objawy choroby

Artykuły - Objawy choroby (8)

 • To poważne objawy, których nie wolno ci zlekceważyć!

  To poważne objawy, których nie wolno ci zlekceważyć!

  Nie przeoczyłbyś ani nie zlekceważył poważnego, intensywnego krwawienia, ustania oddechu, poważnego zakrztuszenia, ataku konwulsji czy śpiączki (dziecko nie może się obudzić).
 • Kawa łagodzi objawy choroby Parkinsona

  Kofeina może łagodzić problemy z ruchem u osób dotkniętych chorobą Parkinsona - wynika z opublikowanych badań naukowców z kanadyjskiego uniwersytetu McGill.
 • Świńska grypa atakuje Barcelonę

  Świńska grypa atakuje Barcelonę

  "Świńska grypa" nie ominęła też FC Barcelona. Dwóch podstawowych zawodników "Blaugrana" ma objawy choroby.
 • Astma oskrzelowa

  Astma oskrzelowa

  Cierpi na nią co dziesiąte dziecko. Statystyki pokazują jednak, że dzięki odpowiedniej profilaktyce i terapii u połowy maluchów objawy choroby ustępują. Twój brzdąc też może wyzdrowieć!
 • Komórki macierzyste "leczą" Parkinsona

  Przeszczep ludzkich komórek macierzystych znacznie złagodził u małp objawy choroby Parkinsona. Informują o tym naukowcy z Bostonu. Odkrycie może mieć przełomowe znaczenie, ale nie jest wolne od kontrowersji. Komórki macierzyste pobrano bowiem od martwych płodów ludzkich poronionych po 13 tygodniu ciąży.
 • Elektrody w mózgu leczą parkinsona

  Elektrody w mózgu leczą parkinsona

  "Rzeczpospolita" informuje: kiedy 67-letniej emerytce z Gołdapi lekarze wszczepili do mózgu elektrody, nagle wszystkie objawy choroby Parkinsona minęły.
 • Charlton Heston cierpi na Alzheimera

  Charlton Heston cierpi na Alzheimera

  Wybitny amerykański aktor Charlton Heston, zdobywca Oscara za główną rolę, w obsypanym 11 statuetkami Amerykańskiej Akademii Filmowej "Ben Hurze", ogłosił kilka dni temu, że ma objawy choroby Alzheimera. "Będę próbował żyć normalnie" - powiedział 78-letni gwiazdor w nagranym na video oświadczeniu, odtworzonym na specjalnej konferencji prasowej w Beverly Hills.
 • Hiszpania: Mursji grozi epidemia choroby legionistów

  Prawie 500 osób cierpi na chorobę legionistów w Mursji na południu Hiszpanii. Wywołuje ją tajemnicza bakteria, atakująca płuca i drogi oddechowe. Objawy choroby przypominają zapalenie płuc. Spośród zakażonych zmarły już dwie osoby. Wciąż jednak nie wiadomo, gdzie tkwi źródło infekcji.

Filmy - Objawy choroby (2)

 • Psy mogą wyczuć śmiertelnie groźne choroby

  Właściciele zwierząt jednogłośnie twierdzą, że ich pupile działają kojąco na psychikę i niezmiennie poprawiają nastrój. Rzeczywiście to przyjemne chwile, gdy odpoczywamy w ulubionym fotelu, a pies czy kot zasypiają nam na kolanach. Jednak gdy pies zbyt często przytula się do jednego miejsca, obwąchuje i liże konkretny punkt na skórze, okazując niepokój, warcząc, zwłaszcza gdy wcześniej tak się nie zachowywał, może to oznaczać, że zwierzę sygnalizuje nam groźną chorobę. W psim nosie jest około 200 milionów komórek węchowych. Człowiek dysponuje tylko 5 milionami. Nic dziwnego, że psy mogą wyczuć zmiany chorobowe, tym bardziej że większość chorób powoduje wydzielanie się substancji o specyficznym dla nich zapachu. Jaki zapach mają choroby? Cukrzyca – zapach acetonu zgniłych jabłek, odra – zapach ptasich piór, zakażenie bakterią Helicobacter pylori – zapach stęchlizny, rana zakażona pałeczką ropy błękitnej – zapach jaśminu lub woskowych kredek, dur brzuszny – zapach chleba, mocznica – zapach amoniaku, gruźlica – zapach piwa, zapach stęchlizny w moczu wskazuje na schorzenia wątroby lub trzustki.
 • Choroby wypisane na twarzy

  Na twarzy mamy wypisany nie tylko nasz charakter, ale także niektóre groźne dla życia choroby. Bardzo niepokojącym objawem jest zażółcenie białek oczu i skóry – tak zwana żółtaczka mechaniczna. Świadczy o bardzo złym stanie wątroby, zaawansowanych guzach trzustki lub o chorobach pęcherzyka żółciowego. Natychmiast trzeba iść do lekarza! Co jeszcze powinno nas zaniepokoić?