obiekt

Artykuły - Obiekt (208)

 • Kiedyś trenowały tam słynne Orły Górskiego, teraz odnowiony obiekt wraca do ponownego obiegu

  Kiedyś trenowały tam słynne Orły Górskiego, teraz odnowiony obiekt wraca do ponownego obiegu

  Nie bał się zainwestować dużych pieniędzy i czasu w ruinę dawnego kompleksu, na którym w latach 70. ubiegłego wieku trenowała mistrzowska reprezentacja Polski, najpierw pod wodzą Kazimierza Górskiego, a potem - Jacka Gmocha. Z taką historią po prostu nie mogło się nie udać - mówi Michał Kleszczewski, prezes zespołu obiektów Strefa Sportu i właściciel Akademii Piłkarskiej EsKadra.
 • Łukaszenka: Zbudujemy elektrownię atomową mimo niechęci innych państw

  Łukaszenka: Zbudujemy elektrownię atomową mimo niechęci innych państw

  Prezydent Alaksandr Łukaszenka zapowiedział w środę, że Białoruś zbuduje elektrownię atomową mimo sprzeciwu innych państw. Krytykującym projekt "sąsiadom", czyli Litwie, ponownie zaproponował, by wspólnie pomysleć, jak eksploatować obiekt.
 • Najnowocześniejszy obiekt w Polsce

  Najnowocześniejszy obiekt w Polsce

  W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu trwają intensywne testy przed uroczystym otwarciem planowanym na 4 września br.
 • Słynny stadion jak nowy

  Słynny stadion jak nowy

  Dziś zainaugurowano oficjalnie przebudowany Stade Vélodrome w Marsylii. Obiekt będzie gościć uczestników piłkarskich mistrzostw Europy 2016 r.
 • Będą zmiany w opodatkowaniu obiektów

  Będą zmiany w opodatkowaniu obiektów

  Minister sportu Andrzej Biernat powiedział PAP w środę w Zakopanem, że będzie pracował nad strukturalnym rozwiązaniem zmniejszenia opodatkowania obiektów sportowych. Jego zdaniem, potrzebna jest inicjatywa poselska, aby zmiany mogły szybko wejść w życie.
 • Trzech chętnych do budowy stadionu Widzewa

  Trzech chętnych do budowy stadionu Widzewa

  Trzy firmy wyraziły zainteresowanie współfinansowaniem projektu i budową stadionu dla piłkarzy Widzewa. Obiekt wart ok. 300 mln zł ma powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
 • Zielony dach Bani

  Zielony dach Bani

  Prace przy budowie Termy Bania w Białce Tatrzańskiej nabierają tempa. Do otwarcia pozostały już niespełna dwa miesiące, a obiekt przypomina coraz bardziej ekskluzywny budynek.
 • Życie do bólu prawdziwe

  Życie do bólu prawdziwe

  Wylądowali na wysokości 2700 metrów nad poziomem morza, w ruinach budynków urządzili warownię. Do bazy głównej, do której dostać się można tylko drogą powietrzną, mieli stamtąd 120 kilometrów.
 • Sportowe cele strategiczne Warszawy

  Budowa hali na 20 tys. miejsc i modernizacja stadionu Polonii - to najważniejsze cele inwestycyjne warszawskiego sportu do 2020 roku. W czwartek radni stolicy przyjęli dokument przygotowany przez Ratusz.
 • Podziemia niepamięci

  Podziemia niepamięci

  Gabriel Kubicki ze Świnoujścia był od 1943 r. robotnikiem przymusowym. Najbardziej tajemniczym miejscem, w jakim pracował, był odludny zakątek prowincji Schlesien, gdzie budował tajemniczy obiekt podziemny.

Filmy - Obiekt (2)

 • Cracovia ma już nowy stadion

  Dokładnie 14 miesięcy budowy, 170 milionów złotych kosztów. Tyle wystarczyło, by na miejscu starego stadionu Cracovii powstał nowy, piękny obiekt. W środowy wieczór, na trzy dni przed pierwszym meczem piłkarzy "Pasów" obiekt zaprezentowano mediom. Fani najstarszego polskiego klubu nazwą go "stadionem marzeń"!
 • Słodki obiekt pożądania

  Oscary - manifestacja blichtru Hollywood czy miarodajna nagroda za wybitne osiągnięcia? Rozmowa z prof. Bogusławem Skowronkiem.