obligacje

Artykuły - Obligacje (3848)

Filmy - Obligacje (16)

 • Kupujemy coraz więcej obligacji i mieszkań, to obrona przed inflacją

  Oprocentowanie lokat spadło do rekordowo niskiego poziomu. Obawiamy się o skutki inflacji, dlatego wzrasta popyt na obligacje i mieszkania. 1,34 proc. to średnie oprocentowanie lokat bankowych. Zainteresowanie obligacjami skarbowymi jest natomiast rekordowe.
 • Polacy zagłosowali portfelami, że obawiają się wzrostu inflacji

  W samym tylko styczniu Polacy kupili od Ministerstwa Finansów obligacje za 1 mld 130 mln zł. To oznacza wzrost o 16 proc. w porównaniu do stycznia 2018 r. Coraz bardziej obawiamy się wzrostu inflacji.
 • Rynek obligacji na największym zakręcie od 10 lat

  Rynek obligacji jest na największym zakręcie od jego powstania, odkąd istnieje Catalyst, czyli od 10 lat. Zmiany prawne nie ułatwią pozyskiwania finansowania dla firm, nadzieją jest ożywienie na głównym parkiecie GPW.
 • W 2016 roku polskie firmy wyemitują obligacje na ok. 20 mld zł

  Rynek obligacji korporacyjnych powinien utrzymać dotychczasową dynamikę wzrostu na poziomie 20–30 proc. Oznacza to kolejne 20 mld zł w nowych emisjach. Widoczne trendy to coraz większy udział obligacji emitowanych na okres dłuższy niż zwyczajowe trzy lata oraz zahamowanie tendencji spadku marż emitentów. To ostatnie będzie m.in. skutkiem wprowadzenia podatku od aktywów bankowych. – Uważamy, że w 2016 roku tendencje się utrzymają. To oznacza, że wartość nowych emisji obligacji przedsiębiorstw w dalszym ciągu będzie powyżej 20 mld zł. Ponadto również dynamika rynku powinna się utrzymać między 20–30 proc. – mówi Michał Ząbczyński, prezes Domu Maklerskiego Michael/ Ström.