Obława

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
obława , Obława (Film (2012) Reż.Marcin Krzyształowicz)

Artykuły - Obława (14)

 • Podejrzany o zamach w Bostonie nie żyje

  Podejrzany o zamach w Bostonie nie żyje

  Położone na przedmieściach Bostonu Watertown przypomina strefę wojny - mieszkańcy z niepokojem obserwują ze swoich domów setki policjantów, którzy prowadzą obławę na jednego z dwóch mężczyzn podejrzanych o podwójny zamach bombowy podczas Maratonu Bostońskiego.
 • Orły: "Obława" najlepszym filmem

  Orły: "Obława" najlepszym filmem

  "Obława" w reż. Marcina Krzyształowicza zdobyła filmowego Orła 2013 jako najlepszy polski film. Roman Polański, jako twórca "Rzezi", został uhonorowany w kategorii najlepszy reżyser. Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek w Warszawie.
 • Weronika Rosati ma powód do dumy

  Weronika Rosati ma powód do dumy

  W najbliższy poniedziałek, 4 marca, poznamy nazwiska zdobywców najważniejszych w Polsce nagród filmowych - Orłów. Podczas uroczystego spotkania filmowców nominowanych do polskich Oscarów, które odbyło się w czwartek, 27 lutego, najczęściej zadawanym pytaniem było, czy wśród zwycięzców znajdzie się odtwórczyni roli sanitariuszki Pestki w "Obławie" - Weronika Rosati.
 • Bez emocjonalnego rozwydrzenia

  Bez emocjonalnego rozwydrzenia

  Nagrodzona Srebrnymi Lwami na Gdynia Film Festival "Obława" Marcina Krzyształowicza to - według słów reżysera - "opowiedziane serio, ale ze współczesnym 'wykopem' kino historyczno-wojenne". O chłodzie skandynawskiej literatury, mierności współczesnego kina polskiego oraz o przykrym zarzucie o plagiat reżyser "Obławy" rozmawiał z Tomaszem Bielenia.
 • Maciej Stuhr czarnym charakterem

  Maciej Stuhr czarnym charakterem

  Aktor Maciej Stuhr zagrał "czarny charakter" w filmie "Obława" Marcina Krzyształowicza. "Na prośbę reżysera przytyłem do tego filmu 8 kilogramów" - zdradza aktor, odtwórca roli Kondolewicza - polskiego konfidenta.
 • Weronika Rosati: Czekałam na taką rolę

  Weronika Rosati: Czekałam na taką rolę

  Weronika Rosati zagrała jedną z głównych ról w najnowszym filmie Marcina Krzyształowicza "Obława". "Czekałam na taką rolę" - wyznała artystka, która w tym filmie wcieliła się w przeżywającą dramat sanitariuszkę.
 • Bohosiewicz o Dorocińskim: Prawdziwy facet

  Bohosiewicz o Dorocińskim: Prawdziwy facet

  19 października na ekrany kin wejdzie "Obława", jeden z najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat, obsypany nagrodami laureat Srebrnych Lwów festiwalu w Gdyni. Występująca w filmie Sonia Bohosiewicz odkrywa sekret popularności odtwórcy głównej roli - Marcina Dorocińskiego.
 • Rosati bez makijażu

  Rosati bez makijażu

  19 października na ekrany kin wejdzie "Obława" w reżyserii Marcina Krzyształowicza, największe odkrycie tegorocznego festiwalu w Gdyni. Główne role w wojennym obrazie zagrali Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Weronika Rosati.

Filmy - Obława (28)

 • Rosati: Łapaliśmy się na deja vu z "Pitbulla"

  Z Marcinem Dorocińskim znamy się świetnie; znamy też swoją aktorską energię. Na planie "Obławy" taki stan rzeczy miał swoje plusy i minusy - powiedziała nam Weronika Rosati.
 • Nowe oblicze Weroniki Rosati

  Dotychczas nie miałam okazji, żeby zagrać rolę wbrew moim warunkom fizycznym - tak o swojej postaci z "Obławy" mówi Weronika Rosati. - W Polsce nadal jestem kojarzona raczej ze zdjęć, które krążą w Internecie, niż z filmów, w których zagrałam np. w Stanach - dodaje.
 • Weronika Rosati o pracy nad rolą Pestki

  Już na kilka miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć odcięłam się od współczesności; od Facebooka i Internetu. Słuchałam muzyki z lat 30. i 40.; oglądałam filmy z tamtego okresu - mówi Weronika Rosati, która w "Obławie" wcieliła się w sanitariuszkę Pestkę.
 • "Obława" plagiatem? Reżyser odpowiada

  Marcin Krzyształowicz odniósł się do przykrego zarzutu splagiatowania cudzego pomysłu, jaki pojawił się w związku z tematem filmu "Obława". - "Obława" to historia opowiedziana w sposób atrakcyjny, w związku z czym ktoś pomyślał, że przywłaszczy ją sobie, stosując najprostszą możliwą taktykę: oskarżenia o plagiat.