostatnich miesięcy notowane na Catalyst firmy nie spłaciły obligacji o rekordowej wartości 226,9 mln zł. Ostatnie defaulty bynajmniej nie były zaskoczeniem, ale obecna sytuacja rynkowa aż nadto sprzyja niespodziankom - zwraca uwagę Michał Sadrak (Obligacje.pl).
 • Na rynku Catalyst wszystkie obligacje poniżej nominał

  Na rynku Catalyst wszystkie obligacje poniżej nominał

  Na rynku Catalyst prawie wszystkie obligacje notowane są poniżej nominału. Prawie, bo ceny 100 proc. lub wyżej widnieją jako aktualne także w przypadku transakcji przeprowadzonych w ub.r. lub wcześniej, a w najlepszym wypadku w pierwszej połowie marca i dotyczą nielicznych papierów bankowych.
 • ​Zmiany w prawie nie zwiększyły zaufania do obligacji korporacyjnych - Mrowiec

  ​Zmiany w prawie nie zwiększyły zaufania do obligacji korporacyjnych - Mrowiec

  Część nowych regulacji obowiązujących na rynku obligacji korporacyjnych sprzyja poprawie bezpieczeństwa na tym rynku, ale niektóre nie spełniają swojej roli - ocenił radca prawny Zbigniew Mrowiec z kancelarii Mrowiec Fiałek i Wspólnicy podczas XI Kongresu Prawników Spółek Giełdowych zorganizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.
 • Rynek obligacji korporacyjnych: Nie chcemy Twoich pieniędzy

  Rynek obligacji korporacyjnych: Nie chcemy Twoich pieniędzy

  Przez pierwsze lata istnienia Catalyst nie brakowało opinii, że ocena ryzyka kredytowego nie jest zajęciem dla statystycznego Kowalskiego. Problem polega na tym, że wybór funduszu jest jeszcze trudniejszy niż ocena emitentów obligacji.
 • Cyfrowy Polsat idzie po miliard złotych

  Cyfrowy Polsat idzie po miliard złotych

  Cyfrowy Polsat - spółka zdecydowała o emisji do 1 mln niezabezpieczonych obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł. Będą to obligacje zmienne, 7-letnie, z terminem wykupu 12 lutego 2027 roku.
 • Cyfrowy Polsat utworzył program emisji obligacji za 1 mld zł

  Cyfrowy Polsat utworzył program emisji obligacji za 1 mld zł

  Zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował w środę o utworzeniu nowego nieodnawialnego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie. Intencją spółki jest przeprowadzenie emisji obligacji w pierwszym kwartale 2020 roku, jeśli warunki na rynku będą odpowiednie.

Filmy - Obligacje korporacyjne (1)

 • Obligacje korporacyjne dadzą zarobić więcej niż lokata

  Stawka WIBOR plus 2,5–4,5 proc. to zarobek, na jaki można liczyć przy zakupie obligacji korporacyjnych nieobarczonych przesadnym ryzykiem. To znacznie lepiej niż na lokacie, zwłaszcza że jak podkreślają eksperci, ryzyko spadku WIBOR-u jest niskie. Jednak by inwestycja przyniosła zysk, inwestor musi rozważnie dobrać emitenta i ocenić prawdopodobieństwo, że spłaci on dług w terminie i obiecanej wysokości. – Obecnie na rynku obligacji korporacyjnych warto inwestować, ale należy dobrze dobierać spółki, w które się inwestuje. Przede wszystkim należy wykonywać analizy kredytowe emitenta. Szczególnie dotyczy to inwestorów indywidualnych, którzy najczęściej nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jakie ryzyko drzemie w inwestycji w obligacje korporacyjne – mówi Mateusz Mucha, menadżer ds. obligacji korporacyjnych Domu Maklerskiego Navigator. Spółki coraz chętniej emitują dług, bo jest to szybszy sposób finansowania inwestycji niż kredyt bankowy, który zresztą nie na każdy cel może być udzielony. Coraz powszechniejsze na rynku są też emisje skierowane do klientów indywidualnych, a w obliczu oprocentowania 1–3-proc. na lokatach bankowych, inwestycja wydaje się bardzo atrakcyjna. Mucha przestrzega jednak przed wchodzeniem w wysoko oprocentowane przedsięwzięcia bez dokładnego sprawdzenia kondycji finansowej spółki. Może się bowiem okazać, że spółka dramatycznie potrzebuje finansowania, a potem nie uda jej się nie tylko spłacić kuponu, lecz także zwrócić zainwestowanej kwoty.