obieranie

Artykuły - Obieranie (4)

 • Nie obieraj jabłek!

  Nie obieraj jabłek!

  Naukowcy z Uniwersytetu Iowa mają kolejny argument, by zachęcić nas do jedzenia jabłek. I to koniecznie nieobranych.
 • Rynek PC obiera prowadzenie

  Rynek PC obiera prowadzenie

  Ostatnio często mówi się o siejącej spustoszenie recesji.
 • "Przy obieraniu cebuli" Grassa

  "Przy obieraniu cebuli" Grassa

  "Przy obieraniu cebuli" - polski przekład najnowszej, autobiograficznej książki Guentera Grassa, w której pisarz przyznaje się, że jako 17-latek służył w Waffen-SS, trafi do polskich księgarń we wtorek. Polskie wydanie książki zbiega się z 80. urodzinami Grassa, które pisarz będzie obchodził w Gdańsku.
 • Niedzielan: Obieram taktykę Małysza

  Niedzielan: Obieram taktykę Małysza

  - Nie chcę rzucać słów na wiatr. Obieram taktykę Adama Małysza - liczy się tylko następny skok, byle on się udał. Nie zamierzam za daleko wybiegać w przyszłość. Chcę z meczu na mecz występować dobrze. Prawda jest taka, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz - powiedział portalowi INTERIA.PL Andrzej Niedzielan, który wraca z Holandii do Polski.

Filmy - Obieranie (15)

 • Jak obrać pomelo?

  Pomelo to jedno z najpyszniejszych i najzdrowszych owoców świata! Powszechnie uważane za modyfikację grejpfruta, tak naprawdę uprawiany jest od czasów starożytnych w południowo-wschodniej Azji. Okrągłe, sporych rozmiarów owoce pod zieloną, grubą skórką kryją właściwy owoc cytrusowy, który jest delikatniejszy, nie ma tak silnej goryczki, jak grejpfrut, są też mniej soczyste. Mnóstwo witamin, niewiele węglowodanów! Jak obrać pomelo szybko i sprawnie, by usunąć całą skórkę i białą otoczkę? Zobaczcie nasz poradnik!
 • Awaryjny obierak do warzyw

  Obieranie warzyw nie zawsze sprawia przyjemność, zwłaszcza, gdy przygotowujemy duże ilości dań - choćby sama sałatka jarzynowa wymaga poświęcenia. Obieranie nożem jest dosyć niewygodne w przypadku niektórych warzyw, świetnie sprawdza się tu obieraczka. Co zrobić, kiedy w pobliżu zabrakło obieraka? Można go zrobić samemu w domu - oto awaryjny sposób na obieraczkę do warzyw. Potrzebujecie tylko puszki!
 • Szybkie drążenie jabłek - jak to zrobić?

  Jabłka - wyborne owoce, z których Polska słynie na całym świecie. Idealnie smakują surowe, świetnie sprawdzają się jako nadzienie pierogów, ciast, znakomite również w deserach i lodach. Drążenie jabłek nie musi być jednak trudne. Zobaczcie nasze proste sposoby, jak bez problemu wydrążyć jabłka!
 • Jak szybko obrać dynię?

  Dynia to wyborne warzywo, bez którego kuchnia nie może obyć się jesienią! Dziś dostępna praktycznie cały rok, świetnie nadaje się do przyrządzania wybornych sałatek, surówek, przetworów, a przede wszystkim kremowej zupy, która jest dziecinnie prosta w przygotowaniu. Dynia ma jednak grubą skórę, która utrudnia obieranie. Jak szybko i bez problemu obrać dynię? Zobaczcie nasz poradnik!